Ethereum (ETH) Nasıl Satın Alınır?

Borsalar, cüzdanlar ve daha fazlası gibi farklı seçenekleri keşfederek Ethereum’u (ETH) nasıl satın alacağınızı ve güvenli bir şekilde nasıl saklayacağınızı öğrenin.

Jun 20, 2023
|

Ethereum Nasıl Satın Alınır

Anahtar Çıkarımlar:

  • Çeşitli platformlarda Ethereum (ETH) satın alma sürecini anlayın ve ETH’yi güvenli bir şekilde saklamak için farklı cüzdan türleri hakkında bilgi edinin.
  • Nakit, kredi kartı ve PayPal dahil olmak üzere çeşitli ETH satın alma yöntemlerini keşfedin.
  • ETH satın almak ve saklamak için Crypto.com Uygulamasını nasıl kullanacağınızı öğrenin.
  • ETH alım satımı ve depolanması ile ilgili risklerin ve sorumlulukların farkında olun.

Risk Toleransının Belirlenmesi

Ethereum’un (ETH) nasıl satın alınacağını düşünürken, kullanıcıların risk tolerans düzeylerini değerlendirmeleri çok önemlidir. Ethereum da dahil olmak üzere kripto para alım satımı öngörülemez olabilir ve fiyatlar değişkenlik gösterebilir – kısa sürede önemli ölçüde dalgalanabilir. Bu durum potansiyel kayıplara yol açabilir.

Kullanıcıların portföylerini çeşitlendirmeleri ve yalnızca kaybetmeyi göze alabilecekleri kadar alım satım yapmaları çok önemlidir.

Kripto Para Borsası Seçme

ETH satın almak için, öncelikle kullanıcıların itibari para birimlerini (USD gibi) kripto para birimleri (ETH gibi) ile takas etmelerine olanak tanıyan bir kripto para borsası seçin. Kullanıcılar bir borsa seçerken, borsanın kendi yetki alanlarında faaliyet gösterdiğinden ve Ethereum’larını saklamak için güvenli bir cüzdan sunduğundan emin olmalıdır. Crypto.com Borsası sektörde popüler bir seçimdir.

Başlayın Crypto.com ile.

Hesap Oluşturma ve Finanse Etme

Bir kullanıcı bir kripto para borsası seçtikten sonra, bir hesap oluşturması ve bu hesaba para yatırması gerekecektir. Tipik olarak, kullanıcılar banka havaleleri, banka kartları veya banka havaleleri yoluyla para yatırabilirler. Ücretlerin para yatırma yöntemine ve borsaya bağlı olarak değişebileceğini unutmayın.

Kredi kartı şirketleri kripto para alımlarını nakit avans olarak değerlendirip daha yüksek faiz oranları ve ücretler talep edebileceğinden, hesaplara para yatırmak için kredi kartı kullanmaktan kaçının.

Ethereum Satın Alma

Bir kullanıcı hesabına para yatırdıktan sonra Ethereum satın almaya hazırdır. Bunu yapmak için, hisse senedi sembolünü (ETH) girin ve satın alınacak miktarı girin. Kullanıcılar, yeterli fonları yoksa veya bir token’ın tamamını satın almak istiyorlarsa, kesirli miktarlarda Ethereum satın alabilirler.

Hisse senetleri gibi geleneksel finansın (TradFi) aksine, kripto paraların (Ethereum gibi) günün her saati alınıp satılabileceğini unutmayın.

Ethereum’un Depolanması

Bir kullanıcı Ethereum satın aldıktan sonra, bunu güvenli bir şekilde saklaması gerekecektir. Bazı platformlar kullanıcılar için kripto depolarken, diğerleri üçüncü taraf bir cüzdan kullanmalarını gerektirebilir. İki ana cüzdan türü vardır:

  • Sıcak Cüzdan: Bir sıcak cüzdan internete bağlıdır ve bir bilgisayar veya akıllı telefon aracılığıyla erişilebilir. Sıcak cüzdanlar kullanışlıdır ve genellikle Crypto.com Uygulaması gibi kripto para borsaları tarafından sağlanır. Ancak, internete bağlı oldukları için güvenlik ihlalleri açısından daha yüksek risk altındadırlar.
  • Soğuk Cüzdan: Soğuk cüzdanlar, internet bağlantısı kesilmiş harici cihazlardır ve bir kullanıcının ETH’si için daha güvenli bir depolama seçeneği sunar. Türüne ve özelliklerine bağlı olarak genellikle 50 ila 200 ABD Doları arasındadır.

Crypto.com ile Ethereum Nasıl Satın Alınır

Crypto.com Uygulaması, Ethereum satın almayı ve depolamayı basit ve kullanışlı hale getirir. Bir hesap oluşturulduktan ve para yatırıldıktan sonra, kullanıcılar uygulama içinden kolayca Ethereum satın alabilirler.

Ayrıca Crypto.com, ETH ve diğer kripto para birimlerini saklamak için güvenli, kullanımı kolay bir cüzdan sunmaktadır.

Crypto.com ile Ethereum satın alın.

Ethereum Satın Almak için TradFi Alternatifleri

TradFi sistemlerini tercih edenler için Ethereum vadeli işlemlerini veya Ethereum’u hisse senedi şeklinde sunan Grayscale Ethereum Trust’ı düşünebilirsiniz.

Ethereum Satın Almak İçin Çok mu Geç?

Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi olmasa da, Ethereum önemli büyüme potansiyeline sahip popüler bir kripto para birimi olmaya devam etmektedir. Ancak, piyasa değişken ve öngörülemez olabileceğinden, kullanıcılar Ethereum ticareti yapmaya karar vermeden önce kendi araştırmalarını ve durum tespitlerini yapmalıdır.

Sonuç

ETH satın almak ve depolamak için çeşitli yöntemler, platformlar ve cüzdanlar kullanılabilir. Kullanıcılar risk toleranslarını değerlendirerek, Crypto.com gibi saygın bir borsa seçerek ve ETH’lerini güvence altına alarak bu popüler kripto para birimini güvenli ve başarılı bir şekilde alıp satabilirler.

Crypto.com Uygulamasını İndirin Ethereum ticaretine başlamak için.

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finans, siber güvenlik veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.com tarafından herhangi bir madeni para, jeton veya diğer kripto varlıklarına yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, öneri, onay veya teklif teşkil etmez. Kripto varlıkların alım satımından elde edilen getiriler, bulunduğunuz ülkede sermaye kazancı vergisi de dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir. Crypto.com ürünlerinin veya özelliklerinin herhangi bir açıklaması yalnızca açıklama amaçlıdır ve bir onay, davet veya talep teşkil etmez.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. Kripto varlıkların değeri artabilir veya azalabilir ve satın alma fiyatınızın tamamını veya önemli bir miktarını kaybedebilirsiniz. Bir kripto varlığı değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için araştırma ve durum tespiti yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens