dogwifhat Nedir ve WIF Nasıl Satın Alınır

dogwifhat meme token furyasını kasıp kavurdu. İşte en yeni meme token hakkında bilinmesi gerekenler ve neden bu kadar başarılı olduğu.

Mar 22, 2024
|

What Is Wif F2

Anahtar Çıkarımlar:

  • dogwifhat, Solana’da pembe şapkalı bir Shiba Inu köpek yavrusu içeren bir meme coindir.
  • Token, 20 Kasım 2023’teki lansmanından bu yana hızla en iyi meme coin haline geldi.
  • Hiçbir faydası olmamasına rağmen dogwifhat, canlı topluluğu sayesinde 19 Mart 2024’e kadar 2,9 milyar ABD doları piyasa değerine ve %153.196 fiyat artışına ulaştı.
  • Sabit bir arzı olan ve karmaşık tokenomikleri bulunmayan dogwifhat’in değeri gerçek ve tamamen topluluk odaklı bir meme coindir.
  • dogwifhat kültürel etkisini genişletiyor: bir atış (catwifhat), 1.200 ETH’nin üzerinde satılan bir WIF NFT ve logosu yakında Las Vegas Sphere’e yansıtılacak.

Dogwifhat (WIF) Nedir?

Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş popüler bir meme coin olan dogwifhat, 20 Kasım 2023’te piyasaya sürüldü ve pembe şapka takan bir Shiba Inu yavru köpeği içeren benzersiz kimliği nedeniyle hızla popülerlik kazandı ve büyümesine adanmış gelişen bir topluluk oluşturdu.

Bilinen herhangi bir faydası olmamasına rağmen WIF, 2024 yılında en iyi performans gösteren meme coinlerinden biri olarak kendini kanıtlamıştır. Web sitesinde, yaratıcısı bunun “kelimenin tam anlamıyla şapkalı bir köpek” olduğunu belirtiyor.

WIF token şimdiden Shiba Inu ve Pepe Coin gibi önde gelen meme coinleri fiyat kazancı açısından geride bıraktı. Mart 2024’ün ortalarında, kripto meraklıları dogwifhat’ın Las Vegas Sphere üzerine yansıtılması için bir kampanyayı hızla finanse etti ve fon hedeflerini birkaç gün içinde aştı.

19 Mart 2024 itibarıyla piyasa değeri 2,9 milyar ABD dolarının üzerine çıkmış ve fiyatı%153,196 oranında artmıştır.

dogwifhat’ın güncel fiyatını ve son fiyat grafiklerini adresinde görebilirsiniz.

dogwifhat Nasıl Çalışır?

WIF, Solana blok zincirinde değiştirilebilir tokenler için standart olan bir SPL token‘dir. Ethereum üzerindeki ERC-20 token standardına benzer şekilde çalışır.

Bazı meme coinler staking ve burn mekanizmaları ile karmaşık ekosistemler sunarken, dogwifhat tokenomics basit ve anlaşılması kolay doğasına sadık kalır:

  • Sabit arz: dogwifhat maksimum 998,9 milyon WIF token arzına sahiptir ve yaratıcısı daha fazla token yaratma planı olmadığını belirtmektedir. Bitcoin gibi sabit bir arz, talep buna göre artarsa potansiyel olarak fiyat artışına katkıda bulunabilir.
  • Staking, yakma veya DeFi : Bu özellikler DOGE‘dan sonra piyasaya sürülen diğer köpek paralarında yaygın hale gelirken, WIF işleri basit tutar ve hiçbir ekosistem veya yardımcı işlev sunmaz. Kelimenin tam anlamıyla sadece bir token.
  • Topluluk ve fiyat spekülasyonu: WIF’in değeri, topluluğunda ve hem topluluk hem de piyasa duyarlılığına bağlı olan fiyat takdirinde yatmaktadır.

dogwifhat’in Amacı Nedir? Faydası Var mı?

Kısa cevap, WIF’in hiçbir faydası olmadığıdır ve yaratıcısı bile web sitesinde dogwifhat’in “kelimenin tam anlamıyla şapkalı bir köpek” olduğunu belirtmektedir.

dogwifhat, misyon bildirisi için “WIF sadece bir kripto para birimi değildir; ilerlemenin sembolü, fütüristik işlemler için, ileriyi düşünenler için bir işarettir. Geleceğin, WIF gibi yenilikleri benimseyen, sınırları aşan & finans ve teknolojide yeni bir çağ açanlara ait olduğu açıktır.”

WIF sahipleri, catwifhat gibi daha da genişleyen ‘wif hat’ topluluğunun bir parçası haline gelir ve yakında çıkacak olan resmi ‘wif hat’ filtresini kullanarak bağlılıklarını gururla gösterebilirler.

WIF NFT 1.210 ETH’nin Üzerinde Satıldı

Örgü şapka takan Shiba Inu cinsi köpek yavrusu Achi’nin resmi, WIF meme’inin merkezinde yer almaktadır.Achi’nin sahipleri, FeistyDAO ile işbirliği içinde, ‘un 18 Mart 2024 tarihinde canlı bir açık artırmada 1.210.759 ETH karşılığında sattığı orijinal görüntünün bire bir kopyasını NFT olarak yayınladı.

WIF Neden Bu Kadar Başarılı?

WIF gibi meme coinlerin başarısı, meme tabanlı kripto paraların viral ve ilgi çekici doğasına bağlanabilir. Bu coin’ler hevesli çevrimiçi toplulukların dikkatini çekmek için tasarlanmıştır ve genellikle taklit edilebilecek karakterlerden, kişilerden, hayvanlardan veya sanat eserlerinden ilham alır – bu durumda, aynı örme pembe şapkalı kediler, kurbağalar ve insanlar trendini başlatan şapkalı bir köpek yavrusu resmi.

Meme coinlerin cazibesi, özellikle genç perakende tüccarlar olmak üzere geniş bir kitleye hitap eden hafif yürekli ve eğlenceli yapılarında yatmaktadır. Ayrıca, düşük giriş maliyeti ve önemli kazançlar elde etme potansiyeli, yüksek volatilitelerine ve spekülatif yapılarına rağmen meme coinleri birçok kişi için cazip kılmaktadır.

WIF’in durumunda, uygun zamanlama da rol oynamış olabilir. Token Kasım 2023’te, tam da kripto piyasası yeniden yükselişe geçerken piyasaya sürüldü.

Buna ek olarak, OG meme coini Dogecoin’e benzer, çünkü dürüst ve anlaşılması kolay bir meme olup, şapkalı bir köpek tokenından başka bir şeymiş gibi davranmaz. Birçok yatırımcı zaten bildikleri ve anladıkları şeylere yönelirken, şapkalı köpek popüler bir temaya yeni bir bakış açısı sunmaktadır.

WIF 2024 Yılında Ne Kadar Olacak?

WIF, Mart 2024’te tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 3,49 ABD$ ile 2024’ün başlarında olağanüstü bir fiyat artışı yaşadı. Bu yazının yazıldığı sırada WIF, lansman fiyatından %153.196,01 artışla 2,36 ABD dolarından işlem görüyor. WIF, Crypto.com dahil olmak üzere birçok 1. kademe kripto borsasında listelenmektedir ve bu da tokenı perakende tüccarlar için çok erişilebilir kılmaktadır. Ancak, gelecekte WIF’in fiyatının ne olacağını kimse kesin olarak söyleyemez.

Pek çok kişi WIF’in Las Vegas Küresi üzerindeki projeksiyonu ile etkileşimin artmasını bekliyor. Uzmanlar ayrıca Nisan 2024’te yaklaşan Bitcoin yarılanmasının kripto piyasasını bir bütün olarak yükselteceğini düşünüyor – geçmiş yarılanma olaylarından sonra görülen bir fenomen. Bununla birlikte, meme coinler oldukça değişken ve spekülatiftir ve makroekonomik ortamdaki ve kripto alanındaki diğer faktörler WIF’in fiyatını her iki şekilde de etkileyebilir.

Crypto.com ile WIF Nasıl Satın Alınır

Crypto.com ile WIF satın almak kolaydır. Dogecoin (DOGE), Pepe (PEPE) ve BOOK OF MEME (BOME) gibi diğer birçok meme coin, Crypto.com Uygulamasında WIF ile listelenmiştir.

WIF’i USD, EUR, GBP ve 20’den fazla diğer itibari para birimiyle satın alabilir veya BTH, ETH, SOL, USDC ve 250’den fazla diğer kripto para birimleriyle takas edebilirsiniz.

Bugün WIF satın almaya başlamak için Crypto.com Uygulamasını Apple App Store veya Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirin. Buradan, tamamlanması yalnızca birkaç dakika süren kayıt işlemine yönlendirileceksiniz.

Kaydolduktan sonra hesabınızdan banka havalesi, Apple Pay veya kredi/banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Banka havalelerinin işleme alınması 1-3 iş günü sürebilirken, Apple Pay ve kredi kartı ödemeleri saniyeler içinde işleme alınır ve ilk WIF satın alımınız için kullanıma hazır hale gelir.

Sonuç – WIF Satın Almalı mısınız?

dogwifhat, son derece başarılı meme coin anlatısına en son eklenen köpeklerden biridir. Aylar içinde %3.000’lik fiyat artışları kaydetti ve Dogecoin ve Shiba Inu gibi temel coinleri kazançta geride bıraktı. Bir kripto topluluğu kitle fonlaması sayesinde Las Vegas Küresi’ne yapılacak olan projeksiyonunun popülaritesini daha da artırması bekleniyor.

Ancak, meme coinlerin hiçbir faydası olmayan tamamen spekülatif varlıklar olduğunu unutmayın. Oldukça değişken olan fiyatları tamamen popülerliğe bağlıdır. İnanılmaz kazançlar elde etme fırsatı sunduğu için birçok kişiyi bu anlatıya çekebilecek olan meme coinlerin oynaklığı olsa da, bu aynı zamanda fiyatın aniden düşebileceği anlamına da gelir.

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finans, siber güvenlik veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.com tarafından herhangi bir madeni para, jeton veya diğer kripto varlıklarına yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, tavsiye, onay veya teklif teşkil etmez. Kripto varlıkların alım satımından elde edilen getiriler, yargı bölgenizde sermaye kazancı vergisi de dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir. Crypto.com ürünlerinin veya özelliklerinin herhangi bir açıklaması yalnızca açıklama amaçlıdır ve bir onay, davet veya talep teşkil etmez.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. Kripto varlıkların değeri artabilir veya azalabilir ve satın alma fiyatınızın tamamını veya önemli bir miktarını kaybedebilirsiniz. Bir kripto varlığı değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için araştırma ve durum tespiti yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Etiketler

coins & tokens

meme coins

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens