Unibot (UNIBOT) Nedir?

Bu makalede, Unibot adlı bir Telegram alım satım botuna odaklanıyoruz ve Telegram kullanıcılarının bu bot aracılığıyla nasıl kripto para ticareti yapabileceklerini ele alıyoruz.

Nov 17, 2023
|

What Is Unibot 4

Anahtar Çıkarımlar:

  • 2023 yılında Uniswap V3 için tasarlanmış bir Kaldıraçlı Likidite Sağlama (LLP) platformu olarak tanıtılan Unibot, kullanıcıların doğrudan Telegram mobil uygulaması içinde kripto para ticareti yapmalarını sağlayan bir Telegram ticaret botudur.
  • Unibot, likidite zorluklarını yenilikçi bir şekilde ele alarak, yatırımcıların havuzlara likidite sağlamaya kıyasla bu modelden yararlanmasını cazip hale getiriyor.
  • Unibot’un yerel tokeni UNIBOT’un toplam arzı 1 milyon ve günlük yakma oranı %0,1’dir.
  • 10 veya daha fazla UNIBOT tokenine sahip olan token sahipleri, bir gelir paylaşım programına katılabilir, bu da onları sadakat ödülleri ve avantajlarıyla teşvik etmenin yanı sıra işlem ücretlerini düşürür.

Unibot Nedir?

2023 yılında Diamond Protocol tarafından piyasaya sürülen Unibot(UNIBOT), kullanıcıların Telegram uygulaması üzerinden kripto para ticareti yapmasına olanak tanıyan yenilikçi bir kripto para ticaret botudur. Unibot, likidite sağlayıcılarının (LP’ler) Uniswap V3 kullanırken karşılaştıkları sorunları çözmek için tasarlanmış bir Kaldıraçlı Likidite Sağlama (LLP) platformudur. Ayrıca Uniswap V2’yi de destekler.

Telegram Nedir?

Genellikle basitçe Telegram olarak anılan TelegramMessenger, kullanıcıların mesaj alışverişinde bulunmasına, medya ve dosya paylaşmasına ve özel ve grup sesli veya görüntülü görüşmeler yapmasına olanak tanıyan bulut tabanlı, platformlar arası bir anlık mesajlaşma hizmetidir.

Telegram, uygulama içinde çeşitli görevleri yerine getirebilen botların oluşturulmasını destekler. Unibot, Telegram uygulamasının üzerine inşa edilmiş popüler bir Telegram botudur, yani kullanıcılar Telegram uygulamasından ayrılmak zorunda kalmadan kripto para ticareti yapabilirler.

Unibot Nasıl Çalışır?

Unibot’un LLP modeli, likidite havuzları aracılığıyla likidite olarak iki kripto para birimi sağlamanın daha geleneksel yöntemine kıyasla farklı bir mekanizma benimser. LP’ler bir token sağlayabilir ve diğerini havuzdan ödünç alabilir. Bu yöntem, ödünç alınan tokenı açığa satabildikleri için LP’ler için bir riskten korunma etkisi yaratır; bu şekilde bir LLP pozisyonu oluşturulur.

Kullanıcılar, Telegram bot kanalında işlem yapmak istedikleri sözleşme çiftlerini girerek ve takas için harcamak istedikleri ETH miktarını belirterek Ethereum tabanlı tokenleri satın alabilir, satabilir ve takas edebilir. Unibot daha sonra token havuzu sözleşmelerini kullanarak saniyeler içinde onların adına işlemi gerçekleştirir.

Unibot Telegram’da çalışırken kripto para satın almaya çalışırken kullanıcı arayüzünün nasıl göründüğünün bir örneği.

UNIBOT Token Nedir?

  • Unibot, 17 Mayıs 2023‘te Ethereum ana ağında başlatıldı .
  • Unibot’un yerel belirteci UNIBOT‘tur.
  • UNIBOT’un maksimum arzı 1 milyon tokenBunların hepsi piyasaya sürüldüğünden beri dolaşımda.
  • UNIBOT’un günlük yakma oranı 0.1%

UNIBOT Token’ın Özellikleri Nelerdir?

  • Gelir Paylaşımı: 10 veya daha fazla UNIBOT tokenine sahip olanlar, stake etme veya kilitleme gerekmeksizin ETH olarak ödenen geliri alma hakkına sahiptir; bu, gerçekleşen tüm bot işlemlerinin %40 ‘ını ve işlem görenUNIBOT hacminin %2 ‘sini içerir. Kullanıcılar ödülleri yalnızca minimum 0,1 ETH biriktirdiklerinde ve varsayılan olarak talep edebilirler, otomatik bileşik etkinleştirildiğinde, kullanıcıların ETH ödülleri otomatik olarak UNIBOT ile değiştirilir ve bu da onlara gelirden daha büyük bir pay alma hakkı verir.
  • Sadakat Programı: Sahipler, UNIBOT varlıklarına ve UNIBOT işlem hacimlerine bağlı olarak, kademeli bir yapı aracılığıyla gösterilen indirimli ücretlere tabidir. Unibot’un SSS’lerine göre, kullanıcılar hangi kademeye hak kazandıklarına bağlı olarak ücretlerini %10 ila %50 arasında azaltabilirler.

Unibot vs Uniswap

Uniswap, Ethereum üzerine inşa edilmiş, kullanıcıların bir likidite havuzuna karşı işlem yaptığı Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) modelinden yararlanan merkezi olmayan bir borsadır.

Unibot, Uniswap üzerinde işlem yapmak için tasarlanmış bir işlem botudur. Kullanıcılara, Uniswap’ın likidite havuzlarıyla etkileşime girerken verimliliği en üst düzeye çıkarmalarına olanak tanıyan ticaret araçlarına erişim sağlayarak ticaret sürecini iyileştirir.

UNIBOT Token ile Nasıl İşlem Yapılır?

Unibot (UNIBOT), Crypto.com Uygulamasında listelenerek Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polkadot (DOT), USD Coin (USDC) ve Cronos (CRO) dahil olmak üzere 250’den fazla desteklenen kripto para birimi ve sabit paranın büyüyen listesine katıldı.

Crypto.com App kullanıcıları artık UNIBOT ‘u USD, EUR, GBP ve 20’den fazla diğer fiat para birimiyle gerçek maliyetle satın alabilir ve Crypto.com Visa Card’ı kullanarak dünya çapında 80 milyondan fazla tüccarda harcayabilir. Alternatif olarak, kullanıcılar Crypto.com Borsasında Unibot ticareti de yapabilirler.

Bugün UNIBOT ticaretine başlamak için Crypto.com Uygulamasını indirin.

Sonuç

Unibot, kripto para ticareti dünyasına Kaldıraçlı Likidite Sağlama (LLP) kavramını getiren yenilikçi bir ticaret botudur. Telegram uygulaması içinde sorunsuz bir şekilde çalışan bu bot, kullanıcıların uygulamadan çıkmadan işlem yapabilmeleri için kullanışlı ancak alışılmadık bir yol sunuyor.

Unibot’un yerel jetonu UNIBOT, ekosisteme güç sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sahiplerine gelir paylaşımı ve bir sadakat programı da dahil olmak üzere avantajlar sunar. Eşsiz satış noktası ile Unibot, Telegram’a aşina olan tüccarlar için uygun bir araç olarak kendini temsil ediyor.

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finans, siber güvenlik veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.com tarafından herhangi bir madeni para, jeton veya diğer kripto varlıklarına yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, öneri, onay veya teklif teşkil etmez. Kripto varlıklarının alım satımından elde edilen getiriler, yargı bölgenizde sermaye kazancı vergisi dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir. Crypto.com ürünlerinin veya özelliklerinin herhangi bir açıklaması yalnızca açıklama amaçlıdır ve bir onay, davet veya talep teşkil etmez.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. Kripto varlıkların değeri artabilir veya azalabilir ve satın alma fiyatınızın tamamını veya önemli bir miktarını kaybedebilirsiniz. Bir kripto varlığı değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için araştırmanızı ve durum tespitinizi yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Etiketler

DeFi

Liquidity Providers

trading

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens