Kripto Paralar
21,676
Piyasa değeri
$2,663.79 B USD
24S Değişim

-2.18%

24S Hacim
$113.34 B USD
Dominans
BTC: 49.63%, ETH: 16.91%
ETH Gas
12 Gwei

XLM

Stellar

XLM

İzleme Listesine Ekle

$0.1071 USD

N/A

(24H)

0.000001543 BTC

+0.29%

(24H)

Stellar Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$3.1 B

24S İŞLEM HACİM (USD)

$98.61 M

Dolaşımdaki Arz

28.96 B XLM

Maksimum Arz

50 B XLM

Toplam Arz

50 B XLM

Piyasa bugün Stellar hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün Stellar hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Genel Bilgiler

Sosyal Medya Kanalları

Hakkımızda Stellar

Sıra #38

Stellar Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

Stellar fiyatı bugün US$0.1071 ve 24 saatte $98.61 M kadar işlem hacmine sahip. XLM, son 24 saat içinde %+0.00 değişti.XLM'nun dolaşımdaki arzı 28.96 B XLM ve maksimum arzı 50 B XLM.


Stellar nedir?

Stellar, her türlü paranın dijital temsillerinin oluşturulması, gönderilmesi ve alım satımının kolaylaştırılması için finansal kurumları birbirine bağlar. Stellar'ın birincil vurgusu, bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan bireylere yapılan havaleler ve banka kredileri yoluyla büyüyen ekonomilerdir.

Ağ, finansal varlıkları daha düşük işlem maliyetlerine ve zaman gecikmelerine önemli ölçüde bağlayan bir dağıtılmış exchange moduna, bir sınır ötesi transfer ve ödeme sistemine izin verir.

Stellar, Bitcoin gibi teknolojilere benzer özelliklere sahip olsa da, temel ayırt edici özelliği, konsensüs protokolüdür. Stellar'ın kripto para birimi Stellar Lumen (XLM), Stellar ödeme ağına güç sağlar.

Stellar'ın tarihi

Ağ, 2014 yılında Mt. Gox ve Ripple'ın kurucu ortağı Jed McCaleb ve eski avukat Joyce Kim tarafından kuruldu. Kısa bir süre sonra Stripe'in CEO'su Patrick Collison, Stellar'ın gelişimini destekleyen kâr amacı gütmeyen bir kurum olan Stellar Development Foundation'ı (SDF) oluşturmak için McCaleb ve Kim ile işbirliği yaptı.

ICO'su sırasında, proje 39 milyon USD topladı ve yıllık %1 enflasyon oranıyla 100 milyar Lumen (başlangıçta stellar olarak adlandırılır) dağıttı.

Stellar, Kasım 2019'da tartışmalı bir token yakma ile gündem oldu. 50 milyardan fazla XLM yakıldı. O gün, dünyadaki XLM arzının yaklaşık yarısı Stellar defterinden kayboldu ve para biriminin sadece 48 saat içinde %25'ten fazla arttığı bir fiyat patlamasıyla sonuçlandı.

Platform, ilk yılında yaklaşık 3 milyon kullanıcıya ulaştı ve piyasa değeri yaklaşık 15 milyon USD'ye yükseldi.

Stellar nasıl çalışır?

Stellar'ın temel işleyişi, diğer merkeziyetsiz ödeme teknolojilerine benziyor. Her 2 ile 5 saniyede tüm node'lar arasında güncellenen dağıtılmış bir ledger'a sahip merkeziyetsiz sunucular ağını koruyor. Konsensüs protokolü, Stellar ve Bitcoin arasındaki tek ayırt edilir fark.

Stellar konsensüs protokolü (SCP), işlemleri onaylamak için madenci ağının tamamına ihtiyaç duymuyor. Bunun yerine, daha hızlı işlem işlemeye izin veren federated Byzantine agreement (FBA) algoritmasını kullanıyor. Bir işlemi onaylamak ve doğrulamak için quorum dilimlerini (veya ağın bir parçasını) işliyor.

Her Stellar ağ node'u, yeni bir "güvenilir" node grubu seçiyor. Bu koleksiyonda tüm node'lar onayladıktan sonra bir işlem yetkilendiriliyor. Stellar'ın ağı artık son derece hızlı ve kısaltılmış prosedür nedeniyle saniyede 1.000'e kadar ağ işlemi gerçekleştiriyor.

Stellar hangi amaçla kullanılır?

Stellar, herhangi bir paranın dijital temsillerini oluşturmanıza, para göndermenize ve alım satım yapmanıza olanak tanıyor. Dolar, Peso, Bitcoin ve hemen hemen her para birimiyle işlem yapabiliyorsunuz. Dünyanın tüm finansal sistemlerinin tek bir ağ üzerinde işbirliği yapması amaçlanmış.

Stellar, kullanıcıların herhangi bir varlığın alım satımını yapmasına ve kullanılabilir temsilleri olarak işlev gören token'ler oluşturmasına olanak tanıyor. Tipik olarak, token'ler para birimlerine bağlı olduklarında daha kullanışlı (örneğin, sınırsız ve anında ödemelere izin veren dijital olarak yansıtan Dolar, Yuan veya Euro). Ancak Stellar ile herhangi bir şey için token vereliyorusunuz: gıda, altın, REIT hisseleri veya bir saatlik danışmanlık hizmeti v.s. her şey olabiliyor.

Stellar ağındaki herhangi bir token'i başka bir token ile değiştirebiliyorsunuz. Stellar protokolü, alıcıları ve satıcıları birbirine bağlıyor. Stellar, kullanıcıların herhangi bir ödeme sistemi gibi para göndermesine olanak tanıyor.

Stellar, finansal firmaları birbirine bağlayan bir sınır ötesi transfer ve ödeme sistemi olarak işlem maliyetlerini ve zaman gecikmelerini azaltmayı amaçlıyor. İlk ayırt edici özelliği, konsensüs protokolü. İşlem kimliği doğrulama prosedürü, tüm node ağı için kullanılabilir olmak yerine, bu protokolde yalnızca küçük bir güvenilir node grubuna izin veriyor.

Stellar fiyat sayfası, fiyat geçmişi, fiyat göstergesi, piyasa değeri ve en iyi kripto para birimleri için canlı grafikler içeren Crypto.com Price Index'in bir parçası.

Daha Fazla Bilgi Stellar

Web sitesi

Stellar nereden satın alabilirsiniz?

trade astronaut

Crypto.com App ile satın alın

Kredi kartı ve banka transferi kullanarak dakikalar içinde kripto para almak için kaydolun.

appstoregoogle play

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

Stellar fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

Stellar fiyat sayfasıCrypto.com Price Indexen çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

XLM Fiyat İstatistikleri

Stellar Fiyat

$0.1071

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

XLM

XLM

1 XLM = 0.1071 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

Genel Bilgiler

Sosyal Medya Kanalları

XLM Fiyat İstatistikleri

Stellar Fiyat

$0.1071

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2024 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI