Monety
22,050
Kapitalizacja rynkowa
$2,590.38 B USD
Zmiany 24h

+0.56%

Wolumen 24h
$45.31 B USD
Dominacja
BTC: 50.31%, ETH: 16.52%
ETH Gas
3 Gwei

VET

VeChain

VET

Dodaj do listy obserwacyjnej

$0.02861 USD

N/A

(24H)

0.000000432 BTC

+1.19%

(24H)

Wykres cen VeChain ( USD )

Loading...

Kapitalizacja rynkowa (USD)

$2.08 B

WOLUMEN 24H (USD)

$31.87 M

W obiegu

72.71 B VET

Maks. podaż

86.71 B VET

Całkowita podaż

85.99 B VET

Jak dziś rynek ocenia VeChain?

Crypto.com

Co dziś myślisz o kursie VeChain? Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Informacje ogólne

Adres kontraktu

  • icon

    BNB Smart Chain (BEP20)

    0x6FDcdfef7c496407cCb0cEC90f9C5Aaa1Cc8D888

O firmie VeChain

Pozycja #48

VeChain Podsumowania cen

Najnowsze dane

Dzisiejsza cena VeChain wynosi US$0.02861, a wolumen obrotu w ciągu 24 godzin wynosi $31.87 M. VET jest +0.00% w ciągu ostatnich 24 godzin.ilość VET w obiegu wynosi 72.71 B VET, a maksymalna podaż to 86.71 B VET.


Co to jest VeChain?

VeChain (VET) to globalna publiczna kryptowaluta i platforma blockchain na poziomie przedsiębiorstw, który ma na celu połączenie technologii blockchain ze światem rzeczywistym poprzez umożliwienie kompleksowej struktury zarządzania, niezawodny model ekonomiczny i zaawansowaną integrację IoT. Pozwala producentom i innym uczestnikom śledzić ruch i pochodzenie produktów w łańcuchu dostaw.

Krótka historia VeChain

Sunny Lu, który wcześniej pełnił funkcję głównego informatyka (CIO) w Louis Vuitton China, założył VeChain w 2015 roku. Powstał jako spółka zależna Bitse, jednej z głównych chińskich firm blockchain, i jest jednym z niewielu blockchainów ze znaczną bazą klientów wśród uznanych firm.

Wizją VeChain jest budowa pozbawionej zaufania i rozproszonej platformy ekosystemu biznesowego, która umożliwia przejrzysty przepływ informacji, efektywną współpracę i szybkie przekazywanie wartości. Jej początkowym celem było zaburzenie sektora łańcucha dostaw poprzez umożliwienie działania i przejrzystości danych. Aspiruje również do bycia liderem w DApps oraz initial coin offerings (ICO) generowanych przy użyciu VeChain i pośrednika Internetu rzeczy (IoT).

Token VEN był pierwotnie dystrybuowany na blockchainie Ethereum. W 2018 roku VeChain zmienił jednak nazwę na VeChain Thor i ogłosił Thor Blockchain, który działa na modelu konsensusu proof of authority (PoA). Zastąpił również swoje tokeny VEN tokenami VET w stosunku 1:100.

Aby osiągnąć ten cel, VeChain podpisał na przestrzeni lat strategiczne partnerstwa z wieloma firmami. Wśród nich jest umowa z PricewaterhouseCoopers (PwC), na mocy której rozwiązania VeChain napędzane blockchainem będą wykorzystywane przez bazę klientów firmy księgowej w celu zwiększenia weryfikacji i możliwości identyfikowania produktów.

VeChain nawiązał również współpracę z Renault, tworząc, w połączeniu z Microsoftem i Viseo, cyfrową książkę serwisową samochodu, której nie można sfałszować. Jest także rządowym partnerem technologicznym dla Gui'an, strefy rozwoju gospodarczego rządu centralnych Chin.

Jak działa VeChain?

Rolą VeChain jest nadanie unikalnej tożsamości fizycznym produktom, często przy użyciu identyfikacji częstotliwości radiowej (radio frequency identification - RFID), kodów QR lub NFC. Czujniki zbierają dane na każdym poziomie łańcucha dostaw; następnie rejestrują je i łączą z identyfikacją produktu. Są to czujniki zaprojektowane przez VeChain i produkowane przez takie firmy jak Bosch i Qualcomm.

Dzięki temu, że VeChain wykorzystuje technologię blockchain, żaden z raz dodanych zapisów nie może zostać zmieniony. Pozwala to również odbiorcy towarów upewnić się, że obsługa towarów była właściwa i że przedmioty są autentyczne. Od momentu zmiany marki, VET jest walutą wykorzystywaną w systemie VeChain: im więcej VET posiada dana firma, tym wyższy jest ich priorytet w korzystaniu z zasobów blockchaina.

VET jest również używany do uzyskania dostępu do technologii łańcucha dostaw w celu stworzenia drugiego rodzaju tokena, znanego jako VeThor lub Thor Power (VTHO). Aby przesłać dodatkowe informacje do blockchaina, firma, która chce wykorzystać śledzenie VeChain dla swojego łańcucha dostaw, musi zapłacić VTHO.

Inne blockchainy mogą również korzystać z platformy mainnet, aby uruchomić swoją monetę w systemie VeChain. Platforma ta pomogła VeChain w przejściu z łańcucha dostaw do DApps.

Do czego służy VeChain?

Platforma może śledzić jakość, autentyczność, temperaturę przechowywania, środek transportu i dostawę opakowania leku lub butelki alkoholu od zakładu produkcyjnego do dostawy do klienta końcowego.

Platforma VeChain pozwala właścicielom samochodów kontrolować swoje dane i wykorzystywać je do negocjowania lepszych warunków i polis ubezpieczeniowych z firmami ubezpieczeniowymi.

Zapewnia zdolność klientów końcowych do monitorowania swoich przedmiotów i potwierdzania jakości za pomocą VeChain. Potencjał VeChain do włączenia w inne technologie IoT dla rozwiązań znacznie wykraczających poza niszę zarządzania łańcuchem dostaw, wdrażanych obecnie przez korporacje na blockchainie VeChain, jest imponujący. Firmy mają wiele możliwości, aby uprościć swoje działania i stać się jeszcze bardziej produktywnymi dzięki sieci VeChain.

Więcej o VeChain

Whitepaper

Gdzie można kupić VeChain?

trade astronaut

Kupuj w Aplikacji Crypto.com

Otwórz konto w ciągu kilku minut, aby zakupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej lub przelewem bankowym.

appstoregoogle play
trade rocket

Handluj na Giełdzie Crypto.com Exchange

Wpłać kryptowaluty na naszą giełdę i handluj na płynnym rynku z niską prowizją

Powiązane materiały

bulb icon

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z krypto, skorzystaj z Uniwersytetu Crypto.com i naszego Centrum pomocy, aby dowiedzieć się, jak zacząć kupować Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty.

bulb icon

Aby sprawdzić bieżącą cenę VeChain w wybranej przez siebie walucie fiat, możesz skorzystać z funkcji konwertera Crypto.com w prawym górnym rogu tej strony.

Strona ceny VeChain jest tylko jedną wautorskiego indeksu cen Crypto.comktóry zawiera historię kursu, aktualną cenę, kapitalizację rynkową i wykresy na żywo najpopularniejszych kryptowalut.

VET Cena

VeChain Cena

$0.02861

Najwięcej w 24h / Najmniej w 24h

N/A

Najwięcej w 7d / Najmniej w 7d

N/A

najwyższy 30d / najniższy 30 dni

N/A

najwyższy 90d / najniższy 90d

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popularne

Kalkulator walutowy

Ilość

VET

VET

1 VET = 0.02861 USD

Podany przelicznik ma jedynie charakter referencyjny. Ostatnia aktualizacja:

Informacje ogólne

Adres kontraktu

  • icon

    BNB Smart Chain (BEP20)

    0x6FDcdfef7c496407cCb0cEC90f9C5Aaa1Cc8D888

VET Cena

VeChain Cena

$0.02861

Najwięcej w 24h / Najmniej w 24h

N/A

Najwięcej w 7d / Najmniej w 7d

N/A

najwyższy 30d / najniższy 30 dni

N/A

najwyższy 90d / najniższy 90d

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popularne

Firma

Copyright © 2018 - 2024 Crypto.com. All rights reserved.

Regulamin i warunki

Polityka prywatności

Status

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI