Minted: DeFi Cüzdan NFT Pazaryeri Nasıl Çalışır?

Minted, Ethereum ve Cronos NFT’leri için çok zincirli bir pazardır. Pazar yerinin özellikleri ve NFT’ler için nasıl alışveriş yapılacağı hakkında bilgi edinin.

Dec 06, 2022
|

Nft Markt Nasıl Çalışır Opt

Giriş

Yeni NFT pazarı Minted hakkında bilgi edinin ve NFT’leri nasıl satın alıp doğrudan velayetsiz cüzdanınızda saklayabileceğinizi öğrenin.

Gözetim dışı cüzdanlarda yeni misiniz? Crypto.com DeFi Cüzdanına giriş kılavuzumuzu okuyun İşte.

Anahtar Çıkarımlar:

Minted, çok zincirli bir pazar yeridir:

 • Kendi kendine gözetim ticareti
 • Çoklu zincir desteği
 • Katılım için jeton ödülleri
 • Dış denetim
 • Minted’da kullanıcılar hem Cronos hem de Ethereum ekosistemlerinden NFT alıp satabiliyor.
 • Minted, platforma katılan kullanıcılar için benzersiz ödüller sunuyor.

Minted Nedir?

Minted şu anda Ethereum ve Cronos değiştirilebilir olmayan tokenleri (NFT’ler) destekleyen bir pazaryeridir. Minted ile kullanıcılar aşağıdakilerden faydalanabilir:

 • Kendi Kendine Gözetimli Ticaret – NFT’leri üzerinde tam kontrol sahibi olurlar.
 • Çoklu Zincir Desteği – Ethereum ve Cronos desteği şu anda sağlanmaktadır.
 • Yerel MTD Token – $MTD, Minted’in Cronos Zinciri üzerine inşa edilmiş ve kullanıcıları teşvik etmek için tasarlanmış yerel tokenidir.
 • Önce Güvenlik – Minted, üçüncü taraf bir denetim şirketi olan Blocksec tarafından denetlenmiştir.

Minted’da Neler Yapılabilir?

Minted platformunda kullanıcılar, tıpkı geleneksel bir NFT pazarında olduğu gibi NFT’lerini listeleyebilir ve satabilirler. Ayrıca MTD olarak bilinen ve stake edilebilen kendi yerel tokenlerini de alabilirler.

MTD Nedir?

MTD, Minted platformundaki yaratıcıları, koleksiyoncuları ve katılımcıları ödüllendiren Minted platformunun yerel token’ıdır. Kullanıcılar, uygun NFT’leri koleksiyonun mevcut taban fiyatının iki katından daha düşük bir fiyata listeleyerek ödüller alabilir ve uygun NFT’leri koleksiyonun mevcut taban fiyatının 1,1 katının altında bir fiyata listeleyerek ek ödüller alabilir. Ödüller günlük olarak dağıtılır (MTD aracılığıyla) ve her zaman talep edilebilir.

Kullanıcılar ayrıca MTD’lerini MTD kasalarına yatırabilir ve yatırdıklarında MTD’lerini ne kadar süreyle kilitlemek istediklerini seçebilirler. Kasa, kullanıcıların MTD’lerini bir aydan 48 aya kadar değişen sabit süreler için kilitlemelerine olanak tanır.

MTD tokenı ayrıca MTD kasa mevduat sahipleri için bir platform ücreti paylaşım avantajına sahiptir ve bu sayede %2’lik platform ücretinin yarısı kendilerine dağıtılır. Potansiyel bir kasa mevduat sahibinin alacağı miktar, kasaya yatırdığı miktara ve bu mevduatın kilit süresine bağlıdır. Kullanıcı bu ücret paylaşımı avantajını WCRO tokenleri şeklinde alacaktır.

Kullanıcılar bir kasaya $MTD yatırmak için ‘Ödüller’ sekmesine gidebilir ve ardından işlemi başlatmak için ‘MTD Yatır’ seçeneğine tıklayabilirler.

Minted Litepaper, planın MTD’yi platform için bir yönetişim biçimi olarak kullanmak olduğunu belirtiyor. Aşağıda MTD’nin tokenomiklerinin bir dökümü yer almaktadır.

Kaynak: Minted Litepaper

Minted’a Nasıl Erişilir

Minted ve diğer birçok Cronos merkezi olmayan uygulamasına (dapps) Crypto.com DeFi Cüzdanı aracılığıyla erişilebilir. Minted’ı görmek için ‘Tarayıcı’ya gidin ve ardından ‘Popüler’ sekmesine tıklayın. ‘Minted’ seçildiğinde, kullanıcılar NFT alıp satabilecekleri ve siteyi keşfedebilecekleri pazaryerine yönlendiriliyor.

Crypto.com DeFi Cüzdan Uygulaması ile Minted Marketplace’te NFT Nasıl Satın Alınır

 1. Crypto.com DeFi Cüzdan Uygulamasını Açın
 2. Sayfanın alt kısmından ‘Tarayıcı’yı seçin
 3. ‘Cronos DApps’ altında ‘Minted’ı seçin
 4. NFT’ler için pazara göz atın
 5. Tercih edilen bir NFT’ye tıklayın ve ‘Şimdi Satın Al’ı seçin
 6. Bir ödeme yöntemi seçin (WCRO veya CRO kabul edilir)
 7. ‘Satın Al’ı seçin
 8. İşlemi onaylamak için ‘Onayla’ya tıklayın
 9. Onaylandıktan sonra NFT satın alınır
 10. Satın alınan NFT’ler otomatik olarak Crypto.com DeFi Cüzdanında saklanır

Yeni NFT’yi görüntülemek için Crypto.com DeFi Cüzdan Uygulamasının alt çubuğundaki NFT sekmesini ziyaret edin. Kullanıcılar ayrıca Minted’dayken profillerine tıklayarak NFT’yi görebilirler.

Sonuç

Minted, Cronos Chain ekosistemine NFT’ler için çok zincirli bir pazar yeri getiriyor. Kullanıcılar artık sanatçıların ve içerik oluşturucuların NFT koleksiyonlarını Minted aracılığıyla piyasaya sürmelerine olanak tanıyan Minted Launchpad‘de yer almak için başvurabilirler.

Minted şu anda hem Cronos hem de Ethereum blok zinciri NFT’lerine erişim sunarak kullanıcıların koleksiyonlarını tek bir yerden satın almalarına ve bunları doğrudan kendi emanet cüzdanlarında saklamalarına olanak tanıyor.

Artık Minted üzerinden bir NFT satın alma adımlarını biliyorsunuz, Neden bir NFT’yi popüler yapan dört faktörü öğrenmiyorsunuz?

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.com tarafından herhangi bir madeni para, jeton veya diğer kripto varlıklarına yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, öneri, onay veya teklif teşkil etmez. Kripto varlıkların alım satımından elde edilen getiriler, bulunduğunuz ülkede sermaye kazancı vergisi de dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir. Crypto.com ürünlerinin veya özelliklerinin herhangi bir açıklaması yalnızca açıklama amaçlıdır ve bir onay, davet veya talep teşkil etmez.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. Kripto varlıkların değeri artabilir veya azalabilir ve satın alma fiyatınızın tamamını veya önemli bir miktarını kaybedebilirsiniz. Bir kripto varlığı değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için araştırma ve durum tespiti yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens