2023’te Bilinmesi Gereken En İyi Kripto Yardımcı Jetonları

Bu kılavuzda, benzersiz kullanım durumlarını ve pazardaki potansiyel büyümeyi derinlemesine inceleyerek 2023’teki en iyi kripto hizmet belirteçlerini keşfediyoruz.

Jul 28, 2023
|

Anahtar Çıkarımlar:

  • Fayda belirteçleri, ilgili ekosistemlerinde belirli amaçlara hizmet ederek onları tüccarlar için popüler bir seçenek haline getirir.
  • 2023’teki en iyi hizmet belirteçleri arasında yapay zeka (AI), merkezi olmayan platformlar ve Metaverse ekosistemlerine odaklanan projeler yer alıyor.
  • Fayda belirteçlerinin potansiyelini değerlendirirken araştırma ve durum tespiti önemlidir.
  • Tüccarlar, Crypto.com Uygulamasında yardımcı program belirteçleri satın alabilirler.

1. Ethereum (ETH)

Dünyanın önde gelen akıllı sözleşme blok zinciri olan Ethereum ( ETH ), ERC-20 belirteç standardını kullanan binlerce hizmet belirtecine ev sahipliği yapmaktadır. Tüm ERC-20 işlemleri, gaz ücreti ödemek için ETH gerektirir.

Merkezi olmayan uygulamalardan (dapp’ler) oluşan geniş ekosistemi ve sürekli iyileştirmeleri ile Ethereum, piyasa değerine göre (bu yazının yazıldığı sırada) en iyi kripto hizmet belirteçlerinden biri olmaya devam ediyor.

2. Kronos (CRO)

Cronos ( CRO ), Cronos blockchain ekosistemine özgü bir kripto para birimidir. Cronos Labs tarafından sahip olunan ve geliştirilen bir ERC-20 jetonudur. CRO, Cronos ekosisteminin ayrılmaz bir parçasıdır ve kilitlenmeler, ticaret ve ödemeler dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılabilir.

Ayrıca Crypto.com Uygulaması , Exchange ve DeFi Wallet dahil olmak üzere Crypto.com’un ürün ve hizmetleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olur.

Chainlink ( LINK ), Web3 dönemi için tasarlanmış merkezi olmayan bir oracle ağıdır ve blockchain ağları ile gerçek dünya verileri arasındaki boşluğu doldurur. Chainlink, oracles aracılığıyla akıllı sözleşmelerin doğrulanabilir ve güvenilir kaynaklardan otonom bir şekilde veri çıkarmasını sağlar.

Projenin yerel yardımcı program belirteci olan LINK, veri sorgularını yürütmek için gereklidir, bu da onu veri odaklı uygulamalar için en iyi kripto yardımcı program belirteçlerinden biri yapar.

4. Çokgen (MATIC)

Polygon ( MATIC ), Ethereum’un ölçeklenebilirliğini artırmak ve gas ücretlerini azaltmak için tasarlanmış bir Layer-2 ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum’un dapp’lerinin daha hızlı ve daha ucuz işlemler için Polygon’un yan zincirlerini kullanmasını sağlar. Polygon’un yerel hizmet belirteci olan MATIC, gaz ücretlerini ödemek için kullanılır ve sahiplerin ağ yönetimine katılmasına izin verir.

Polygon’un büyüyen ekosistemi ve ortaklıkları ile MATIC, Ethereum ölçeklendirme çözümleri için TVL (kilitli toplam değer) tarafından en iyi hizmet belirteçleri arasındadır ve sürekli olarak piyasa değerine göre ilk 20 kripto para birimi arasında yer alır.

5. Sandbox (KUM)

The Sandbox ( SAND ), oyuncuların NFT olarak simgelenen sanal arazi parçaları satın almalarına olanak tanıyan popüler bir Metaverse projesidir. The Sandbox içindeki sanal parsellerin işlemleri, yalnızca projenin belirteç talebini artıran yardımcı program belirteci SAND ile yapılabilir.

Metaverse ve sanal emlak bağlamında SAND, en popüler yardımcı program belirteçlerinden biridir.

6. Tahkim (ARB)

Arbitrum ( ARB ), Ethereum ve ERC-20 belirteçleri için lider bir Layer-2 çözümü olup, işlem hacmini artırır ve gas ücretlerini düşürür. Yerel hizmet belirteci ARB, sahiplerin yönetişim kararları vermesini sağlar.

ARB, topluluğu arasında popülerdir – yalnızca blok zinciri aracı için değil, aynı zamanda sahiplerine airdrop’ları için de popülerdir. Belirteç, sürekli olarak piyasa değerine göre ilk 20 kripto para birimi arasında yer alıyor.

7. Ekoterra (ECOTERRA)

Ecoterra ( ECOTERRA ), tüketilen veya istenmeyen malları geri dönüştürmek için kullanıcıları kendi yerel hizmet belirteci ECOTERRA ile ödüllendirerek geri dönüşüm endüstrisinde devrim yaratan, gelişmekte olan bir kripto para birimi projesidir. ECOTERRA belirteçlerinin, geri dönüştürülmüş ham maddelere erişim, karbon dengeleme ve yeşil tüccar programları gibi ek kullanım durumları vardır.

Sürdürülebilirliğe odaklanması ve mevcut satış öncesi ile ECOTERRA, çevresel etkiye sahip faydalı tokenlerle ilgilenenler için bir fırsat sunuyor.

Crypto.com ile Hizmet Jetonları Nasıl Satın Alınır?

Yardımcı jeton satın almak için Crypto.com Uygulamasındaki şu basit adımları izleyin:

  • Crypto.com Uygulamasını bir mobil cihaza indirip yükleyin.
  • Bir hesap için kaydolun ve doğrulama işlemini tamamlayın.
  • Hesaba bir kredi/banka kartı, banka havalesi veya kripto para yatırarak para yatırın.
  • Uygulamada istenen yardımcı program belirtecine gidin ve ‘Satın Al’a dokunun.
  • Tercih edilen ödeme yöntemini seçin ve harcanacak tutarı girin.
  • Satın almayı onaylayın; yardımcı program belirteçleri hesap cüzdanına eklenecektir.

Sonuç

Yardımcı program belirteçleri, umut verici kullanım durumları ve izlemek için ilginç fırsatlar sunar. Tüccarlar, kapsamlı araştırma ve durum tespiti yaparak 2023 ve sonrasında en iyi yardımcı program belirteçlerini belirleyebilir. Yardımcı jetonlarla kripto yolculuğuna başlamak için Crypto.com Uygulamasını bugün indirin.

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finans, siber güvenlik veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.com tarafından herhangi bir madeni para, jeton veya diğer kripto varlıklarına yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, öneri, onay veya teklif teşkil etmez. Kripto varlıkların alım satımından elde edilen getiriler, bulunduğunuz ülkede sermaye kazancı vergisi de dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir. Crypto.com ürünlerinin veya özelliklerinin herhangi bir açıklaması yalnızca açıklama amaçlıdır ve bir onay, davet veya talep teşkil etmez.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. Kripto varlıkların değeri artabilir veya azalabilir ve satın alma fiyatınızın tamamını veya önemli bir miktarını kaybedebilirsiniz. Bir kripto varlığı değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için araştırma ve durum tespiti yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens