Kripto Paralar
20,047
Piyasa değeri
$2,473.99 B USD
24S Değişim

+0.87%

24S Hacim
$92.57 B USD
Dominans
BTC: 49.38%, ETH: 16.65%
ETH Gas
43 Gwei

ZIL

Zilliqa

ZIL

İzleme Listesine Ekle

$0.03144 USD

N/A

(24H)

0.0000004967 BTC

+8.55%

(24H)

Zilliqa Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$546.17 M

24S İŞLEM HACİM (USD)

$68.88 M

Dolaşımdaki Arz

17.37 B ZIL

Maksimum Arz

21 B ZIL

Toplam Arz

18.78 B ZIL

Piyasa bugün Zilliqa hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün Zilliqa hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Genel Bilgiler

Sözleşme Adresi

 • icon

  Zilliqa

  zil1qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq9yf6pz


 • icon

  BNB Smart Chain (BEP20)

  0xb86abcb37c3a4b64f74f59301aff131a1becc787

Hakkımızda Zilliqa

Sıra #142

Zilliqa Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

Zilliqa fiyatı bugün US$0.03144 ve 24 saatte $68.88 M kadar işlem hacmine sahip. ZIL, son 24 saat içinde %+0.00 değişti.ZIL'nun dolaşımdaki arzı 17.37 B ZIL ve maksimum arzı 21 B ZIL.


Zilliqa nedir?

Zilliqa (ZIL), diğer blokzincirlerinde karşılaşılan ölçeklenebilirlik sınırlamalarını hafifletmeyi amaçlayan bir akıllı sözleşme platformudur. Parçalı mimari tasarımı, eşzamanlı zincirlerin paralel olarak işlem yapmasını sağlayarak ağın saniyede binlerce işlemi (tps) işlemesine ve ağın genel kapasitesini artırmasına olanak tanır. Ana ağında parçalamayı uygulayan ilk halka açık blokzinciridir.

Ölçeklenebilirliğe ek olarak Zilliqa, kendi yerel programlama dili olan Scilla'yı (akıllı sözleşme orta düzey dilinin kısaltması) kullanarak akıllı sözleşme üretimini kolaylaştırmak için bir katman içerir. Ağ, işlemleri ve sözleşme yürütmeleri üzerinde fikir birliği sağlamak için hibrit bir Proof of Work (PoW)/Practical Byzantine Fault Tolerance (PBFT) mekanizması kullanır.

ZIL, Zilliqa blokzinciri için yerel utility token'dir.

Zilliqa'nın kısa tarihçesi

O zamanlar Singapur Ulusal Üniversitesi Bilgisayar Okulu'nda yardımcı doçent olan Prateek Saxena, Zilliqa'yı ilk kez 2016 yılında birkaç öğrencisiyle birlikte çalışırken ve parçalama odaklı bir blokzincirinin ağ verimliliğini ve hızını nasıl artırabileceğine dair bir makale yayınlarken tasarladı. Xinshu Don ve Amrit Kumar ile birlikte Saxena, ekibin ilk test ağını yayınlamasından sadece birkaç ay önce, 2017 yılında Zilliqa ağı haline gelen Zilliqa Research'ü kurdu.

Zilliqa, mevcut blokzincirlerindeki ölçeklenebilirlik sınırlamalarının üstesinden gelmeye çalışan bir protokolle parçalama teorisini gerçeğe dönüştürüyor. Ekibin bu çözümü geliştirmedeki ana amacı, node yönetimi merkeziyetsizlik gibi temel blokzinciri ilkelerini tehlikeye atmadan akıllı sözleşmeleri büyük ölçekte işleyebilen bir platform oluşturmaktı.

Aralık 2017 ve Ocak 2018 arasında Zilliqa, Ethereum ağında halka açık bir token satışı gerçekleştirdi. Satışa katılanlara ERC-20 "Zillings" ya da ZIL'ler verildi. Projenin başlangıçta 20 milyon USD'ye varan fon sağlaması bekleniyordu. Ancak, ETH fiyatlarındaki artış nedeniyle limit 22 milyon USD'lik sabit bir tavana yükseltildi.

Plan, ilk üç ile dört yıl içinde araştırma, geliştirme ve operasyonlar için alınan tahsisatın %80'inin kullanılması ve %15'inin çekirdek teknolojiyi geliştiren Anquan Capital Pte. Ltd. şirketine ve kalan %5'inin de kurucu ekibe aktarılması planlanmaktadır.

Zilliqa nasıl çalışır?

Zilliqa, işlemleri düzenlemek ve doğrulamak ve tamamlanan işlemler için güvenlik garantileri vermek için PoW konsensüs protokolünün değiştirilmiş bir versiyonunu kullanmaktadır. Araştırmacılara göre bu güncellenmiş konsensüs modeli, piyasadaki diğer ağlara kıyasla daha uygun maliyetli bir madencilik şekli sunuyor.

Zilliqa'nın akıllı sözleşme katmanı, geliştiricilerin akıllı sözleşme koşullarını kolayca yazmalarını ve ifade etmelerini sağlayan Scilla adlı tescilli bir programlama dili içeriyor. Bu altyapı, güvenlik token teklifleri, oyun, alan adı kayıt hizmetleri, finansal hizmetler ve reklamcılıkta ödeme mutabakatı alanlarında hem pilot hem de ticari uygulamalar oluşturmak için kullanılmaktadır.

Zilliqa ne için kullanılır?

Zilliqa, saniyede binlerce işlemin üstesinden gelmek için karmaşık parçalama protokolleri ile türünün tek örneği bir fikir birliği mekanizması kullanarak ölçeklenebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Ağı daha küçük birimlere bölerek, parçalama olarak bilinen bir işlemle, işlemler paralel olarak işlenir ve daha hızlı işlem temizleme gerçekleştirilir. Sonuç olarak, platform ağının boyutuna uyacak şekilde ölçeklenebilir.

Ağ merkezi olmadığından, kullanıcılar işlem yapmak için sansüre dayanıklı bir platforma erişebilir. Platformun tasarımı sayesinde, hem büyük uluslararası değer transferlerini hem de mikro işlemleri yönetebilir, bu da geliştiricilerin daha karmaşık uygulamalar tasarlamasına olanak tanır. Tüketiciler yüksek ücretler ödemeden günlük işlemlerini yapabilmektedir.

Birçok blokzincirin karşı karşıya olduğu bir diğer kritik sorun ise enerji tüketimidir. PoW blokzincirleri önemli miktarda işlem gücüne ihtiyaç duyar. Bitcoin gibi blokzincirleri halihazırda tüm uluslardan daha fazla enerji kullanıyor. Zilliqa, PBFT konsensüs mekanizmasını kullanarak bu sorunları ele almak üzere tasarlanmıştır.

Daha Fazla Bilgi Zilliqa

Web sitesi

Zilliqa nereden satın alabilirsiniz?

trade astronaut

Crypto.com App ile satın alın

Kredi kartı ve banka transferi kullanarak dakikalar içinde kripto para almak için kaydolun.

appstoregoogle play

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

Zilliqa fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

Zilliqa fiyat sayfasıCrypto.com Price Indexen çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

ZIL Fiyat İstatistikleri

Zilliqa Fiyat

$0.03144

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

ZIL

ZIL

1 ZIL = 0.03144 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

Genel Bilgiler

Sözleşme Adresi

 • icon

  Zilliqa

  zil1qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq9yf6pz


 • icon

  BNB Smart Chain (BEP20)

  0xb86abcb37c3a4b64f74f59301aff131a1becc787

ZIL Fiyat İstatistikleri

Zilliqa Fiyat

$0.03144

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2024 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI