Coinler
19,110
Piyasa değeri
$1,745.15 B USD
24S Değişim

+2.45%

24S Hacim
$66.53 B USD
Dominans
BTC: 49.55%, ETH: 16.30%
ETH Gas
43 Gwei

XMR

Monero

XMR

İzleme Listesine Ekle

$175.03 USD

N/A

(24H)

0.004638 BTC

-0.49%

(24H)

Monero Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$3.22 B

24S İŞLEM HACİM (USD)

$113.28 M

Dolaşımdaki Arz

18.37 M XMR

Maksimum Arz

N/A

Total Supply

18.37 M XMR

Piyasa bugün Monero hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün Monero hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Genel Bilgiler

Sözleşme Adresi

  • icon

    Secret

    secret19ungtd2c7srftqdwgq0dspwvrw63dhu79qxv88

Hakkımızda Monero

Sıra #26

Monero Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

Monero coininin bugünkü fiyatı US$175.03 ve 24 saatte $113.28 M kadar işlem hacmine sahip. XMR, son 24 saat içinde +0.00% değişti.XMR'nun dolaşımdaki arzı 18.37 M XMR.


Monero nedir?

Monero, yeni coin'ler çıkarmak ve işlemleri güvenli hale getirmek için bir proof of work (PoW) konsensüs algoritması ve herhangi birinin kaynak, miktar veya hedef hakkında dış gözlemciye bilgi vermeden işlem yayınlamasına veya göndermesine izin veren kamusal bir gizli ledger kullanır. XMR, Monero blockchain ağına güç sağlayan açık kaynaklı, merkeziyetsiz kripto para birimidir.

Monero'nun tarihi

Monero'nun kökleri, Bitcoin ile ilgili endişeleri gidermeyi amaçlayan bir uygulama katmanı protokolü olan CryptoNote'un ilk uygulaması olan Bytecoin'den çıkmıştır. Çözmek istedikleri ana sorunlar; izlenebilirlik, madenciliğin merkezileştirilmesi ve düzensiz coin basımıydı. Topluluk, daha önce desteklemiş olsalar da BitMonero'nun piyasaya sürülmesi konusunda genel olarak bir hayal kırıklığı yaşadı ve yedi topluluk üyesini, BitMonero'yu Monero adlı yeni bir projeye dahil etmeye teşvik etti. Fluffypony (Riccardo Spagni) çoğunlukla anonim olan bu gruba başkanlık etti ve sonunda ilk Monero Core ekibini oluşturdu. Monero, projesini ön bilgi olmadan Nisan 2014'te başlattı.

Varsayılan anonimlik özellikleri nedeniyle Monero, başlangıcından bu yana dünya çapında en yaygın kullanılan darknet para birimlerinden biri haline geldi. Monero, Bitcoin Core geliştiricisi Greg Maxwell tarafından sunulan ve halka imzasındaki ve işlem adresindeki her öğe için işlem miktarlarını gizleyen bir yöntem olan Ring CT imzalarını entegre ederek 2017'de gizlilik özelliklerini daha da geliştirdi. Monero, Ekim 2018'de, gizli işlemlerinin dayandığı önceki zero-knowledge aralığı kanıtlarının yerini alan bir zero-knowledge kanıtı yöntemi olan bulletproof'ları geliştirdi. Bulletproof'lar, gizli işlemlerinin boyutunu en az %80 oranında azaltarak işlem verimliliğini önemli ölçüde artırdı.

Monero her altı ayda bir, düzenli olarak gelişmesine izin vermek için hard fork'a sahiptir ve ayrıca kullanıcılara ağdan ayrılmadan önce yükseltme yapmak için yeterli zaman verir. Yamalar ve hata düzeltmeleri, karma algoritma ince ayarları ve özellik geliştirmeleri bu hard fork'larda standarttır. Monero'nun bakımından sorumlu Fluffypony (Riccardo Spagni), projeyi merkezden daha da uzaklaştırmak için Aralık 2019'da görevinden ayrıldı. Tartışmalı %80'lik bir mine öncesi işlemine yanıt olarak Bytecoin'in kaynağını fork (çatallama) işleminden sonra yedi mühendis Monero'yu oluşturdu.

Monero nasıl çalışır?

Nitrogen Nebula yazılımı, Monero ekosistemini güçlendirerek izlenemez işlemlere izin verir. Dandelion++ Protokolü, ağ işlemlerini aktarır ve bunları yayar. Birincil depolama tekniği olan cüzdan, ağdaki her işlemi mümkün kılar. Sonuç olarak, token'ler bir kullanıcıdan diğerine transfer edildiğinde, yalnızca alıcıların cüzdanlarında görünür.

Başlatılan işlemler, tüm ağ girişlerinin güvenliğinden ve doğrulanmasından sorumlu madenciler tarafından desteklenir. Geçerli protokol, Bitcoin ekosisteminin temelini oluşturan proof of work (PoW) modelidir. PoW yöntemi benzersizdir, çünkü değer yaratılmadan veya transfer edilmeden önce çözülmesi gereken matematiksel problemlere ihtiyaç duyar.

Monero hangi amaçla kullanılır?

Monero değiştirilebilir bir para birimidir, Monero, ödemelerini kabul etmeyi şirketler için diğer para birimlerine göre daha cazip hale getirir. Kullanıcılar, tüm işlemlerde kripto parayı özgürce gönderip alabilir, bu da XMR'yi değiştirilebilir, güvenli ve izlenemez hale getirir. Bu, işletmelerin sakıncalı faaliyetlerde bulunabilecekleri için XMR'yi reddedemeyecekleri anlamına gelir. XMR, kripto para birimlerinde kriptografinin sınırlarını zorlamak isteyen herhangi bir kullanıcıya hitap edebilir ve kullanıcılar için baskı olmadan tasarruf etmesini ve ödeme yapmasını sağlayan para sistemlerinin önünü açar.

Monero, diğer kripto para birimleri gibi, blockchain teknolojisi üzerine kuruludur. İşletmeler, Bitcoin gibi diğer para birimlerinde olduğu gibi, potansiyel olarak ticari açıdan hassas bilgileri ifşa etmeden tedarikçilerden satın almak için Monero'yu kullanabilir. Tüketiciler, finansal bilgilerini gizleyerek çevrimiçi alışveriş yaparken fiyat ayrımcılığını önlemek için Monero'yu tercih edebilir.

Daha Fazla Bilgi Monero

White Paper

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

Monero fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

Monero fiyat sayfası, Crypto.com Price Index'te bilgiler sunan yalnızca bir sayfadır.Crypto.com Fiyat Endeksien çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

XMR Fiyat İstatistikleri

Monero Fiyat

$175.03

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

XMR

XMR

1 XMR = 175.03 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

Genel Bilgiler

Sözleşme Adresi

  • icon

    Secret

    secret19ungtd2c7srftqdwgq0dspwvrw63dhu79qxv88

XMR Fiyat İstatistikleri

Monero Fiyat

$175.03

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2023 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI