2023’te Bilinmesi Gereken En İyi NFT Tokenları

2023’te ses getiren en iyi NFT tokenlerini keşfedin ve bunları blockchain oyunları için nasıl kullanacağınızı ve NFT platformlarının şekillendirilmesine aktif olarak nasıl katılacağınızı öğrenin.

Aug 28, 2023
|

2023 Yılında Bilinmesi Gereken En İyi 10 Nft Tokenı

Anahtar Çıkarımlar:

 • NFT’lerin neden var olduğunu ve NFT tokenlarının nasıl kullanıldığını öğrenin.
 • MANA, AXS ve LAND dahil 2023’te izlenecek en iyi NFT tokenlarını keşfedin.
 • Crypto.com Uygulaması ve Borsasında NFT tokenlarının nasıl alınıp satılacağını öğrenin.

Giriş

Dijital sanatın, sanal varlıkların ve blockchain teknolojisinin benzersiz karışımıyla, misli olmayan tokenler (NFT’ler), 2021’deki NFT patlamasından bu yana dünyayı kasıp kavuruyor ve koleksiyonlar 2023’te de düşmeye ve satılmaya devam ediyor.

Bu kılavuzda NFT’lerin arkasındaki en iyi tokenleri inceliyor ve bunların temel özelliklerini ve potansiyel büyümelerini tartışıyoruz. Ek olarak, bu tokenların Crypto.com Uygulamasında alım satım sürecini de inceliyoruz.

NFT’ler Nedir?

NFT’ler, hem dijital hem de fiziksel olarak değiştirilemez varlıkların sahipliğini temsil eden benzersiz dijital varlıklardır. Bu tokenler blockchain ağlarında bulunur ve geleneksel kripto para birimleri gibi birebir olarak değiştirilemez. NFT’ler son yıllarda dijital sanatın, koleksiyon öğelerinin ve Metaverse’nin yükselişi nedeniyle büyük bir popülerlik kazandı.

Birçok blockchain oyunu ve metaverisi, oyunlarında ve ekosistemlerinde NFT’leri içerir. NFT ile ilgili bu protokollerin sıklıkla kendi yerel yardımcı programları ve yönetişim belirteçleri de vardır. Popüler NFT ile ilgili varlıklara örnek olarak AXS (Axie Infinity), MANA (Decentraland) ve SAND (The Sandbox) verilebilir; bunları aşağıda daha ayrıntılı olarak tanıtacağız.

Üniversitemizdeki NFT Nedir? makalemizden NFT’ler hakkında her şeyi öğrenin.

2023’te İzlenecek En İyi NFT Tokenları

1. Merkezsiz Bölge (MANA)

Decentraland, sürükleyici bir dijital deneyim oluşturmak için sanal gerçekliği, artırılmış gerçekliği ve interneti birleştiren blockchain tabanlı bir sanal dünyadır. Platform, kullanıcıların yerel token’ı MANA’yı kullanarak sanal arazi, öğe ve deneyim oluşturmasına, satın almasına ve satmasına olanak tanıyor.

Temel Özellikler

 • Kullanıcılar sanal dünyada misli olmayan arazileri satın alabilir, geliştirebilir ve paraya çevirebilir.
 • Decentraland, ana akımların ilgisini çeken önemli etkinliklere ve konserlere ev sahipliği yapıyor.
 • Güçlü topluluk desteği ve platformun yönetimine katılım.

2. Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, Axies adı verilen koleksiyonluk yaratıkları merkeze alan popüler bir blockchain tabanlı oyundur. Oyuncular, oyunun kazan-kazan (P2E) ekonomisine katılırken, Eksenlerini üretebilir, savaşabilir ve takas edebilirler. AXS, platformun yerel para birimi ve yönetim tokeni olarak hizmet veriyor.

Temel Özellikler

 • Oyuncular platformda oyun içi ödüller kazanabilir ve NFT varlıklarını takas edebilir.
 • Axie Infinity’nin geniş, özel bir topluluğu ve güçlü bir P2E modeli vardır.
 • Oyun, düzenli olarak duyurulan yeni özellikler ve ortaklıklarla sürekli olarak gelişmektedir.

3. Sandbox (KUM)

Sandbox, kullanıcıların oyun deneyimlerini oluşturmalarına, sahip olmalarına ve para kazanmalarına olanak tanıyan, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş sanal bir Metaverse’dir. Platform, dijital varlıkların oluşturulması ve ticareti için bir dizi araç sunuyor ve kendi yerel token’ı SAND , değer transferleri, staking ve yönetişim için kullanılıyor.

Temel Özellikler

 • Sandbox, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe güçlü bir şekilde odaklanan, kullanıcı dostu bir oyun oluşturma platformu sunar.
 • Oyuncular dijital varlıkları NFT olarak oluşturup satarak yeni gelir akışlarının kilidini açabilirler.
 • Platformun büyük markalar ve ünlülerle ortaklıkları var ve bu da ana akım çekiciliğini artırıyor.

4. Rarible (RARI)

Rarible, kullanıcıların dijital sanat eserleri ve koleksiyon öğeleri oluşturmasına, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan, Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir NFT pazarıdır. Platformun yerel tokenı RARI , yönetişim için kullanılıyor ve benzersiz token dağıtım modeli aracılığıyla kullanıcı katılımını teşvik ediyor.

Temel Özellikler

 • Çok çeşitli dijital sanat ve koleksiyon öğelerinin bulunduğu merkezi olmayan NFT pazarı.
 • Platformda yönetişim ve kullanıcı etkinliğini teşvik etmek için kullanılan RARI belirteci.
 • Yeni özellikler eklenerek düzenli olarak güncellenir, pazarın taze ve ilgi çekici kalması sağlanır.

5. Efinity Tokenı (EFI)

Efinity, NFT’lerin oluşturulması ve ticareti için özel olarak tasarlanmış yeni nesil bir blockchain platformudur. Platform, hem yaratıcılar hem de koleksiyonerler için hızlı, ölçeklenebilir ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Efinity’nin yerel tokenı EFI , işlem ücretleri, staking ve yönetişim dahil olmak üzere çeşitli fayda amaçları için kullanılır.

Temel Özellikler

 • Yeni nesil NFT odaklı blockchain platformu.
 • Yaratıcılar ve koleksiyonerler için kullanıcı dostu bir deneyim ile hızlı ve ölçeklenebilir.
 • İşlem ücretleri, staking ve yönetim için kullanılan EFI tokenı.

Crypto.com’da NFT Tokenları Nasıl Ticaret Yapılır?

Crypto.com Uygulamasında NFT token ticareti yapmak için şu basit adımları izleyin:

 • Crypto.com Uygulamasını indirin ve ücretsiz bir hesaba kaydolun.
 • Gerekli kimlik bilgilerini sağlayarak ve yüz tanıma kontrolü gerçekleştirerek doğrulama sürecini tamamlayın.
 • Kredi veya banka kartı, banka havalesi veya başka bir kripto cüzdanı bağlayarak en az 10$ yatırın.
 • Para yatırma işlemi onaylandıktan sonra, tercih edilen NFT tokenını isme veya hisse senedi sembolüne göre arayın.
 • Harcamak istediğiniz tutarı girin ve ardından ‘Satın Al’ düğmesini tıklayın.
 • Token anında hesap cüzdanında görünecektir.

Sonuç

NFT tokenleri, kullanıcıların Web3 oyununa katılmasına ve NFT platformlarına aktif olarak katılmasına olanak tanır. Buna ek olarak, yatırımcılara portföylerini çeşitlendirmeleri ve dijital sanatın, koleksiyon parçalarının ve Metaverse’nin artan popülaritesinden potansiyel olarak yararlanmaları için eşsiz bir fırsat sunuyorlar.

Crypto.com Uygulaması, kullanıcılara NFT’ler de dahil olmak üzere piyasada en çok aranan 250’den fazla tokene erişim sağlarken, güvenlik standartları konusunda kripto endüstrisine liderlik ediyor. Crypto.com Uygulamasını buradan ücretsiz indirin.

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finans, siber güvenlik veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.com tarafından herhangi bir madeni para, jeton veya diğer kripto varlıklarına yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, öneri, onay veya teklif teşkil etmez. Kripto varlıkların alım satımından elde edilen getiriler, bulunduğunuz ülkede sermaye kazancı vergisi de dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir. Crypto.com ürünlerinin veya özelliklerinin herhangi bir açıklaması yalnızca açıklama amaçlıdır ve bir onay, davet veya talep teşkil etmez.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. Kripto varlıkların değeri artabilir veya azalabilir ve satın alma fiyatınızın tamamını veya önemli bir miktarını kaybedebilirsiniz. Bir kripto varlığı değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için araştırma ve durum tespiti yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens