Monety
22,163
Kapitalizacja rynkowa
$2,476.28 B USD
Zmiany 24h

-1.48%

Wolumen 24h
$36.99 B USD
Dominacja
BTC: 50.55%, ETH: 16.90%
ETH Gas
2 Gwei

XDC

XDC Network

XDC

Dodaj do listy obserwacyjnej

$0.032 USD

N/A

(24H)

0.0000004992 BTC

+0.94%

(24H)

Wykres cen XDC Network ( USD )

Loading...

Kapitalizacja rynkowa (USD)

$477.01 M

WOLUMEN 24H (USD)

$4.67 M

W obiegu

14.91 B XDC

Maks. podaż

N/A

Całkowita podaż

37.92 B XDC

Jak dziś rynek ocenia XDC Network?

Crypto.com

Co dziś myślisz o kursie XDC Network? Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Informacje ogólne

Kanały społecznościowe

Adres kontraktu

  • icon

    Xinfin Network

    0x951857744785e80e2de051c32ee7b25f9c458c42

O firmie XDC Network

Pozycja #123

XDC Network Podsumowania cen

Najnowsze dane

Dzisiejsza cena XDC Network wynosi US$0.032, a wolumen obrotu w ciągu 24 godzin wynosi $4.67 M. XDC jest +0.00% w ciągu ostatnich 24 godzin.ilość XDC w obiegu wynosi 14.91 B XDC.


Czym jest sieć XDC?

Sieć XDC (XDC) oferuje zdecentralizowane usługi klasy komercyjnej i architekturę blockchain. Sieć została stworzona przez XinFin i łączy system smart kontraktów z otwartą topologią blockchain, umożliwiając deweloperom złagodzenie obaw regulacyjnych wśród głównych instytucji finansowych, przy jednoczesnym wykorzystaniu najlepszych funkcji różnych sieci. Ostatecznym celem projektu jest wykorzystanie technologii blockchain w celu zmniejszenia nieefektywności w branży finansowania handlu.

XDC to natywny token użytkowy, który zasila hybrydowy blockchain XinFin. Działa on jako mechanizm rozliczeniowy dla dapps zbudowanych na blockchainie i pomaga w uiszczaniu opłat transakcyjnych oraz w operacjach smart kontraktów.

Krótka historia sieci XDC

XinFin został współzałożony w 2017 roku przez Atula Khekade i Karana Bhardwaja. Khekade jest doświadczonym programistą, który zaprojektował pierwszy zatwierdzony system blockchain dla konsorcjum indyjskich banków. Bhardwaj jest entuzjastą blockchain, który opracował rejestry dla wielu globalnych gigantów technologicznych, takich jak IBM i Fidelity. Odszedł z XinFin w 2018 roku, aby założyć własny startup.

Rozwiązanie technologii blockchain firmy XinFin znane jest jako XDC Network. Jest to globalna, open-source'owa, delegowana sieć konsensusu (XDPoS), która obsługuje hybrydowe mosty, natychmiastową finalizację bloków i zgodność ze standardami komunikacji finansowej ISO 20022. Prywatna/publiczna architektura hybrydowa sieci pozwala na wykorzystanie instytucjonalne w finansowaniu handlu i tokenizacji aktywów. Sieć XDC zapewnia skalowalną infrastrukturę dla firm i niezależnych członków społeczności, w tym interoperacyjne smart kontrakty, 2000 transakcji na sekundę i kompatybilność z maszyną wirtualną Ethereum (EVM).

Fundacja XDC, która wspiera XDC Network, nadal rozwija się na całym świecie, osiągając swój główny cel, jakim jest zwiększenie dostępności finansowania handlu dla większej liczby odbiorców. Od 2017 r. Fundacja XDC wprowadziła kilka integracji, projektów użytkowych, dapps opartych na XDC i współpracy.

Jak działa sieć XDC

XinFin łączy w sobie zalety publicznych i prywatnych blockchainów z naciskiem na finansowanie handlu. Głównym rynkiem dla sieci są instytucjonalne firmy inwestycyjne, które chcą zintegrować tokenizację aktywów ze swoją strategią biznesową. Sieć wdraża opatentowaną architekturę hybrydową, usprawniając zarządzanie płynnością dla tych głównych inwestorów. Deweloperzy aplikacji przyczyniają się do rozwoju sieci i mogą wykorzystywać jej rynek do sprzedaży swoich aplikacji. Dostępnych jest również wiele narzędzi, które pomagają inwestorom stworzyć wydajne i kreatywne środowisko programistyczne.

Deweloperzy opracowali nowy rodzaj konsensusu znany jako XDPoS. W porównaniu do oryginalnej koncepcji delegowanego dowodu stawki (DPoS), technika ta jest bardziej energooszczędna i wydajna obliczeniowo. System osiąga doskonałą wydajność dzięki efektywnemu wykorzystaniu unikalnej metodologii głosowania nad zatwierdzeniem przez interesariuszy w celu skutecznego rozwiązywania problemów związanych z konsensusem.

W XinFin każdy może stworzyć zdecentralizowaną sieć oracle. Oracles to czujniki poza łańcuchem, które mogą wysyłać i odbierać dane z sieci blockchain. Są one jednym z najważniejszych osiągnięć w branży, ponieważ pozwalają łańcuchom bloków drastycznie rozszerzyć możliwości ich zastosowania. XinFin przeprowadza użytkowników przez cały proces budowy oracle z instrukcjami krok po kroku.

Do czego służy sieć XDC?

Sieć oferuje zatwierdzoną przez organy regulacyjne i zintegrowaną sieć KYC, aby umożliwić głównym instytucjom wykonywanie zdecentralizowanych działań. Sieć jest darmowa i open-source, dzięki czemu społeczność miała wystarczająco dużo okazji do przeanalizowania kodu smart kontraktów platformy.

XinFin zapewnia użytkownikom szybką finalizację bloków i rozliczanie transakcji handlowych. Deweloperzy umożliwili XinFin imponującą prędkość 2000 transakcji na sekundę (TPS).

W porównaniu z poprzednimi sieciami proof of stake (PoS) i proof of work (PoW), podejście to zwiększa skalowalność i minimalizuje zużycie energii. Górnicy w sieci Bitcoin muszą konkurować ze sobą poprzez surową moc obliczeniową. Ta potrzeba napędza zużycie energii. Niższe zużycie energii przez XinFin wynika z faktu, że systemy PoS usuwają górników z równania; zamiast tego stakerzy i walidatorzy XinFin zabezpieczają hybrydową sieć blockchain. W rezultacie XinFin zużywa jedną dziesiątą energii wymaganej do zabezpieczenia operacji wydobywczych PoW opartych na Ethereum.

Więcej o XDC Network

Whitepaper

Powiązane materiały

bulb icon

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z krypto, skorzystaj z Uniwersytetu Crypto.com i naszego Centrum pomocy, aby dowiedzieć się, jak zacząć kupować Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty.

bulb icon

Aby sprawdzić bieżącą cenę XDC Network w wybranej przez siebie walucie fiat, możesz skorzystać z funkcji konwertera Crypto.com w prawym górnym rogu tej strony.

Strona ceny XDC Network jest tylko jedną wautorskiego indeksu cen Crypto.comktóry zawiera historię kursu, aktualną cenę, kapitalizację rynkową i wykresy na żywo najpopularniejszych kryptowalut.

XDC Cena

XDC Network Cena

$0.032

Najwięcej w 24h / Najmniej w 24h

N/A

Najwięcej w 7d / Najmniej w 7d

N/A

najwyższy 30d / najniższy 30 dni

N/A

najwyższy 90d / najniższy 90d

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popularne

Kalkulator walutowy

Ilość

XDC

XDC

1 XDC = 0.032 USD

Podany przelicznik ma jedynie charakter referencyjny. Ostatnia aktualizacja:

Informacje ogólne

Kanały społecznościowe

Adres kontraktu

  • icon

    Xinfin Network

    0x951857744785e80e2de051c32ee7b25f9c458c42

XDC Cena

XDC Network Cena

$0.032

Najwięcej w 24h / Najmniej w 24h

N/A

Najwięcej w 7d / Najmniej w 7d

N/A

najwyższy 30d / najniższy 30 dni

N/A

najwyższy 90d / najniższy 90d

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popularne

Firma

Copyright © 2018 - 2024 Crypto.com. All rights reserved.

Regulamin i warunki

Polityka prywatności

Status

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI