2023’te Bilinmesi Gereken En İyi 10 Yapay Zeka Tokeni

Gelecek için en iyi yapay zeka tokenlerini keşfedin ve sürekli gelişen kripto para ve blok zinciri teknolojisi dünyasındaki kullanım durumlarını keşfedin.

Mar 27, 2024
|

2023'te Bilinmesi Gereken En İyi 10 Ai Token

Anahtar Çıkarımlar:

 • AI tokenleri, kripto ekosisteminde ölçeklenebilirliği, kullanıcı deneyimini ve güvenliği iyileştirmek için yapay zekadan (AI) yararlanan dijital varlıklardır.
 • Yapay zeka ve blok zinciri teknolojisinin birleşimi, tüccarlar ve geliştiriciler arasında büyük ilgi gördü.
 • En iyi 10 AI token listemiz, meme üretiminden veri işlemeye ve merkezi olmayan pazarlara kadar geniş bir kullanım alanı yelpazesini kapsamaktadır.
 • Crypto.com Uygulaması ile AI token ticareti yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

1. AiDoge (AIDOGE)

AiDoge (AIDOGE), meme yaratma ve çevrimiçi paylaşma konusunda devrim yaratmak için yapay zeka (AI) kullanan umut verici bir AI tokenıdır. AiDoge platformu, kullanıcıların basit metin komutlarına dayalı olarak benzersiz ve ilgi çekici memler oluşturmasına olanak tanıyan bir meme oluşturma aracı sunmaktadır. AiDoge ekosistemi, kendi yerel ERC-20 tokenı olan $AIDOGE tarafından desteklenmektedir.

Temel Özellikler

 • Yapay zeka ve makine öğrenimi tarafından desteklenen meme oluşturma aracı.
 • AiDoge tarafından oluşturulan memler %100 benzersizdir ve blok zincirinde değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ile desteklenmektedir.
 • AiDoge’un kredi sistemi, kullanıcıların mem oluşturmak için $AIDOGE tokenleri ile kredi satın almalarını gerektiriyor.

2. yPredict (YPRED)

yPredict (YPRED), kripto yatırımcılarının iyi bilgilendirilmiş kararlar almasına yardımcı olan yapay zeka destekli bir platformdur. Platform, yapay zeka destekli sinyaller, duyarlılık analizi, otomatik teknik analiz ve kantitatif tüccarların ve analistlerin tahmine dayalı modellerini satabilecekleri bir ekosistem sunuyor. yPredict ekosistemi, kendi yerel yapay zeka tokenı olan $YPRED tarafından desteklenmektedir.

Temel Özellikler

 • Kripto yatırımcıları için hepsi bir arada yapay zeka ekosistemi.
 • Yapay zeka destekli sinyaller, piyasa duyarlılığı analizi ve otonom grafik deseni algılama.
 • Ticaret içgörüleri için öngörücü modellere abonelik tabanlı erişim.

3. Grafik (GRT)

The Graph (GRT), verileri daha erişilebilir hale getirmek için yapay zekayı kullanan popüler bir blok zinciri indeksleme protokolüdür. Yerel yapay zeka tokenı olan $GRT, 1,2 milyar ABD dolarının üzerinde bir piyasa değerine sahiptir. Grafik, verileri alt grafikler halinde indeksleyerek blok zinciri ağlarındaki aşırı veri yükü sorununu ele alıyor ve geliştiricilerin önemli bilgilere erişmesini kolaylaştırıyor.

Temel Özellikler

 • Birden fazla ağ ile uyumlu Blockchain indeksleme protokolü.
 • Kolay erişilebilirlik için verileri alt grafikler halinde indeksleyerek aşırı veri yükü sorunlarını çözer.
 • Verileri sorgulamak için GRT belirteçleri gereklidir.

4. SingularityNET (AGIX)

SingularityNET (AGIX), yapay zeka araçlarını ve hizmetlerini demokratikleştirmeyi amaçlayan bir yapay zeka tokenidir. 2017 yılında faaliyete geçen platform, geliştiricilerin yapay zeka araçlarını oluşturabilecekleri, paylaşabilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri bir pazar yeri. SingularityNET pazarında gerçekleştirilen işlemler, projenin yerel yapay zeka tokenı olan $AGIX ile gerçekleştirilir.

Temel Özellikler

 • Geliştiricilerin yapay zeka araçlarını paylaşmalarına ve bunlardan para kazanmalarına olanak tanıyan merkezi olmayan yapay zeka pazarı.
 • Diğer kripto ekosistem hizmetleri ile entegrasyon.
 • Platform işlemleri için AGIX tokenleri gereklidir.

5. Çoklu Evren (AI)

Multiverse (AI), gerçek ekonomik ve sosyal faydaya sahip bir Metaverse inşa etmeyi amaçlayan AI destekli bir projedir. Tüccarlar, işçiler, tüketiciler ve işletmeler gibi paydaşları çekerek ekonomik büyümeyi ve ticareti kolaylaştırmaya odaklanır. Multiverse ekosistemi, kendi yerel tokenı olan AI tarafından desteklenmektedir.

Temel Özellikler

 • Ekonomik ve sosyal fayda sağlayan yapay zeka destekli Metaverse.
 • Kullanıcılar ve işletmeler için özelleştirilebilir ekosistemler.
 • AI tokenları, platform içinde sanal satın alımlar, stake etme ve bağış toplama için gereklidir.

6. Okyanus Protokolü (OCEAN)

Ocean Protocol (OCEAN), gizliliği korurken büyük ölçekli veri paylaşımının kilidini açmak için yapay zekadan yararlanıyor. Platform, merkezi olmayan blok zinciri tabanlı bir pazar aracılığıyla veri tüketicilerini veri sağlayıcılarıyla buluşturuyor. Veri setlerinin ve veri hizmetlerinin tokenlaştırılması, veri sağlayıcılarının verilerinden para kazanmasına ve tüketicilerin değerli bilgilere erişmesine olanak tanır. Projenin yerel yapay zeka tokenı $OCEAN, pazardaki işlemleri mümkün kılıyor.

Temel Özellikler

 • Yapay zeka ve blok zinciri teknolojisi ile desteklenen merkezi olmayan veri pazarı.
 • Para kazanma için veri kümelerinin ve veri hizmetlerinin tokenlaştırılması.
 • OCEAN token işlemleri mümkün kılar ve sahiplerine yönetişim hakları verir.

7. iExec RLC (RLC)

iExec RLC (RLC), merkezi olmayan uygulamaların (dapps) geliştirilmesini, bilgi işlem varlıklarının ticaretini ve mülkiyet ve gizliliğin korunmasını sağlamak da dahil olmak üzere birkaç önemli özelliğe sahip bir Web3 pazar yeridir. iExec, Amazon Web Services ve Microsoft Azure gibi geleneksel bulut bilişim hizmetlerine merkezi olmayan bir alternatiftir. Platformun yerel AI tokenı $RLC, merkezi olmayan Web3 pazarındaki hizmetler için bir değişim aracı olarak hizmet vermektedir.

Temel Özellikler

 • Dapps oluşturmak ve bilgi işlem varlıklarının ticaretini yapmak için Web3 pazarı.
 • Geleneksel bulut bilişim hizmetlerine merkezi olmayan alternatif.
 • RLC belirteci Web3 pazaryerinde işlem yapılmasını sağlar.

8. Alethea AI (ALI)

Alethea AI (ALI), benzersiz kişiliklere, görünümlere, seslere ve zekaya sahip etkileşimli karakterlerin oluşturulmasını sağlayan yapay zeka destekli bir platformdur. Kullanıcılar yarattıkları karakterleri tokenize edebilir ve dijital sanat, pazarlama projeleri ve oyun içi varlıklar gibi çeşitli amaçlar için kullanabilirler. Projenin yerel yapay zeka tokenı $ALI, karakter NFT’leri oluşturmak ve yükseltmek, ayrıca yönetişime katılmak için kullanılır.

Temel Özellikler

 • Metinsel girdiye dayalı yapay zeka destekli karakter üretimi.
 • Çeşitli uygulamalarda kullanılmak üzere karakterlerin simgeleştirilmesi.
 • ALI tokenı NFT üretimini, yükseltmelerini ve yönetişim katılımını mümkün kılar.

9. Numeraire (NMR)

2015 yılında faaliyete geçen Numeraire (NMR), veri bilimcilerin ve geliştiricilerin finansal piyasalar için makine öğrenimi modelleri oluşturmalarını sağlayan Ethereum tabanlı bir platformdur. Platform, veri bilimcilerini ve makine öğrenimi geliştiricilerini doğru tahminler için yerel yapay zeka tokenı $NMR ile ödüllendiriyor. Bu tahminler daha sonra platformun borsa stratejisini beslemek için kullanılır.

Temel Özellikler

 • Finansal piyasalar için makine öğrenimi modelleri oluşturmaya yönelik merkezi olmayan platform.
 • NMR tokenları, doğru tahminler için veri bilimcilerini ve makine öğrenimi geliştiricilerini ödüllendirmek için kullanılır.
 • Platform, finansal piyasa tahminlerini geliştirmek için yapay zekadan yararlanıyor.

10. Kovalent (CQT)

Covalent (CQT), Web3 üzerindeki milyarlarca veri noktasına görünürlük kazandırmayı amaçlayan birleşik bir API’dir. Platform, blok zincirleri, veri akışları ve düğümler dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan gelen verileri bir araya getirir. Covalent’in API’leri, bu verileri birleşik bir API arayüzü aracılığıyla müşterilere güvenilir bir şekilde sağlar. Projenin yerel yapay zeka tokenı $CQT, yönetişim, stake etme ve ağ erişimini mümkün kılıyor.

Temel Özellikler

 • Web3 veri görünürlüğü için birleşik API.
 • Kolay erişim için birden fazla kaynaktan veri toplar.
 • CQT belirteci yönetişim, stake etme ve ağ erişimi sağlar.

Sonuç

Yapay zeka tokenleri dünyası, yapay zekadan yararlanarak kripto ekosisteminde devrim yaratmayı amaçlayan çok sayıda proje ile hızla gelişiyor. Blok zinciri teknolojisi ve yapay zekanın birleşimi büyük ilgi gördüğünden, en iyi yapay zeka tokenlarını ve sektörde devrim yaratma potansiyellerini takip etmek çok önemlidir. Bu yapay zeka tokenlerinin alım satımına başlamak için Crypto.com Uygulamasını indirin ve kripto para biriminde yapay zeka dünyasını keşfedin.

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finans, siber güvenlik veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.com tarafından herhangi bir madeni para, jeton veya diğer kripto varlıklarına yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, öneri, onay veya teklif teşkil etmez. Kripto varlıkların alım satımından elde edilen getiriler, bulunduğunuz ülkede sermaye kazancı vergisi de dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir. Crypto.com ürünlerinin veya özelliklerinin herhangi bir açıklaması yalnızca açıklama amaçlıdır ve bir onay, davet veya talep teşkil etmez.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. Kripto varlıkların değeri artabilir veya azalabilir ve satın alma fiyatınızın tamamını veya önemli bir miktarını kaybedebilirsiniz. Bir kripto varlığı değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için araştırma ve durum tespiti yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens