Kripto Paralar
22,163
Piyasa değeri
$2,465.69 B USD
24S Değişim

-2.23%

24S Hacim
$39.81 B USD
Dominans
BTC: 50.32%, ETH: 16.94%
ETH Gas
2 Gwei

QNT

Quant

QNT

İzleme Listesine Ekle

$74.00 USD

N/A

(24H)

0.001154 BTC

-0.16%

(24H)

Quant Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$893.4 M

24S İŞLEM HACİM (USD)

$7.7 M

Dolaşımdaki Arz

12.07 M QNT

Maksimum Arz

14.88 M QNT

Toplam Arz

14.88 M QNT

Piyasa bugün Quant hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün Quant hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Genel Bilgiler

Sözleşme Adresi

  • icon

    Ethereum

    0x4a220e6096b25eadb88358cb44068a3248254675

Hakkımızda Quant

Sıra #73

Quant Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

Quant fiyatı bugün US$74.00 ve 24 saatte $7.7 M kadar işlem hacmine sahip. QNT, son 24 saat içinde %+0.00 değişti.QNT'nun dolaşımdaki arzı 12.07 M QNT ve maksimum arzı 14.88 M QNT.


Quant nedir?

Quant (QNT), Overledger dahil olmak üzere blockchain'leri birbirine bağlayan ve İnternet ölçeğinde çok zincirli uygulamaların oluşturulmasını kolaylaştıran dünyanın ilk blockchain işletim sistemidir.

QNT, Quant Network'ün kurumsal yazılım çözümlerinin çalışmasını sağlayan ERC-20 ile uyumlu bir token'dir. Ethereum ağı ile uyumludur ve lisans, platform, geliştirici, kullanıcı ve tüketim ücretlerini ödemek için kullanılabilir; kullanıcılar ayrıca çok zincirli uygulamalar (MAApp'ler) satın alabilir.

Quant'ın tarihi

Ocak 2018'de Quant, önerilen Overledger blockchain işletim sisteminin iç işleyişini açıklayan bir teknik inceleme yayınladı. Quant kurucuları Gilbert Verdian, Paolo Tasca ve Colin Paterson; Gaetano Mondelli ile birlikte incelemeyi yazdı. Verdian, Quant'ın CEO'su olmadan önce bir Mastercard şirketi olan Vocalink'te Chief Information Officer pozisyonundaydı.

Nisan 2018'de, 15 milyon USD değerindeki 15 milyon QNT token'inin ön satışının ardından Quant, kripto para birimi için halka açık bir satış gerçekleştirdi. Proje, 11 milyon USD değerinde QNT kazanmayı başardı.

Quant, Overledger 1.0'ı Haziran 2020'de test ve geri bildirim için topluluğa "Overledger Ağ Geçitleri" biçiminde deneysel bir dizi teknoloji yayınlayan bir Software-as-a-Service (SaaS) ürünü olarak sundu. Proje, daha sonra Ocak 2021'de Overledger 1.5'i başlattı ve hizmete Bitcoin, Ethereum ve XRP Ledger üzerinde mainnet erişimini dahil etti. Ayrıca diğer mainnet'lere erişim için uyumluluk denetimi sağladı. Haziran 2021'de Overledger 2.0, desteklenen tüm blockchain'lere erişmek için basit ve standart bir arayüzle yayına girdi.

Quant nasıl çalışır?

Quant, günümüzde dağıtılmış ledger teknolojisi (DLT) alanının karşılaştığı en önemli sorunlardan birini ele alıyor: birlikte çalışabilirlik eksikliği. Piyasada binlerce DLT bulunuyor. Ancak bu DLT tabanlı veri depolarının birbirleriyle iletişim kurma yeteneği ciddi şekilde kısıtlı. Bu information island'lara, artan geliştirici yüküne ve teknik engellere yol açıyor.

Quant, Overledger adlı tescilli yazılımı kullanarak ve genel ve özel ağları birbirine bağlayarak bu sorunları çözüyor. Bu protokol, sorunsuz çok zincirli iletişime izin veriyor. Sonuç olarak geliştiriciler, daha güçlü ve dayanıklı uygulamalar oluşturmak için Quant'ı kullanabiliyor.

Blockchain'ler arasındaki iletişim engellerini ortadan kaldırmak için motive olan Overledger ekibi, birlikte çalışabilirlik ve ölçekleme sağlayan bir mimari oluşturmak amacıyla ilham kaynağı olarak iletişim ağlarında TCP/IP modellerini kullanıyor ve aynı zamanda birkaç farklı ledger'da merkeziyetsiz uygulamalar (dapp'ler) olarak çalışan MApp'leri de destekliyor.

Geliştiricilere göre, Overledger'ı işlem katmanı ve mesajlaşma katmanı gibi birden çok katmanlara ayırmak, platformun hedeflerine ulaşması için belirli işleri yürüten katmanlara göre düzenlemenin en iyi yöntemi.

Ethereum ekosistemiyle uyumlu ve Ethereum üzerine kurulmuş bir platform olan Quant, uygulama katmanında diğer blockchain'lerin sayısız ledger'ı ile arayüz oluşturmuyor; bunun yerine sistem ağlardan bağımsız olarak çalışıyor. Zincir dışı bir çözüm olan Quant, geliştiricilerine göre "dikey ölçeklenebilirliğe sahip ve geleceğe hazır".

Blockchain ve dağıtılmış ledger teknolojileri, ne yazık ki hem dahili ledger'larda hem de harici ağlarda sorunlu bir birlikte çalışabilirliğe sahip. Quant, bu boşluğu bir blockchain'in 'kayıp halkası' olarak doldurmayı amaçlıyor. İşletmeler; Quant kullanarak tek bir blockchain'e erişmekle sınırlı kalmıyor, uygulamaları platformun erişim sunduğu tüm blockchain'lerden çeşitli özellikleri içerebiliyor.

Quant, kendisini rakiplerinden ayıran birçok özellik ve avantaj sunuyor. DLT entegrasyonlarındaki teknik engelleri ortadan kaldırmak için aşağıdan yukarıya inşa edilmiş bir sisteme sahip ve protokolün kurulumu oldukça basit. Kullanıcıların ağlarını oluşturmak için akıllı sözleşme dillerine, kriptografiye veya DLT veri yapılarına aşina olmaları gerekmiyor ve arayüz, prosedürün genel teknik karmaşıklığını azaltıyor.

Quant (QNT) hangi amaç için kullanılır?

Quant Network'ün resmi kripto tokeni olan QNT, sahiplerine Quant Overledger Network, Overledger DLT Gateway ve Quant'ın dapp'leri dahil olmak üzere ağın uygulamalarına ve hizmetlerine dijital erişim sağlıyor. Quant Network'ü kullanan geliştiriciler ve kuruluşlar, QNT token'lerindeki eşdeğer fiyata dayalı olarak Quant Treasury hesabına tüketim ücreti ödüyor.

Daha Fazla Bilgi Quant

Web sitesi

Quant nereden satın alabilirsiniz?

trade astronaut

Crypto.com App ile satın alın

Kredi kartı ve banka transferi kullanarak dakikalar içinde kripto para almak için kaydolun.

appstoregoogle play
trade rocket

Crypto.com Exchange ile alım satım yapın

Borsamıza kripto para yatırın ve yüksek likidite ve düşük ücretlerle alım satım işlemleri yapın.

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

Quant fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

Quant fiyat sayfasıCrypto.com Price Indexen çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

QNT Fiyat İstatistikleri

Quant Fiyat

$74.00

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

QNT

QNT

1 QNT = 74.00 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

Genel Bilgiler

Sözleşme Adresi

  • icon

    Ethereum

    0x4a220e6096b25eadb88358cb44068a3248254675

QNT Fiyat İstatistikleri

Quant Fiyat

$74.00

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2024 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI