Crypto.com’dan Satın Alabileceğiniz Tüm Meme Tokenları

Dogecoin, Pepe ve dogwifhat gibi en iyi meme takonları de dahil olmak üzere şu anda Crypto.com’da satın alabileceğiniz tüm meme tokanları tam listesi.

Mar 19, 2024
|

Top 20 Meme Coins D

Anahtar Çıkarımlar:

  • Şu anda Crypto.com Uygulamasında 15’in üzerinde meme coin mevcuttur.
  • Listede meme coin zımbaları Dogecoin, Shiba Inu ve Pepe de yer alıyor.
  • Ayrıca, dogwifhat, BOOK OF MEME ve Coq Inu gibi tokenlar da dahil olmak üzere haftalık olarak yeni tokenlar eklenmektedir.
  • USD, EUR, GBP ve daha fazlası dahil olmak üzere fiat para birimleri ile anında meme coin veya çeşitli kripto para birimleri ve sabit paralar satın alabilirsiniz.
  • Mevcut meme coin’lerin tam listesi için okumaya devam edin.

Köpekler, kediler, şapkalı şeyler – meme paraları yeniden patlama yapıyor. Kurbağa Pepe, Mart 2024’te tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı ve şapkalı sevimli Shiba Inu yavrusu WIF, Las Vegas Küresi’ne yansıtılacak. Bu çılgınlığa siz de katılmak istiyorsanız, Crypto.com App adresinde bulunan meme coin’lerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Dogecoin

Dogecoin tüm meme coin kategorisini başlatan OG meme coin’dir. Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından 2013 yılında kurulan bu kripto para Shiba Inu cinsi bir köpeğin yer aldığı popüler bir internet meminin temeli üzerine inşa edilmiştir. Hafif yürekli kökenlerine rağmen Dogecoin, kripto alanında önemli bir ilgi görmüştür.

Kendi Proof of Work (PoW) blok zinciri üzerinde çalışır ve düşük ücretler ve hızlı işlem süreleriyle eşler arası (P2P) işlemleri kolaylaştırır. Başlangıçta bir şaka olarak yaratılmış olsa da, Dogecoin özel bir topluluk geliştirdi ve hayırsever amaçlar ve çevrimiçi içerik oluşturuculara bahşiş vermek için kullanıldı. Yükselişi, kripto para piyasasının öngörülemez doğasını ve beklenmedik fenomenlerin ortaya çıkma potansiyelini yansıtmaktadır.

Dogecoin’in güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

Shiba Inu (SHIB)

Ağustos 2020’de piyasaya sürülen Shiba Inu, ‘Ryoshi’ olarak bilinen bir kişi tarafından yaratıldı ve kripto dünyasında hızla dikkat çekti. Dogecoin fenomeninden ilham alan bu kripto para, aynı zamanda sevilen Shiba Inu köpek cinsini de içeriyor.

Shiba Inu, Dogecoin’e benzer şekilde çalışır ve düşük ücretlerle eşler arası işlemler için merkezi olmayan bir platformu sunar. SHIB, Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 token olarak çalışır ve akıllı sözleşmeleri ve işlemleri için Ethereum’un ağından yararlanır. Ethereum üzerinde çalışan BONE (aşağıya bakınız) ve LEASH gibi ek tokenlar da tanıtılmıştır. Shiba Inu’nun DOGE’den sonraki yükselişi, kripto para dünyasında internet meme kültürünün ve topluluk odaklı hareketlerin gücünün altını çizdi.

Shiba Inu’nun güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

Pepe (PEPE)

Adını ikonik meme karakterinden alan Pepe, Nisan 2023’te ortaya çıkan ve internet kültürünün yeşil kurbağaya olan hayranlığının kuyruğuna binen Ethereum üzerinde bir kripto para birimidir.

Pepe, Nisan 2023’te halka açılmasından sadece birkaç hafta sonra en çok işlem gören kriptolardan biri haline geldi. Dogecoin’in (DOGE) piyasa değerinin 1 milyar dolara ulaşması neredeyse dört yıl sürerken, Pepe Coin piyasaya sürüldükten sonraki üç hafta içinde ilk milyarını aştı. Yeşil kurbağanın piyasa değeri 21 Mart itibariyle 3,4 milyarın üzerinde ve kısa sürede 2024’ün en popüler meme’lerinden biri haline gelerek fiyat artışları ve işlem hacminde DOGE ve Shiba Inu’yu geride bıraktı.

Resmi Pepe Coin web sitesi token’ın içsel bir değeri veya finansal getiri beklentisi olmadığını söylese de, sahiplerinin sayısı etkileyici olmaya devam ediyor.

Pepe’nin güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

dogwifhat (WIF)

dogwifhat, Solana blok zinciri üzerine inşa edilen popüler bir meme coin, 20 Kasım 2023’te piyasaya sürüldü ve pembe şapka takan bir Shiba Inu yavru köpeği içeren benzersiz kimliği nedeniyle hızla popülerlik kazandı ve büyümesine adanmış gelişen bir topluluk oluşturdu.

Bilinen herhangi bir faydası olmamasına rağmen WIF, 2024’ün en iyi meme coinlerinden biri olarak kendini kanıtlamıştır. Web sitesinde, yaratıcısı “kelimenin tam anlamıyla sadece şapkalı bir köpek” olduğunu belirtiyor. WIF token, fiyat artışları açısından Shiba Inu ve Pepe coin gibi önde gelen meme coin’lerden daha iyi performans göstermiştir. Mart 2024’ün ortalarında, kripto meraklıları dogwifhat’in Las Vegas Sphere üzerine yansıtılması için bir kampanyayı hızla finanse etti ve birkaç gün içinde fon hedeflerini aştı.

19 Mart 2024 itibarıyla piyasa değeri 2,9 milyar ABD dolarının üzerine çıkmış ve fiyatı%153,196 oranında artmıştır.

dogwifhat’ın güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

Floki (FLOKI)

Floki adını yaramazlık ve dönüşümle ilişkilendirilen yaramaz ve sevimli İskandinav tanrısından almıştır. 2021’de sahneye çıkan Floki, Elon Musk’ın evcil hayvanı Shiba Inu’yu çevreleyen meme yakıtlı çılgınlıktan esinlenen bir kripto para birimidir. Bir ERC-20 ve BEP-20 tokenı olan Floki, kripto alanında topluluk odaklı coşkunun bir sembolü olarak hızla ilgi gördü.

Ademi merkeziyetçilik ve topluluk yönetişimi ilkeleri üzerine kurulan FLOKI, DeFi ‘den oyun ve ötesine kadar bir dizi uygulama için blok zinciri teknolojisinin gücünden yararlanmayı amaçlamaktadır.

Floki’nin güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

Bonk (BONK)

Aralık 2022’de Ethereum blok zincirinde piyasaya sürülen Bonk meme coin, sürekli genişleyen kripto para dünyasına iyi bir mizah dozu getiriyor.

Bonk, bir Shiba Inu’nun değiştirilebilir bir karakterin kafasına vurmasını gösteren ikonik ‘bonk’ meme’ini benimsiyor. Bonk, öncelikle hiçbir faydası olmayan neşeli bir dijital token olarak hizmet etse de, kripto alanındaki yaratıcı potansiyeli göstermektedir.

Bonk’un güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

CorgiAI (CORGIAI)

Yapay zeka (AI) temasına dayanan CorgiAI, Crypto.com Exchange’e ait bir ağ olan Cronos zincirinde geliştirilen bir meme kripto para birimi projesidir. Aktif topluluğu, staking işlevleri ve memleri AI ile birleştiren yenilikçi yaklaşımı ile bilinir.

CorgiAI kayda değer bir büyüme yaşamıştır – değeri son altı ayda (18 Mart 2024 itibariyle) yaklaşık %5.500 artarak 1 milyar ABD dolarının üzerinde bir piyasa değerine ulaşmıştır.

CorgiAI’nin güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

MEM KİTABI (BOME)

BOOK OF MEME (BOME) kısa süre önce kripto piyasasında çığır açan bir meme coin olarak ortaya çıktı ve 10 Mart 2024’te piyasaya sürülmesinden sonraki günlerde değerinde %2.000’lik bir artış yaşandı.

BOME token, Pepe’nin (yukarıya bakın) arkasındaki sanatçı Darkfarms tarafından meme coinler için kalıcı bir depolama kütüphanesi çözümü oluşturmak amacıyla yaratılmıştır. Proje, veri depolama için Arweave, IPFS ve yazıtları kullanıyor ve zincirler arası depolama için sosyal bir platform olarak iki katına çıkıyor.

BOME’un değerindeki artış, son zamanlarda meme coinleri çevreleyen heyecanın yanı sıra, Crypto.com da dahil olmak üzere büyük borsalar tarafından güvenilirliğini ve erişilebilirliğini artıran listeleme duyurularına bağlanabilir. BOME, hızlı yükselişi ve yaygın ilgisiyle piyasada önemli bir oyuncu olarak kendini sağlam bir şekilde kanıtladı.

BOOK OF MEME’nin güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

MOG Coin (MOG)

MOG Coin, 4chan’den kaynaklanan ‘mogging’ meme ile olan ilişkisinden dolayı kripto piyasasında en iyi performans gösteren coinlerden biri olmuştur. Coin, son altı ay içinde (Mart 2024 itibarıyla) %5.000 değer artışı göstererek kripto piyasasında meme coinlerin artan popülaritesini yansıtmıştır.

Bu meme toksik erkeklik fikirleriyle ilişkilendirilse de, MOG Coin topluluğunun üyeleri memenin orijinal anlamının ötesine geçerek büyüklük arayışını ve kişinin en derin arzularının ve potansiyelinin tezahürünü sembolize ettiğine inanıyor.

MOG Coin’in güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

Coq Inu (COQ)

Avalanche blok zincirinde faaliyet gösteren Coq Inu, bir horoza (Fransızca’da ‘coq’) sahip, 7 Aralık 2023’te piyasaya sürülen oldukça yeni bir meme kripto para birimidir. COQ’un iki haftadan kısa bir süre içinde 276 milyon ABD dolarının üzerinde bir piyasa değerine ulaşması kripto para topluluğunun dikkatini çekmiştir.

Coin, 13 Mart 2024’teki ATH’sinde %5.000’in çok üzerine çıkmıştır. Bu kilometre taşlarıyla Coq Inu, yukarı doğru bir yörünge sergilemeye devam ediyor. Son Crypto.com listelemesi – merkezi bir borsada ilk – ve merkezi cüzdanlardan artan ilgi, COQ’u çevreleyen coşkulu duyguyu yansıtıyor.

Coq Inu’nun güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

Gekko Genel Merkezi (GEKKO)

Gekko HQ Wall Street hırsları olan yeşil bir kertenkeleden esinlenen bir meme coin projesidir. Projenin ethosu, önemli projelere katılma, hırsı benimseme ve sürü zihniyeti yerine değerli bilgilere öncelik verme ilkeleri etrafında dönmektedir. Mayıs 2023’te başlatılan Gekko HQ, toplam 200 trilyon GEKKO token arzına sahip Ethereum blok zincirinde faaliyet göstermektedir.

Benzersiz özellikleri arasında vergi olmaması, ön satış olmaması, burn mekanizması, feragat sözleşmesi ve LP kilidi bulunmaktadır. Projenin yol haritası ‘Great Flippening’ yarışmasını, büyükelçi ortaklıklarını ve Instagram ve TikTok filtrelerini entegre etmeyi içeriyor.

Gekko HQ’nun güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

Myro (MYRO)

Kasım 2023’te Solana adresinde piyasaya sürülen Myro, Solana kurucu ortağı Raj Gokal’ın köpeği Myro’dan esinlenen bir meme coin’dir. Myro, meme tabanlı cazibesinin ötesinde, içerik oluşturma ve para kazanma için merkezi olmayan bir platform kurmayı amaçlamaktadır.

Proje, sıfır işlem ücreti, token geliştirmede şeffaflık ve topluluk katılımı gibi benzersiz özellikleriyle öne çıkıyor. Coin, son altı ayda (Mart 2024 itibarıyla) %8.000’lik bir kazançla değerinde önemli bir artış yaşadı. Myro’nun fiyat artışı, Crypto.com gibi 1. kademe borsalarda listelenmesinden, Solana ekosisteminin popülaritesinden ve memler ve viral içerik tarafından oluşturulan etkileşimden etkilenmiştir. Ayrıca, projenin gelecek planları arasında MYRO sahiplerine daha fazla fayda sağlamayı amaçlayan bir stake programı da yer alıyor.


Myro’nun güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

Bone ShibaSwap (BONE)

Bone ShibaSwap (BONE ), 2021 yılında Shiba Inu ekosisteminin önemli bir bileşeni olarak doğdu ve DeFi’deki yenilikçilik ve erişilebilirlik ruhunu somutlaştırdı. Bone ShibaSwap platformunda bu token, borsanın can damarı olarak hizmet vererek kullanıcıların sorunsuz token takaslarına katılmalarını, likidite sağlamalarını ve kazançlı ödüller için varlıkları stake etmelerini sağlar. Bone ShibaSwap, Binance Akıllı Zincir (BSC) üzerinde çalışır.

Bone ShibaSwap’in güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

Milady Meme Coin (LADYS)

Milady NFT koleksiyonundan esinlenen Milady Meme Coin , “tamamen memetik olarak optimize edilmiş beyaz hapın” bir meme tokenizasyonunu temsil etmektedir. Toplam 888.000.888.000.888 token arzının %94’ü likidite havuzuna gönderilmiş ve LP tokenleri yakılmıştır. Ayrıca, arzın %1’i tüm $PEPE ve Milady NFT sahiplerine havadan gönderilirken, kalan %5’lik kısım gelecekteki merkezi borsa listeleri, köprüleri ve likidite havuzları için multi-sig cüzdanında tutulmaktadır. Milady, Haziran 2023’teki lansmanından bu yana %38.000’in üzerinde artış gördü.

Yol haritası, topluluk ortaklıkları, Milady Times dijital bülteni, gelecekteki CEX listeleri, Milady ürünleri ve Milady Akademisi gibi aşamaları içeriyor. Tüm bunlara rağmen ekip, coin’in sitesinde “coin’in tamamen yararsız ve sadece eğlence amaçlı olduğunu” iddia ediyor.

Milady Meme Coin’in güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

Dogelon Mars (ELON)

2021’de Ethereum blok zincirinde piyasaya sürülen Dogelon Mars , yıldızlararası hırsı Dünya’nın meme odaklı kültürüyle harmanlayarak kripto meraklılarını kızıl gezegene bir yolculuğa çıkarmak istiyor. Bu benzersiz token, 2021’in en popüler internet memlerinden birini aldı: Elon Musk tweetleri ve sevilen Shiba Inu memi tarafından popülerleştirilen Mars keşfinin esrarengiz cazibesi.

Merkezi olmayan bir platforma sahip olan Dogelon Mars, kullanıcıların token takaslarına, likidite sağlamaya ve daha fazlasına katılabileceği bir ekosistemi teşvik ederek dünyevi sınırları aşmayı hedefliyor. Topluluğu 2021’de çok canlıydı ve 2024 meme coin patlamasıyla bir canlanma görüyor.

Dogelon Mars’ın güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

Doge Killer (LEASH)

2021’de tanıtılan Doge Killer , Shiba Inu ekosisteminin bir parçasıdır. Köpeklerden ilham alan selefi Dogecoin’in azmini ve ruhunu bünyesinde barındırmaktadır. Bu token, ‘katil’ adını taşırken, yenilik arayışında ve sürekli genişleyen dijital varlıklar dünyasında kendi yolunu açmayı hedefliyor.

Doge Killer, diğer 2021 köpek coinlerinin çoğu gibi, kullanıcıların token takaslarından yield farming’e kadar DeFi etkinliklerine katılmaları için bir platform sunuyor. Doge Killer proje ekibi, gerçek gücünün işbirliğine ilham verme ve kripto para ekosisteminde ilerleme sağlama becerisinde yattığını iddia ederek, memler dünyasında bile yeniliğin hüküm sürdüğünü kanıtlıyor.

Doge Killer’ın güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

Crypto.com ile Meme Coin Nasıl Satın Alınır

Crypto.com ile meme coin satın almak çok kolay. Dogecoin (DOGE), dogwifhat (WIF), Pepe (PEPE), BOOK OF MEME (BOME) ve yukarıda belirtilen diğer tüm meme coinleri Crypto.com Uygulamasında listelenmiştir. USD, EUR, GBP ve 20’den fazla diğer fiat para birimleriyle meme coin satın alabilir veya BTH, ETH, SOL, USDC ve 250’den fazla diğer kripto para birimleriyle takas edebilirsiniz.

Bugün meme coin satın almaya başlamak için Crypto.com Uygulamasını Apple App Store veya Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirin. Buradan, tamamlanması yalnızca birkaç dakika süren kayıt işlemine yönlendirileceksiniz.

Hesabınız kaydedildikten sonra, banka havalesi, Apple Pay veya kredi/banka kartı ödemesi yoluyla hesabınızdan para çekebilirsiniz. Banka havalelerinin işleme alınması birkaç iş günü sürebilirken, Apple Pay ve kredi kartı ödemeleri saniyeler içinde işleme alınır ve ilk meme coin satın alımınız için kullanıma hazır hale gelir.

Daha Fazla Meme Parası İster misiniz?

Mem coin dünyasının daha da derinlerine inmek ve yeni sürümlere erişmek istiyorsanız, App veya Play Store’dan Crypto.com DeFi Wallet adresini indirin. Cüzdan doğrudan Crypto.com Uygulamanıza bağlanabilir ve ikisi arasında para taşımak ücretsizdir. DeFi Cüzdanında, daha da fazla meme coine ve daha küçük piyasa değeri projelerine erişmenizi sağlayan Uniswap dahil olmak üzere düzinelerce DeFi borsasına katılabilirsiniz.

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finans, siber güvenlik veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.comtarafından herhangi bir madeni para, jeton veya diğer kripto varlıklarına yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, tavsiye, onay veya teklif teşkil etmez. Kripto varlıkların alım satımından elde edilen getiriler, yargı alanınızda sermaye kazancı vergisi de dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir. Crypto.com ürünlerinin veya özelliklerinin herhangi bir açıklaması yalnızca açıklama amaçlıdır ve bir onay, davet veya talep teşkil etmez.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. Kripto varlıkların değeri artabilir veya azalabilir ve satın alma fiyatınızın tamamını veya önemli bir miktarını kaybedebilirsiniz. Bir kripto varlığı değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için araştırma ve durum tespiti yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens