CDCETH Nedir ve Nasıl Çalışır?

CDCETH, Crypto.com ile ETH için likit stake işlemine izin verir. İşte bunun size neden geleneksel staking’den daha fazla ödül kazandırabileceğini birlikte bakalım.

Feb 22, 2024
|

What Is Cdc Eth

Anahtar Çıkarımlar:

  • CDCETH, Crypto.com Uygulamasında ve Borsada stake edilmiş Ether’i (ETH) temsil eden bir makbuz jetonu olan Crypto.com Staked ETH’nin kısaltmasıdır.
  • Geleneksel stake etmenin aksine, likit stake etme, token sahiplerinin ödül kazanmaya devam ederken stake edilmiş varlıklarını kullanmalarına ve potansiyel olarak takas etmelerine olanak tanır.
  • Likit stake etme esneklik sunarak yatırımcıların stake edilmiş varlıkları stake etmeden diğer finansal faaliyetler için kullanmalarına olanak tanır.
  • CDCETH, geçerli dönüşüm oranına göre herhangi bir zamanda stake edilmiş ETH’ye açılabilir ve sorunsuz ve kullanışlı bir likit stake süreci sağlar.
  • Likit stake, çoğu yargı alanındaki Crypto.com Uygulaması ve Borsa kullanıcıları tarafından kullanılabilir.
  • Kullanıcılar, Ethereum’un zincir içi bağlanma süresine tabi olmadığından, stake edilmiş ETH’lerini istedikleri zaman CDCETH’e sarabilir ve açabilirler.

CDCETH Nedir?

Crypto.com Staked ETH (CDCETH), Crypto.com Uygulamasında ve Borsada stake edilen Ether’inizi (ETH) temsil eden ve tahakkuk eden herhangi bir staking ödülünü gösteren bir makbuz belirtecidir.

Bu token, likit staking için kullanılabilir – geleneksel staking’e alternatif olarak, stake edilmiş tokenlarınıza erişmeye devam etmenizi sağlar.

Kapsamın tamamını CDCETH teknik dokümanında bulabilirsiniz.

Likit Staking Nasıl Çalışır?

Likit stake etme, insanların stake edilirken tokenleri kullanmaya devam etmeleri için bir yoldur.

İşte nasıl çalıştığı: Bir kişi tokenlarını bir likit stake protokolü ile stake ettiğinde, stake edilen tokenları için likit token şeklinde özel bir makbuz alır. Bu makbuz, tokenlarını satın alma satma gibi işlemler için kullanmaya devam etmelerini ve aynı zamanda stake edilmiş tokenlarından ödül kazanma şansına sahip olmalarını sağlar.

Tokenların ‘kilitli’ olduğu ve kullanılamadığı normal staking’in aksine, likit staking, token sahiplerinin her iki dünyanın da en iyisine sahip olmalarını sağlar – tokenlarını kullanabilir ve aynı zamanda staking ödülleri kazanabilirler. Başka bir deyişle, tokenlarınızı kullanma esnekliğinden vazgeçmeden stake etmenin avantajlarından faydalanırsınız.

Ödül kazanmanın bu yeni yolu, daha fazla insanın staking’e dahil olmasını ve potansiyel olarak varlıklarını büyütmesini kolaylaştırıyor.

Likit staking hakkında daha fazla bilgi için buradan.

CDCETH Nasıl Kullanılır

Yukarıda belirtildiği gibi CDCETH, Crypto.com App adresinde likit staking için kullanılmaktadır. Şimdi bunun nasıl çalıştığına daha yakından bakalım.

Crypto.com’da ETH stake ettiğinizde, Ethereum blok zincirine dayalı olarak düzenli bir şekilde stake ödülleri alırsınız. Bu stake ödülleri ETH’deki mevcut bakiyenize yatırılır.

Kullanıcılar, Crypto.com ile stake ettikleri her ETH’yi paketleyebilir ve CDCETH alabilir. Artık bir CDCETH sahibisiniz ve CDCETH stake ödüllerine hak kazandınız.

Bu stake ödülleri, CDCETH’in stake edilmiş ETH’ye dönüşüm oranındaki artış yoluyla yansıtılacaktır (ETH ödüllerini doğrudan hesaplarına almak yerine). CDCETH sahipleri, CDCETH’lerini açarak ödüllerini kullanabilir ve daha sonra açma noktasındaki dönüşüm oranına göre stake edilmiş ETH alırlar.

Dönüşüm oranının nasıl hesaplandığı hakkında daha fazla bilgi için buradan.

Likit Staking’in Avantajları

Likit stake etme çeşitli cazip avantajlar sunar. Aşağıda likit staking’in giderek daha popüler hale gelmesinin dört nedeni yer almaktadır:

Geliştirilmiş Esneklik

Likit stake etmenin en önemli avantajlarından biri token sahiplerine sunduğu esnekliktir. Tokenların belirli bir süre için kilitlendiği geleneksel staking’in aksine, likit staking katılımcılara potansiyel olarak staking ödülleri kazanmaya devam ederken ticaret veya satın alma gibi çeşitli faaliyetler için tokenlarını kullanmaya devam etme fırsatı verir. Bu esneklik özellikle varlıklarında likiditeyi korumak isteyen kripto sahipleri için caziptir.

