Crypto.com’da NFT Nasıl Satılır

Crypto.com’da bir NFT’nin nasıl satılacağına dair rehberiniz, bir içerik oluşturucu hesabı oluşturmaktan para basmaya kadar her şeyi kapsar.

Jun 23, 2022
|

Değiştirilebilir olmayan tokenlar (NFT’ler) dalgalar yaratıyor. Her gün ortaya çıkan yenilikler ve projelerle, NFT’lerin teknolojisi ve sanatı çok konuşuluyor. NFT’ler hakkında bilgi edinmeye ve NFT alanıyla uğraşmaya başlamak için daha iyi bir zaman olamaz.

Peki bir kişi bir NFT’yi nasıl yaratır ve satar? En iyi hareket tarzı nedir?

Bu makale, sanatlarını nasıl NFT’ye dönüştüreceklerini ve Crypto.com NFT Platformunda nasıl satacaklarını öğrenmek isteyenler için hazırlanmıştır. Daha önce satın alınmış bir NFT’yi satmak isteyenler bu makalede nasıl satacaklarını öğrenebilirler.

Bu makaleden çıkarılacak önemli sonuçlar:

 • Crypto.com NFT Platformunda nasıl içerik oluşturucu olunur?
 • Crypto.com NFT Platformunda bir NFT nasıl basılır
 • Crypto.com NFT Platformunda satılık bir NFT nasıl listelenir?
 • Bir NFT’yi Crypto.com NFT Platformunda popüler yapan nedir?

Crypto.com NFT Platformunda Nasıl İçerik Oluşturucu Olunur?

Crypto.com Platformunda bir NFT satmadan önce, kullanıcıların bir Crypto.com Uygulama hesabına ve bir Crypto.com NFT Platform hesabına ihtiyacı olacaktır.

Hesabınız kurulduktan sonra, yukarıda görüldüğü gibi NFT Platformu bölümüne gidin. Buradan, bir Platform hesabı oluşturmak için yönergeleri izleyin.

NFT Platformuna girdikten sonra, ‘Oluştur’a gidin ve kullanıcıların platformda NFT’lerini basmalarına ve satmalarına olanak tanıyan bir içerik oluşturucu olmak için başvuru formunu doldurun. İnceleme süreci genellikle yedi gün kadar sürer. Onaylandıktan sonra kullanıcılar NFT’ler oluşturabilir. Nasıl içerik oluşturucu olunacağı hakkında daha fazla bilgi için bu yardım makalesini okuyun.

Crypto.com NFT Platformunda NFT Nasıl Basılır

Bir sonraki adım NFT(ler)inizi basmaktır. Minting, NFT’nin sonsuza kadar kaydedileceği blok zincirinde yayınlanması anlamına gelir.

İşte bu sürecin sorunsuz geçmesini sağlamak için gerekenlerin bir kontrol listesi:

 • Maksimum 60 MB boyutunda uyumlu bir formatta (JPEG, PNG, GIF veya WEBP) hazır NFT dosyası
 • Tanım ve kategori
 • Basılacak baskı sayısı (baskı, aynı NFT’nin maksimum 10’a kadar kaç kopyası olduğunu ifade eder)

Ayrıntıların doğru olduğunu gözden geçirin ve ‘Mint’e ilerleyin.

NFT basıldıktan sonra, kullanıcılar koleksiyon bölümündeki ‘Koleksiyonlarımı Görüntüle’ seçeneğine tıklayarak NFT’lerini kontrol edebilirler.
Daha fazla bilgi için bu videoya göz atın:

Not: Crypto.com NFT Platformunda koleksiyonun yaratıcısına giden gelecekteki yeniden satışlarda% 10 telif hakkı vardır.

Crypto.com NFT Platformunda Satılık NFT Nasıl Listelenir?

Crypto.com’da bir NFT listelerken iki seçenek vardır: ‘Sabit Fiyat’ ve ‘Açık Artırma’.

Sabit fiyat basittir; NFT’yi istediğiniz fiyattan listelemeniz yeterlidir. Ancak söz konusu açık artırmalar olduğunda durum biraz farklıdır.

İşte önemli noktalar:

 • Açık artırmanın süresini ayarlayın
 • Ayrılan sürenin sonunda en yüksek teklifi veren NFT’yi alır
 • İçerik oluşturucular açık artırmaları erken sonlandırabilir (24 saate kadar), hiçbir teklifi kabul etmeyebilir veya o anda en yüksek teklifi seçebilir

Bir NFT satarken %1,99 ( 30 Haziran 2022’de sona eren promosyonel oran) ana ücret alınmaktadır. Bir içerik oluşturucu için bu ücret yalnızca NFT’nin her baskısının ilk satışında tahsil edilecektir.

Aşağıda NFT’nize ilgi çekmenin iki yolu yer almaktadır:

 • Çeşitli sosyal medya platformları aracılığıyla tanıtım
 • Diğer sanatçılarla işbirliği

Tanıtım Anahtardır

Bir NFT söz konusu olduğunda, tanıtım mümkün olduğunca fazla görünürlük elde etmenin anahtarıdır. Crypto.com NFT Platformunda bir içerik oluşturucu olurken, kullanıcılar çeşitli sosyal medya bağlantıları ekleme seçeneğine sahiptir. Potansiyel alıcıların sanatınızın diğer örneklerini görmeleri için en iyi bağlantıları ekleyin.

Sanatınızı Crypto.com NFT Platformunda listelemeye karar verirken, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında daha aktif olmak iyi bir fikirdir. En büyük NFT koleksiyonlarından bazıları, NFT’lerinin satılmasında rol oynayan geniş takipçi kitlelerine sahiptir.

İşte birkaç örnek:

Loaded Lions: 25.5 bin takipçi

PsychoKitties 14.6 bin takipçi

Mad Hare Society: 11 bin takipçi

Bu projelerin hepsi lansman sırasında hızla satıldı ve ikincil satışlarda büyük hacimler elde edildi. Hatta bazı koleksiyonlar piyasaya sürüldükten birkaç dakika sonra tüm NFT’leri sattı. İnsanlarla etkileşim kurmak, daha fazla görünürlük kazanmak için harika bir yoldur. Daha fazla insanın proje hakkında bilgi sahibi olabilmesi için bir AMA (Bana Her Şeyi Sor) yapmayı düşünün. Twitter’da kullanıcılarla etkileşime geçmek de popülerliği teşvik etmek için başka bir seçenektir.

Başkalarıyla İşbirliği Yapın

Daha fazla görünürlük kazanmanın ve farklı topluluklara erişim sağlamanın yaratıcı bir yolu, diğer projelerle ortaklıklar kurmak ve diğer sanatçılarla işbirliği yapmaktır.

Başarılı bir ortaklığa örnek olarak ‘Own Every Word x Loaded Lions: Genişleme Paketi’. Bu işbirliği piyasaya sürüldükten sonra bir dakika içinde tükendi. ‘Own Every Word’, Crypto.com NFT Platformundaki en büyük NFT projelerinden biriyle işbirliği yaparak daha fazla görünürlük kazandı.

Sırada ne var?

NFT pazarı geliştikçe ve büyümeye devam ettikçe, öne çıkmak için bir sanatçı olarak profilinizi oluşturmak ve topluluğunuzu büyütmek için zaman ayırmanız önemlidir. NFT’leri ‘NFT’ler’ ekranında barındırabileceğiniz DeFi Cüzdan Uygulamamızı kontrol etmeyi düşünün.

Bir NFT’yi neyin popüler yaptığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için, koleksiyoncular arasında bir NFT’nin popülerliğini etkileyebilecek üç faktör hakkındaki bu makaleye göz atın.

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.com tarafından herhangi bir NFT’ye yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, tavsiye, onay veya teklif teşkil etmez. NFT’lerin alım ve satımından elde edilen getiriler, yargı bölgenizde sermaye kazancı vergisi de dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. NFT’lerin değeri artabilir veya azalabilir ve satın alma fiyatınızın tamamını veya önemli bir miktarını kaybedebilirsiniz. Bir NFT’yi değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için araştırmanızı ve durum tespitinizi yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens