İyi Bir Gün İçin 10 Kripto Argo Terimi

Airdrop’lardan Lambo’lara, kriptoda iyi bir günde arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz argo terminoloji hakkında her şeyi öğrenin.

Jan 20, 2023
|

Argoda İyi Günler Opt

Kripto alanı, henüz genç olmasına rağmen, hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Daha fazla insan katıldıkça, benzersiz dil ve argo gelişmeye devam ediyor. Burada, iyi bir günde görebileceğiniz kripto terimlerini tartışıyoruz.

Airdrop

Airdrop, kripto para tokenlerinin veya coinlerinin – genellikle ücretsiz ve bazen de talep edilmeden – bir dizi cüzdana dağıtılmasıdır adresler. Genellikle projelerin kendilerine dikkat çekmeleri ve jetonlarını daha fazla kişiye ulaştırmaları için bir pazarlama taktiği olarak kullanılır. Airdrop’lar zaman zaman belirli bir kripto projesini erken benimseyenleri ve aktif kullanıcıları ödüllendirmek için de kullanılır.

Bir airdrop genellikle katılmak için bir eylem veya belirli kriterlerin karşılanmasını gerektirir (örneğin, belirli bir tarihe kadar belirli miktarda token bulundurmak). Hedeflenen tarihe kadar istenen eylemi tamamlamış veya kriterleri karşılamış olan bireyler genellikle hava atımına dahil edilecektir.

ATH

ATH, ‘tüm zamanların en yüksek fiyatı’ ifadesinin kısaltmasıdır ve bir varlığın ilk listelendiğinden bu yana tarihsel olarak ulaştığı en yüksek fiyatı ifade eder. Başka bir deyişle, ATH belirli bir varlık için şimdiye kadar ödenen en yüksek fiyat olarak düşünülebilir.

💎🙌 Elmas Eller

Elmas eller, yatırımcıların risk iştahını tanımlamak için sıklıkla kullanılan bir terimdir. Bu, genellikle uzun vadeli piyasa katılımcılarında görülen bir ticaret ahlakıdır.

Elmas ellere sahip bir tüccar, piyasa koşulları ne olursa olsun acı sona kadar dayanacaktır. Bu terim, yüksek risk iştahını ifade etmek için kullanılabilir. Elmas ellere sahip arketipik tüccar, tokenlar tüccarın gözünde tam potansiyeline ulaşana kadar pes etmez ve tokenlarını satmaz.

DYOR

DYOR, ‘Kendi araştırmanızı yapın’ anlamına gelmektedir. Kriptoda, yatırımcılara ilerlemeden önce bir projeyi incelemelerini hatırlatmak için yaygın olarak kullanılır.

GM

GM kısaltması ‘Günaydın’ anlamına gelmektedir. Bu selamlama pozitifliği teşvik eder ve çevrimiçi dostluk kurar. Kripto alanındaki Twitter üyeleri güne düzenli olarak bir GM tweet’iyle başlıyor ve takipçileri de genellikle bir GM yanıtıyla tweet atıyor.

‘Sakin olun ve SAT’ları istifleyin’

SATS, bir Bitcoin’in mevcut en küçük birimi olan Satoshis’in kısaltmasıdır – 0,00000001 BTC. Satoshi ismi Bitcoin’in orijinal yaratıcısı Satoshi Nakamoto’dan gelmektedir. Bireyler bu ifadeyi genellikle kripto piyasasına katılımları konusunda birbirlerine güven aşılamak için kullanırlar. ‘Sakin ol ve SATS biriktir’ ifadesi genellikle, piyasanın durumu ya da bireyin satın alabileceği miktar ne olursa olsun, kişisel olarak Bitcoin biriktirmeye odaklanmak istedikleri anlamına gelir.

LFG

LFG, “Hadi gidelim!” ifadesinin kısaltmasıdır ve bir proje hakkındaki heyecanı ifade etmek için kullanılır.

🚀🌕Ay/Aylanma

Bu ifade, piyasada güçlü ya da ani bir yükseliş eğilimi gösterdiği düşünülen bir kripto para birimini tanımlamak için kullanılır: Bir kripto para birimi ‘mooning’ yaptığında, fiyatı o kadar yükselir ki mecazi olarak aya gider.

Bu abartılı terimi içeren ifadelere rastlayabileceğiniz örnekler şunlardır:

  • ‘Ethereum aya gidiyor’ (Ethereum’un fiyatı yükseliyor)
  • “When moon?” (genellikle bir kripto para biriminin fiyatının ne zaman büyük bir sıçrama yapacağını sormak için kullanılır)
  • ‘Prices are mooning’ (fiyatlar tavan yapıyor)

Bir madeni paranın beklentileri konusunda aşırı hevesli olan insanlar ‘moonbois’ veya ‘moonboys’ olarak etiketlenir.

WAGMI

WAGMI, ‘Hepimiz başaracağız’ anlamına gelmektedir. Kripto topluluğu bu kısaltmayı bir projeye pozitiflik ve güven aşılamak için kullanır. Ayrıca toplumu birbirini desteklemeye ve umudunu kaybetmemeye teşvik eder.

Lambo ne zaman?

“When Lambo?” (genellikle “Wen Lambo?” olarak da yazılır) “Ne zaman bir Lamborghini alacaksın?” anlamına gelir. Genellikle bir paranın sadece fiyatına odaklanan insanlarla alay etmek için ironik bir şekilde kullanılır.

Kripto paranın ilk günlerinde, zengin kripto para tüccarlarının piyasadaki başarılarını kanıtlamak için bir statü sembolü olarak Lamborghini satın aldıkları sık sık bildiriliyordu. Lamborghini, bir kripto para biriminin başarısıyla eş anlamlı hale geldi ve topluluktaki pek çok kişi, bir kripto para biriminin ne zaman bir Lamborghini satın almaya yetecek kadar değerli olacağını sormak için kripto argo deyimi “Ne zaman Lambo?” ifadesini kullanıyor.

Sonuç

Kripto alanını keşfederken yaygın kripto argosuna aşina olmanız önemlidir. Artık iyi bir gün için biraz kripto argosu bildiğinize göre, bilinmesi gereken en iyi kripto kısaltmalarından bazılarına göz atın.

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.com tarafından herhangi bir dijital varlığa yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, öneri, onay veya teklif teşkil etmeyecektir. Dijital varlıkların alım satımından elde edilen getiriler, yargı bölgenizde sermaye kazancı vergisi de dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir. Crypto.com ürünlerinin veya özelliklerinin herhangi bir açıklaması yalnızca açıklama amaçlıdır ve bir onay, davet veya talep teşkil etmez.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. Dijital varlıkların değeri düşebilir veya artabilir ve satın alma fiyatınızın tamamını veya önemli bir miktarını kaybedebilirsiniz. Dijital bir varlığı değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için kendi araştırmanızı ve durum tespitinizi yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens