Kripto Paralar
22,523
Piyasa değeri
$2,628.44 B USD
24S Değişim

+0.39%

24S Hacim
$49.14 B USD
Dominans
BTC: 50.18%, ETH: 15.99%
ETH Gas
3 Gwei

VET

VeChain

VET

İzleme Listesine Ekle

$0.03031 USD

N/A

(24H)

0.0000004517 BTC

-3.65%

(24H)

VeChain Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$2.45 B

24S İŞLEM HACİM (USD)

$24.07 M

Dolaşımdaki Arz

80.99 B VET

Maksimum Arz

86.71 B VET

Toplam Arz

85.99 B VET

Piyasa bugün VeChain hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün VeChain hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Genel Bilgiler

Sözleşme Adresi

  • icon

    BNB Smart Chain (BEP20)

    0x6FDcdfef7c496407cCb0cEC90f9C5Aaa1Cc8D888

Hakkımızda VeChain

Sıra #45

VeChain Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

VeChain fiyatı bugün US$0.03031 ve 24 saatte $24.07 M kadar işlem hacmine sahip. VET, son 24 saat içinde %+0.00 değişti.VET'nun dolaşımdaki arzı 80.99 B VET ve maksimum arzı 86.71 B VET.


VeChain nedir?

VeChain (VET); kapsamlı bir yönetişim yapısı, sağlam bir ekonomik model ve gelişmiş bir IoT entegrasyonu sağlayarak blockchain teknolojisini, gerçek dünyaya bağlamayı amaçlayan kurumsal düzeyde halka açık küresel bir kripto para ve blockchain platformudur. Üreticilerin ve diğer katılımcıların bir tedarik zincirindeki ürünlerin hareketini ve kaynağını takip etmesine olanak tanır.

VeChain'in tarihi

Daha önce Louis Vuitton Çin'in CIO'su olarak görev yapan Sunny Lu, 2015 yılında VeChain'i kurdu. Çin'in en büyük şirketlerinden ve önemli bir müşteri tabanına sahip birkaç blockchain'den biri olan Bitse'nin bir yan kuruluşu olarak başlatıldı.

VeChain'in vizyonu; şeffaf bilgi akışına, verimli işbirliğine ve yüksek hızlı değer transferlerine izin veren, güvenilir ve dağıtılmış bir iş ekosistemi platformu oluşturmaktı. İlk hedefi, verileri eyleme geçirilebilir ve şeffaf hale getirerek tedarik zinciri sektörünü bozmaktı. VeChain, DApp'lerde ve nesnelerin İnterneti (IoT) aracısı kullanılarak oluşturulan ICO'larda lider olmayı hedefliyor.

VEN token'i başlangıçta Ethereum blockchain'inde dağıtıldı. Ancak 2018'de VeChain, VeChain Thor olarak yeniden markalaştı ve bir proof of authority (PoA) olarak konsensüs modeli üzerinde çalışan Thor Blockchain'i duyurdu. Ayrıca VEN token'lerini VET token olarak 1:100 oranında değiştirdi.

VeChain, bu amaca ulaşmak için yıllar boyunca çok sayıda firma ile stratejik ortaklık anlaşmaları imzaladı. Bunların arasında PricewaterhouseCoopers (PwC) ile yapılan bir anlaşma yer alıyor. VeChain'in blockchain destekli çözümleri, muhasebe firmasının müşteri tabanı tarafından ürün doğrulamasını ve izlenebilirliğini geliştirmek için kullanılacak.

VeChain ayrıca Renault ile birlikte çalışarak, Microsoft ve Viseo ile birlikte dışarıdan görülemeyen bir dijital otomobil bakım kitabı geliştirdi. Merkez Çin Hükümeti için oluşturulan proje; ekonomik bir kalkınma bölgesi olan Gui'an'da gerçekleşecek.

VeChain nasıl çalışır?

VeChain'in özelliği, genellikle radyo frekansı tanımlama (RFID), QR kodları veya yakın alan iletişimi (NFC) kullanarak fiziksel ürünler için benzersiz bir kimlik belirlemektir. Sensörler, tedarik zincirinin her seviyesinde veri toplar; daha sonra kaydeder ve bilgiyi ürünün kimliğine bağlar. Bunlar VeChain tarafından tasarlanan ve Bosch ve Qualcomm gibi şirketler tarafından üretilen sensörlerdir.

VeChain'in blockchain teknolojisini kullanması nedeniyle, eklenen kayıtların hiçbiri değiştirilemez. Ayrıca, ürünlerin alıcısının, ürünlerin orijinalliğinden ve taşımaya uygun olduğundan emin olmasını sağlar. Rebranding'lerinden bu yana VET, VeChain sisteminde kullanılan para birimi olmuştur: bir şirketin VET'i ne kadar çoksa blockchain'in kaynaklarını kullanma öncelikleri o kadar yüksek olur.

VET ayrıca tedarik zinciri teknolojisine erişmek amacıyla VeThor veya Thor Power (VTHO) olarak bilinen ikinci bir tür token oluşturmak için kullanılır. Tedarik zinciri takibi ve blockchain'e ek bilgi yüklemek için VeChain kullanmak isteyen bir firma; VTHO olarak ödeme yapmalıdır.

Başka blockchain'ler, coin'lerini VeChain sisteminde çıkarmak için mainnet platforumunu da kullanabilir. Bu platform, VeChain'in tedarik zincirinden DApp'lere geçişine yardımcı olmuştur.

VeChain hangi amaç için kullanılır?

Platform, bir ilaç paketinin veya bir alkol şişesinin kalite, orijinallik, depolama sıcaklığı, nakliye ortamı ve üretim tesisinden son kullanıcıya teslimatına kadar takip gerçekleştirebilir.

VeChain platformu, otomobil sahiplerinin verilerini kontrol etmelerini ve sigorta şirketleriyle daha iyi poliçe koşulları üzerinde pazarlık yapmalarını sağlar.

Ürünü alan son kullanıcılara, VeChain kullanarak ürünlerini izleme ve kalite güvencesi sağlar. VeChain'in, şirketler tarafından VeChain blockchain'inde varolan tedarik zinciri yönetimi nişinin çok üzerinde çözümler için diğer IoT teknolojilerine dahil edilme potansiyeli etkileyicidir. Kuruluşların operasyonlarını basitleştirmeleri ve VeChain ağıyla daha da üretken hale gelmeleri için birçok seçenek sunar.

Daha Fazla Bilgi VeChain

White Paper

VeChain nereden satın alabilirsiniz?

trade astronaut

Crypto.com App ile satın alın

Kredi kartı ve banka transferi kullanarak dakikalar içinde kripto para almak için kaydolun.

appstoregoogle play
trade rocket

Crypto.com Exchange ile alım satım yapın

Borsamıza kripto para yatırın ve yüksek likidite ve düşük ücretlerle alım satım işlemleri yapın.

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

VeChain fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

VeChain fiyat sayfasıCrypto.com Price Indexen çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

VET Fiyat İstatistikleri

VeChain Fiyat

$0.03031

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Tüm zamanlar en yüksek / Tüm zamanlar en düşük

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

VET

VET

1 VET = 0.03031 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

Genel Bilgiler

Sözleşme Adresi

  • icon

    BNB Smart Chain (BEP20)

    0x6FDcdfef7c496407cCb0cEC90f9C5Aaa1Cc8D888

VET Fiyat İstatistikleri

VeChain Fiyat

$0.03031

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Tüm zamanlar en yüksek / Tüm zamanlar en düşük

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2024 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI