Crypto.com’da Ticaret Nasıl Otomatikleştirilir

Bu makalede, ticaret deneyimlerini otomatikleştirmenin üç ayrı yolunu ele alıyoruz. Otomatik ticaret mekanizmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Nov 24, 2022
|

Ticareti Otomatikleştir Kv Nologo

Giderek daha fazla insan kriptoyu daha geniş çapta benimseme yolunda kullandıkça, kripto ticareti yapmak için çeşitli stratejiler olduğunu bilmek önemlidir. Sürekli bilgisayar başında oturup satın almak veya satmak için mükemmel zamanı beklemek bazıları için ideal olsa da, diğerleri bu süreçleri otomatikleştirmeyi tercih edebilir. Bu makalede, ticareti otomatikleştirmenin farklı yollarını ele alıyoruz.

Anahtar Çıkarımlar:

 • Crypto.com Borsasında Dolar Maliyet Ortalaması (DCA) botunu kullanma
 • Çalışan bir Grid Ticaret Botu nasıl oluşturulur
 • Hedef Fiyat Emri nasıl oluşturulur

Crypto.com Borsasında Nasıl DCA Yapılır

DCA Nedir?

Dolar Maliyet Ortalaması (DCA ), seçilen bir varlığın düzenli bir programda (örneğin haftalık, iki haftada bir, aylık) satın alınması için belirli miktarda sermaye tahsis ederek çalışır. DCA’yı benimseyen kullanıcılar, toplu alım yapmak yerine fonlarını düzenli aralıklarla dağıtılan daha küçük alımlara bölerler. Bu, varlık için ortalama satın alma maliyetini dengeleyerek oynaklığın etkisini azaltabilir.

DCA Nasıl Yapılır

Kayıtlı Crypto.com Exchange kullanıcıları Crypto.com Exchange’de bir DCA Ticaret Botu kullanabilir. Bot, kullanıcı tarafından belirlenen parametrelere göre otomatik olarak sipariş verir ve yürütür.

İşte DCA Ticaret Botunuzu nasıl kuracağınıza dair adım adım bir kılavuz:

 1. Crypto.com Borsasını ziyaret edin.
 1. Sayfanın üst kısmındaki ‘Ticaret Botları’ bölümüne gidin.
 1. ‘DCA Bot’ öğesini seçin.
 1. Kullanıcılar buradan hangi madeni parayı, frekansı ve miktarı DCA yapmak istediklerini seçebilirler.
 1. ‘Devam Et’e tıklayın.

Daha fazla bilgi için Yardım Merkezi makal emizi ziyaret edin veya ‘DCA Nasıl Yapılır’ makalemize göz atın.

Exchange Web artık Önceden Ayarlanmış bir DCA Botu da sunuyor. ‘Popüler DCA Botları’ bölümü, kullanıcıların oluşturduğu ve kullanıma hazır olan yılbaşından bugüne kadarki en iyi 8 DCA Botunu sergiliyor.

Crypto.com Borsasında Grid Ticareti Nasıl Yapılır

Şebeke Ticareti Nedir?

Izgara ticareti, tek yönde trend gösteren veya yatay bir aralıkta hareket eden piyasalar gibi farklı piyasa ortamlarına uygun sistematik (yani kurallara dayalı ve otomatik) bir ticaret stratejisidir.

Şebeke ticareti, önceden belirlenmiş fiyatlar tetiklendiğinde alım veya satım emirlerinin otomatik olarak gerçekleştirildiği önceden belirlenmiş birden fazla fiyat seviyesinin ayarlanmasını içerir.

Otomatik bir strateji olduğu için, kripto şebeke ticareti alım veya satım noktasında aktif katılım içermez. Bunun yerine, kullanıcılar başlangıçta önceden belirlenmiş fiyat seviyelerini belirler. Fiyat seviyeleri belirlendikten sonra, kripto ticaret platformları tarafından sağlanan kripto şebekesi ticaret botları görevleri yerine getirir ve tüccar stratejinin çalışmaya devam etmesine izin vermeyi seçebilir.

Izgara ticaret botları ile kullanıcılar, hedeflenen fiyatı bekleyerek gün boyu grafikleri izlemeye gerek kalmadan alım satımlar için parametreleri istedikleri gibi ayarlayabilirler.

Izgara Ticareti Nasıl Yapılır

Grid Ticaret Botları Crypto.com Borsasında kayıtlı kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

İşte Grid Ticaret Botunuzu nasıl kuracağınıza dair adım adım bir kılavuz:

 1. Crypto.com Borsasını ziyaret edin.
 1. Sayfanın üst kısmındaki ‘Ticaret Botları’ bölümüne gidin.
 1. ‘Grid Ticaret Botu’nu seçin.
 1. Kullanıcılar sunulan seçenekler arasından bir işlem çifti seçebilir veya kendi işlem çiftlerini seçebilirler.
 1. Kullanıcılar buradan Otomatik modu veya Gelişmiş modu seçebilirler (Otomatik mod size işlemleriniz için otomatik olarak parametreler verirken, Gelişmiş mod kendi parametrelerinizi belirlemenize izin verir).
 1. ‘Devam Et’e tıklayın.

Kullanıcılar bir Grid Ticaret Botu kurmak için Otomatik modu kullanabilir veya Gelişmiş mod ile saniyeler içinde botlarının parametrelerine ince ayar yapabilir. Bu, ETH/USDT, BTC/USDT ve ETH/BTC gibi popüler olanlar da dahil olmak üzere Crypto.com Borsasındaki tüm işlem çiftleri için geçerlidir.

Crypto.com Borsasındaki Grid Ticaret Botu hakkında daha fazla bilgi edinin Burada veya bizim kontrol edin Izgara Ticareti makale.

Crypto.com Uygulamasında Hedef Fiyat Emirleri Nasıl Oluşturulur

Bu sonraki mekanizma, kullanıcılara Crypto.com Uygulaması içinden istedikleri fiyattan kripto alma ve satma fırsatı verir.

Hedef Fiyat Emri Nedir?

Hedef Fiyat Emri, kullanıcıların bir alış veya satış emrini gerçekleştirmek için tercih ettikleri fiyatı belirtmelerine olanak tanıyan bir taleptir. İşlem yalnızca piyasa fiyatı hedef fiyata ulaşırsa gerçekleştirilecektir.

Bir hedef fiyat belirlemek, yatırımcıların bu fiyata ulaşıldığında otomatik olarak mevcut piyasa fiyatından daha düşük bir fiyattan satın almalarına veya daha yüksek bir fiyattan satmalarına olanak tanır. Hedef Fiyat Emirleri otomatikleştirildiğinden, yatırımcıların ortaya çıkan bir fırsatın üzerine atlamak için günün her saati piyasayı izlemeleri gerekmez.

Nasıl Çalışır

Bir Hedef Fiyat Emri verildiğinde, satın alma için gereken fonlar ilgili Hedef Satın Alma Emirleri için kilitlenir. Benzer şekilde, bir Hedef Satış Emri verildiğinde, gerekli kripto varlıkları Hedef Satış Emri satışı beklenirken kilitlenir. Özetle, bir Hedef Fiyat Emrine konu olan fonlar veya kripto varlıklar, emir verildikten sonra uygulamanın başka bir yerinde kullanılamaz.

Crypto.com Uygulaması, Fiat Cüzdanını Hedef Fiyat Emirleri özelliği ile entegre etti. Kullanıcılar artık fiat para birimi kullanarak Hedef Alış veya Satış Emirleri verebilirler.

Hedef Fiyat Emrinin bir son kullanma tarihi yoktur ve piyasa fiyatı hedef fiyata ulaşana veya tüccar emri manuel olarak iptal edene kadar açık kalacaktır. Sipariş iptal edildiğinde, kripto varlıkların kilidi hemen açılır. Bir emir gerçekleştirildikten sonra iptal etme olanağı ortadan kalkar.

Crypto.com Uygulamasında Hedef Satın Alma Emri Nasıl Gerçekleştirilir

Hedef Fiyat Emirleri Satın Alın Content Hub
 • Açık Siparişler altında, ‘Satın Al’a dokunun.
 • Satın almak için bir kripto para seçin ve satın alacağınız hedef fiyatı girin. Girilen hedef fiyat, Kripto Cüzdanınızda mevcut olan, o andaki piyasa fiyatından daha düşük ve emir limiti dahilinde bir kripto para birimi miktarı olmalıdır.
 • ‘Onayla’ya dokunun ve siparişinizi vermek için şifrenizi girin.

Crypto.com Uygulamasında Hedef Satış Emri Nasıl Gerçekleştirilir

Hedef Fiyat Emirlerini Sat Content Hub
 • Açık Emirler altında, ‘Sat’a dokunun.
 • Satmak için bir kripto para seçin ve satılacak hedef fiyatı girin. Girilen hedef fiyat, Kripto Cüzdanınızda mevcut olan kripto para birimi olmalı, o andaki piyasa fiyatından daha yüksek ve emir limiti dahilinde olmalıdır.
 • ‘Onayla’ya dokunun ve siparişinizi vermek için şifrenizi girin.

Hedef Fiyat Emirleri hakkında daha fazla bilgi için Yardım Merkezi makalemize göz atın.

Sonuç

Kripto piyasası aşırı dalgalanma yaşayabilse de, risk toleransınıza uygun bir stratejiye sahip olmayı düşünmek her zaman akıllıca olacaktır. Çeşitli ticaret botlarını uygulamak, piyasaları tekrar tekrar ve sürekli olarak izleme ihtiyacını ortadan kaldırarak zamandan tasarruf etmeye çalışanlar için harika bir strateji olabilir.

Artık ticaret botlarınızı oluşturabileceğinize göre, neden bir boğa ve ayı piyasasının neye benzediğini öğrenerek piyasayı daha iyi anlamayasınız?

Durum Tespiti ve Kendi Araştırmanızı Yapın

Bu makalede listelenen tüm örnekler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu tür bilgileri veya diğer materyalleri yasal, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak yorumlamamalısınız. Burada yer alan hiçbir şey, Crypto.com tarafından herhangi bir madeni para, jeton veya diğer kripto varlıklarına yatırım yapmak, satın almak veya satmak için bir talep, öneri, onay veya teklif teşkil etmez. Kripto varlıkların alım satımından elde edilen getiriler, bulunduğunuz ülkede sermaye kazancı vergisi de dahil olmak üzere vergiye tabi olabilir. Crypto.com ürünlerinin veya özelliklerinin herhangi bir açıklaması yalnızca açıklama amaçlıdır ve bir onay, davet veya talep teşkil etmez. Ayrıca, Crypto.com Borsası ve burada açıklanan ürünler Crypto.com Ana Uygulamasından farklıdır ve Crypto.com Borsasındaki ürün ve hizmetlerin kullanılabilirliği yargı yetkisi sınırlarına tabidir. Crypto.com Borsasına erişmeden önce, lütfen aşağıdaki bağlantılara bakın ve Spot Ticaret ve Marj Ticareti için coğrafi olarak kısıtlanmış herhangi bir yargı alanında olmadığınızdan emin olun.

Geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi veya öngörücüsü değildir. Kripto varlıkların değeri artabilir veya azalabilir ve satın alma fiyatınızın tamamını veya önemli bir miktarını kaybedebilirsiniz. Bir kripto varlığı değerlendirirken, mümkün olan en iyi kararı vermek için araştırma ve durum tespiti yapmanız çok önemlidir, çünkü herhangi bir satın alma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Arkadaşlarınla paylaş

Kripto yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Crypto.com'da bir hesap oluşturmak için tüm bilgilerin adım adım anlatıldığı kılavuzdan faydalanın

Şimdi Başla düğmesine tıklayarak kişisel verilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıkladığımız Crypto.com Gizlilik Bildirimi metnini okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Mobile phone screen displaying total balance with Crypto.com App

Common Keywords: 

Ethereum / Dogecoin / Dapp / Tokens