Maksimum Fayda

Likit stake etme, token sahiplerinin stake edilmiş varlıklarından fayda elde etmelerini sağlar. Katılımcılar, stake edilmiş tokenları karşılığında likit bir sentetik token alarak varlıklarını ek alım satımlar veya işlemler için kullanabilir ve böylece kripto para varlıklarının faydasını en üst düzeye çıkarabilirler.

Artan Katılım Potansiyeli

Likit staking’in kullanıma sunulması, daha geniş bir katılımcı kitlesini kripto para staking’ine çekme potansiyeline sahiptir. Kullanıcı dostu yaklaşımı ve likiditeden ödün vermeden ödüller sunma kabiliyeti, daha fazla kişiyi stake etme faaliyetlerine katılmaya teşvik edebilir ve böylece blok zinciri ağlarına genel katılımı artırabilir.

Likiditeden Ödün Vermeden Ödüller Kazanmak

Likit staking, katılımcılara varlıklarının likiditesinden ödün vermeden staking ödüllerinin avantajlarından yararlanma şansı sunar. Bu, katılımcıların potansiyel olarak pasif gelir elde ederken tokenlarını uygun gördükleri şekilde kullanma özgürlüğünü koruyabilecekleri ve değer birikimine dengeli bir yaklaşım sağlayabilecekleri anlamına gelir.

Özünde, likit stake etmenin avantajları açıktır – kripto para stake etmeye esneklik, fayda ve daha fazla katılım potansiyeli getirir, böylece daha geniş bir yatırımcı yelpazesi için daha erişilebilir ve dinamik bir yatırım yolu sunar.

ETH’yi neden CDCETH’e saralım?

Peki Crypto.com Uygulamasında CDCETH ile yukarıda listelenen avantajlar neye benziyor?

Likit stake etmenin ana avantajı, stake edilen tokenların likit kalması ve ek ödüller kazanmak için kullanılabilmesidir. Stake edilen ETH likit veya devredilebilir değildir ve blok zincirini güvence altına almak ve doğrulamak dışında herhangi bir şey için kullanılamazken, CDCETH kullanılabilir: örneğin, CDCETH sahipleri DeFi platformlarına ve VVS Finance gibi protokollere katılabilir.

Son olarak, CDCETH, geçerli dönüşüm oranına göre herhangi bir zamanda stake edilmiş ETH’ye açılabilir, bu da likit stake etme sürecini çok sorunsuz ve kullanışlı hale getirir.

Kimler CDCETH Alabilir?

Sıvı stake etme, çoğu yargı alanında Crypto.com Uygulaması aracılığıyla kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Daha fazla ayrıntı için buraya.

CDCETH Nasıl Satın Alınır

Yukarıda belirtildiği gibi, Crypto.com Uygulamasına ETH yatırırsanız CDCETH’i sarılmış bir token olarak alabilirsiniz. CDCETH almak için, kullanıcılar önce ETH satın almalı ve stake etmeli ve ardından CDCETH’i Uygulamaya sararak alabilirler.

Buna ek olarak, kullanıcılar doğrudan Crypto.com Exchange üzerinden CDCETH satın alabilir ve Crypto.com DeFi Wallet üzerinden erişilebilen VVS gibi uyumlu DeFi protokollerinin büyüyen bir listesine erişebilirler.

Sonuç

CDCETH ile likit stake etme, stake etmenin avantajlarını likiditeye erişim esnekliğiyle birleştirerek kripto sahipleri için yeni olanaklar sunuyor.

CDCETH, likit tokenları sarmak ve stake etmek için harici bir DeFi protokolüne erişmeye gerek kalmadan, tüm Crypto.com kullanıcıları için Uygulama içinde likit stake etme olanağı sağlar. Ek likit stake ödülleri için stake edilmiş ETH’nizi istediğiniz zaman CDCETH’e sarabilir ve açabilirsiniz, ancak kullanıcılar ETH’lerini açarken Ethereum’un bağlanma süresini takip etmelidir.

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finans, siber güvenlik veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.com tarafından herhangi bir madeni para, jeton veya diğer kripto varlıklara yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, tavsiye, onay veya teklif teşkil etmez. Kripto varlıkların alım satımından elde edilen getiriler, yargı bölgenizde sermaye kazancı vergisi de dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir. Crypto.com ürünlerinin veya özelliklerinin herhangi bir açıklaması yalnızca açıklama amaçlıdır ve bir onay, davet veya talep teşkil etmez.

Ayrıca, Crypto.com Borsası ve burada açıklanan ürünler Crypto.com Ana Uygulamasından farklıdır ve Crypto.com Borsasındaki ürün ve hizmetlerin kullanılabilirliği yargı sınırlamalarına tabidir. Crypto.com Borsasına erişmeden önce, lütfen aşağıdaki bağlantıya bakın ve coğrafi olarak kısıtlanmış yargı bölgelerinde bulunmadığınızdan emin olun.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. Kripto varlıkların değeri artabilir veya azalabilir ve satın alma fiyatınızın tamamını veya önemli bir miktarını kaybedebilirsiniz. Bir kripto varlığı değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için araştırma ve durum tespiti yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Etiketler

coins & tokens

liquid staking

staking

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens