Dört Adımda NFT Nasıl Satın Alınır

Bir NFT satın almak için hepsi bir arada kılavuz. Crypto.com NFT platformuna kaydolmaktan ilk NFT satın alımını yapmaya kadar, bu makale sizi kapsıyor.

Jun 03, 2022
|

Nft 1200px Satın Alın

NFT alanı son zamanlarda dikkatleri üzerine çekmiştir. İlk adımı atmak istiyor ama nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz?

Merak etme. Bu makale NFT almanın dört adımını özetlemektedir. İşte ele aldığımız ana noktalar:

  1. Nasıl Başlanır
  2. Crypto.com Uygulamasını NFT Platformuna Bağlama
  3. Platformda Gezinme
  4. NFT Satın Alma

Adım 1: Nasıl Başlanır

Fiat Para ile NFT Satın Alma

Bir NFT’nin satın alınabilmesinin iki yolu vardır. Her iki yöntem de bir Crypto.com NFT hesabı gerektirir. İlk yol basitçe bir hesap oluşturmaktır. Bu yapıldıktan sonra, kullanıcılar hesabı bir telefon numarasıyla doğrulayarak NFT platformunun özelliklerinin kilidini açabilecekler. İlk seçenek, kullanıcıların bir NFT’yi doğrudan platformdan kredi / banka kartı ile satın almalarına olanak tanır – henüz bir kripto cüzdanı olmayan NFT’lerle ilgilenen yeni başlayanlar için harika.

Kripto Para ile NFT Satın Alma

Diğer seçenek ise NFT’leri kripto ile satın almaktır. Bunun için Crypto.com Uygulamasını indirin. Bu işlem tamamlandıktan sonra, NFT platform hesabınıza bağlayın. Bunları bağlamak, kullanıcıların iki hesabın sorunsuz bir şekilde senkronize edilmesini sağlar. Uygulamaya bağlıysa, kullanıcılar NFT’leri ilk seçenekle aynı şekilde satın alabilir veya Crypto.com Uygulamalarında depolanan kriptoyu kullanmayı seçebilirler.

Daha fazla ayrıntı için talimatlar için bu bağlantıya göz atın. Bir sonraki adımda, bu makale Crypto.com Uygulamasının NFT platformuna nasıl bağlanacağını açıklamaktadır.

Adım 2: Crypto.com Uygulamasını NFT Platformuna Bağlama

Crypto.com Uygulaması

Kullanıcılar ikinci seçeneği seçtiyse, bu adım Crypto.com NFT platformunu Crypto.com Uygulamasına bağlamanın ana hatlarını çizecektir. NFT platform hesabı birinci adımda zaten oluşturulmuş olduğundan, kullanıcıların şimdi Crypto.com Uygulamasına kaydı tamamlamaları gerekecektir.

Öncelikle, henüz oluşturulmadıysa Crypto.com Uygulaması ile bir hesap oluşturun. Bu tamamlandığında, uygulama orijinal Crypto.com NFT platform hesabına bağlanabilir. Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi uygulama içinde NFT bölümüne gidin.

Tamamlandığında, iki hesap birbirine bağlanacak ve kullanıcılar satın alacakları bir NFT için NFT platformuna göz atabilecekler.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Eğitim videosuna göz atın:

Adım 3: Platformda Gezinme

Crypto.com NFT platformunda gezinmek kolaydır.

Platformda bir NFT satın almak istediğinizde, işte üç seçeneğin bir dökümü:

  1. ‘Satın Al’ – Bir NFT’nin hemen satın alınmasına izin verir
  2. ‘Teklif Ver’ – Alıcı ödemeye razı olduğu bir fiyat seçer ve satıcı bunu kabul etmeye veya reddetmeye karar verir
  3. ‘Teklif Ver’ – eBay’deki açık artırmalarda olduğu gibi, teklifler bir NFT’ye verilir ve en yüksek teklifi veren açık artırma süresinin sonunda NFT’yi alır

Crypto.com NFT platformunun giriş ve çıkışları hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın.

Crypto.com en iyi NFT koleksiyonları

NFT platformu ana sayfasında, kullanıcılar Crypto.com’un sunduğu yaklaşan ‘Düşüşleri’ görebilirler. Bunlar gelecek projeler için planlanan sürümlerdir. Kullanıcılar ayrıca mevcut en iyi koleksiyonları keşfetmek ve görmek için NFT platform sayfasına gidebilirler. Marka sayfası, UFC ve Philadelphia 76ers gibi ünlü markalarla ortaklaşa oluşturulan NFT’leri göstermektedir.

Crypto.com NFT Marketplace'te Cyber Cubs NFT

Listeleri ararken, koleksiyon sayfasına göz atarak bir NFT hakkında daha geniş bir resim elde etmek yararlı olacaktır. Crypto.com koleksiyon sayfası, taban fiyatı (koleksiyona en düşük giriş fiyatı), sahip sayısı, koleksiyon boyutu ve toplamda işlem gören hacim dahil olmak üzere koleksiyonun ayrıntılı istatistiklerini tutar.

Bu ayrıntılar koleksiyon hakkında harika bir fikir verir ve satın alırken ne kadar farklı seçenekler olduğunu gösterir.

Adım 4: Bir NFT Satın Alma

Crypto.com NFT Marketplace'te NFT Satın Alma

Crypto.com’da bir NFT satın almak hızlı ve kolaydır. Yukarıda belirtildiği gibi, bir NFT satın alırken üç seçenek mevcuttur – ‘Satın Al’, ‘Teklif Ver’ ve ‘Teklif Ver’. Bir NFT satın almak için, alıcılar NFT platformundaki bir bakiyeyi (bu, platformda daha önce bir satış gerektirir), bir kredi / banka kartını veya USDC, USDT, CRO, ETH ve BTC gibi kripto para birimlerini kullanabilir.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Bu eğitime göz atın:

Kripto para birimi ile bir NFT satın almak isteyen kullanıcılar Crypto.com Uygulamasını yükleyebilir ve bunu kullanabilir. Bunu yapmak için, Crypto.com Uygulamasının ana sayfasındaki ‘Ticaret’ düğmesini seçin. ‘Satın Al’ı seçin ve bir kripto para birimi seçme seçeneği görünecektir. USDC, USDT, CRO, ETH ve BTC gibi NFT platformunda kabul edilen bir tane satın almanız önerilir. Yönergeleri izleyin ve satın alma işleminizi tamamlayın. Şimdi, kripto para biriminiz bir NFT satın almak için kullanılabilir olacaktır. Hesabınızı nasıl yükleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.

Sırada ne var? Sizin İçin Doğru NFT’yi Bulmak

Bir NFT satın alma konusunu ele aldığımıza göre, şimdi sıra doğru NFT’nin nasıl satın alınacağında. İster güzel bir dijital sanat eseri isterse kullanıcının kişisel olarak bağ kurduğu bir şey olsun, NFT’lere neyin anlam verdiğini bulmak çok önemlidir. Her gün ortaya çıkan NFT sanatının miktarı göz önüne alındığında, her şeyi elemek ve ilginizi çeken sanatı bulmak önemli bir beceridir. Öğrenmek Bir NFT’yi burada popüler yapan üç boyut veya koleksiyonlarınızı özel ‘NFT’ler’ ekranından yönetebileceğiniz DeFi Cüzdan Uygulamamıza göz atmaktan çekinmeyin.

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.com tarafından herhangi bir NFT’ye yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, tavsiye veya teklif teşkil etmez. NFT’lerin alım ve satımından elde edilen getiriler, yargı bölgenizde sermaye kazancı vergisi de dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. NFT’lerin değeri artabileceği gibi düşebilir de ve satın alma bedelinizin tamamını veya önemli bir kısmını kaybedebilirsiniz. Bir NFT’yi değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için araştırmanızı ve durum tespitinizi yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens