Monety
18,686
Kapitalizacja rynkowa
$1,105.47 B USD
Zmiany 24h

-0.79%

Wolumen 24h
$36.88 B USD
Dominacja
BTC: 48.34%, ETH: 17.83%
ETH Gas
7 Gwei

SOL

Solana

SOL

Dodaj do listy obserwacyjnej

$23.18 USD

N/A

(24H)

0.000881 BTC

-1.00%

(24H)

Wykres cen Solana ( USD )

Loading...

Kapitalizacja rynkowa (USD)

$9.58 B

WOLUMEN 24H (USD)

$681.78 M

W obiegu

413.44 M SOL

Maks. podaż

N/A

Total Supply

558.98 M SOL

Jak dziś rynek ocenia Solana?

Crypto.com

Co dziś myślisz o kursie Solana? Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

O firmie Solana

Pozycja #7

Solana Podsumowania cen

Najnowsze dane

Dzisiejsza cena Solana wynosi US$23.18, a wolumen obrotu w ciągu 24 godzin wynosi $681.78 M. SOL jest +0.00% w ciągu ostatnich 24 godzin.ilość SOL w obiegu wynosi 413.44 M SOL.


Co to jest Solana?

Solana jest jednołańcuchowym, delegowanym protokołem proof of stake, który skupia się na zapewnieniu skalowalności bez poświęcania decentralizacji lub bezpieczeństwa. Wysoka przepustowość blockchaina Solana bazuje na proof of history (PoH) i proof of stake (PoS). Zbudowany przez zespół inżynierów sieciowych, Solana ma na celu stać się głównym blockchainem dla nowoczesnych aplikacji internetowych.

Krótka historia Solana

Solana to pomysł Anatolija Yakovenko. W listopadzie 2017 roku Yakovenko opublikował whitepaper opisujący metodę pomiaru czasu dla systemów rozproszonych zwaną proof of history. Argumentował, że jednym z ograniczeń skalowalności blockchainów, takich jak Bitcoin i Ethereum, był czas potrzebny na osiągnięcie konsensusu co do kolejności transakcji. Dzięki proof of history użytkownik jest w stanie stworzyć zapisy czasu, które dowodzą, że dane zdarzenie miało miejsce w określonym momencie, automatyzując ogólny proces sortowania transakcji dla blockchainów.

W lutym 2018 roku Yakovenko i były współpracownik Qualcomm, Greg Fitzgerald, wydali prototyp pierwszej implementacji open-source whitepaper Anatolija. Wkrótce potem, wraz z kolegą z Qualcomm Stephenem Akridge'em i trzema innymi osobami, współzałożyli Solanę z nazwą inspirowaną plażą, na której Yakovenko, Fitzgerald i Akridge wszyscy mieszkali i surfowali przez okres 3 lat podczas pracy w Qualcomm.

Jak działa Solana?

Podstawą rozwiązania skalującego Solany jest zdecentralizowany zegar zatytułowany proof of history, zbudowany w celu rozwiązania problemu czasu w sieciach rozproszonych, gdzie nie ma jednego, zaufanego źródła czasu. Dzięki zastosowaniu weryfikowalnych funkcji opóźniających (verifiable delay functions - VDF), PoH pozwala każdemu węzłowi lokalnie generować znaczniki czasu za pomocą obliczeń SHA256. Eliminuje to potrzebę rozgłaszania znaczników czasu w całej sieci, poprawiając ogólną wydajność sieci. Jedną z największych zalet SOL jest jej skalowalność. Solana jest w stanie przetworzyć ponad 700 000 transakcji na sekundę. Jej wysoka przepustowość przemawia szczególnie do traderów. Pierwszym przypadkiem użycia aplikacji DeFi na Solanie było Serum, zbudowane przez zespół stojący za FTX.

Do czego służy Solana?

Solana to blockchain ogólnego przeznaczenia rywalizujący z Ethereum. Charakteryzuje się innymi podstawami technicznymi: deweloperzy piszą aplikacje przy użyciu Rust zamiast Solidity lub Vyper. Aplikacje dla użytkowników końcowych obejmują zdecentralizowane finanse (DeFi), niewymienialne tokeny (NFT), rynki oraz gry.

Natywna kryptowaluta Solany - SOL - jest używana do uiszczania opłat transakcyjnych i stakowania w celu wsparcia sieci.

Więcej o Solana

Strona internetowa

Gdzie można kupić Solana?

trade astronaut

Kupuj w Aplikacji Crypto.com

Otwórz konto w ciągu kilku minut, aby zakupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej lub przelewem bankowym.

appstoregoogle play

Powiązane materiały

bulb icon

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z krypto, skorzystaj z Uniwersytetu Crypto.com i naszego Centrum pomocy, aby dowiedzieć się, jak zacząć kupować Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty.

bulb icon

Aby sprawdzić bieżącą cenę Solana w wybranej przez siebie walucie fiat, możesz skorzystać z funkcji konwertera Crypto.com w prawym górnym rogu tej strony.

Strona ceny Solana jest tylko jedną wautorskiego indeksu cen Crypto.comktóry zawiera historię kursu, aktualną cenę, kapitalizację rynkową i wykresy na żywo najpopularniejszych kryptowalut.

SOL Cena

Solana Cena

$23.18

Najwięcej w 24h / Najmniej w 24h

N/A

Najwięcej w 7d / Najmniej w 7d

N/A

najwyższy 30d / najniższy 30 dni

N/A

najwyższy 90d / najniższy 90d

N/A

Popularne

Kalkulator walutowy

Ilość

SOL

SOL

1 SOL = 23.18 USD

Podany przelicznik ma jedynie charakter referencyjny. Ostatnia aktualizacja:

SOL Cena

Solana Cena

$23.18

Najwięcej w 24h / Najmniej w 24h

N/A

Najwięcej w 7d / Najmniej w 7d

N/A

najwyższy 30d / najniższy 30 dni

N/A

najwyższy 90d / najniższy 90d

N/A

Popularne

Firma

Copyright © 2018 - 2023 Crypto.com. All rights reserved.

Regulamin i warunki

Polityka prywatności

Status

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI