Monety
19,110
Kapitalizacja rynkowa
$1,738.34 B USD
Zmiany 24h

-0.17%

Wolumen 24h
$60.44 B USD
Dominacja
BTC: 49.36%, ETH: 16.29%
ETH Gas
22 Gwei

ICP

Internet Computer

ICP

Dodaj do listy obserwacyjnej

$5.50 USD

N/A

(24H)

0.0001321 BTC

+4.04%

(24H)

Wykres cen Internet Computer ( USD )

Loading...

Kapitalizacja rynkowa (USD)

$2.48 B

WOLUMEN 24H (USD)

$96.78 M

W obiegu

449.93 M ICP

Maks. podaż

N/A

Total Supply

510.31 M ICP

Jak dziś rynek ocenia Internet Computer?

Crypto.com

Co dziś myślisz o kursie Internet Computer? Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

O firmie Internet Computer

Pozycja #33

Internet Computer Podsumowania cen

Najnowsze dane

Dzisiejsza cena Internet Computer wynosi US$5.50, a wolumen obrotu w ciągu 24 godzin wynosi $96.78 M. ICP jest +0.00% w ciągu ostatnich 24 godzin.ilość ICP w obiegu wynosi 449.93 M ICP.


Co to jest Internet Computer?

Internet Computer (ICP) to publiczny blockchain opracowany przez Dfinity Foundation i przeznaczony do hostowania smart kontraktów zbudowanych na zaawansowanym zdecentralizowanym protokole znanym jako Internet Computer Protocol (ICP). Jego natywny token, ICP, jest tokenem użytkowym, który pozwala użytkownikom uczestniczyć w zarządzaniu siecią Internet Computer.

Protokół ten łączy moc poszczególnych komputerów w jeden spójny wszechświat. Próbuje on zmniejszyć ryzyko związane z platformą oraz złożoność projektowania i utrzymywania systemów. Skróciłoby to również czas potrzebny deweloperom na wydanie nowego produktu.

Krótka historia Internet Computer

Kiedy mainnet i token ICP zadebiutowały w maju 2021 roku, ICP był jedną z najbardziej wartościowych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Niestety, jego wartość spadła o około 95% w ciągu miesiąca po premierze, co wywołało oskarżenia o insider trading.

Założona przez Dominica Williamsa firma DFINITY jest wspierana przez takich inwestorów jak Andreessen Horowitz, Polychain Capital, Amino Capital, SV Angel, Eterna Capital i Aspect Ventures, pozyskując fundusze kapitałowe o wartości 121 milionów dolarów.

ICP pozwala osobom fizycznym stworzyć nowy otwarty Internet, który zapewnia klientom lepszą ofertę, obniżając wydatki użytkowników. ICP działa na tej samej zasadzie co inne kryptowaluty blockchain, wykorzystując smart kontrakty lub kody, które służą jako umowa między użytkownikami. Internet Computer umożliwia tworzenie stron internetowych, usług, aplikacji i systemów korporacji.

Jak działa Internet Computer?

ICP zawiera węzły, które generują losową liczbę zwaną random beacon, używaną do wyboru następnego zestawu węzłów. To właśnie ona napędza protokoły platformy. Narzędzie to znane jest jako model konsensusu threshold relay i jest jednym z podstawowych elementów ICP.

Internet Computer wykorzystuje również technologię określaną jako technologia chain key. Dzieli ona wykonanie funkcji smart kontraktu na dwie części. Pierwszy rodzaj funkcji to „funkcje aktualizacji”, a drugi to „funkcje zapytań”.

Funkcje przyczyniają się do zapewnienia konkurencyjnych doświadczeń użytkowników. Funkcje aktualizacji wprowadzają trwałe zmiany i nie można nimi manipulować, ponieważ internetowe protokoły komputerowe działają na każdym węźle w podsieci. Funkcje zapytań działają inaczej. Odrzucają one wszelkie zmiany wprowadzone do pamięci po zakończeniu działania programu. W rezultacie funkcje zapytań są wykonywane w milisekundach. ICP jest potencjalnie ulepszeniem technologii blockchain, ponieważ jest szybszy i ma większt potencjał.

Do czego służy Internet Computer?

Internet Computer DFINITY obsługuje platformy zdecentralizowanych finansów (DeFi), systemy informatyczne przedsiębiorstw oraz strony internetowe. DFINITY wydał w 2020 roku LinkedUp, otwartą sieć profili zawodowych, oraz CanCan, serwis społecznościowy do udostępniania wideo, aby pokazać, jak wyglądałyby popularne aplikacje mediów społecznościowych, gdyby były zbudowane w sposób zdecentralizowany.

DFINITY nie zamierza kontynuować rozwoju tych aplikacji, ale udostępniło kod dla deweloperów, którzy chcieliby je rozwinąć. Ten nowy model open-source ułatwi tworzenie modeli zarządzania i umożliwi projektom opartym na zleceniach prowadzenie bardziej sprawiedliwego biznesu. Użytkownicy nie będą już polegać na starszych technologiach informatycznych, takich jak zastrzeżone usługi w chmurze, sprzęt serwerowy czy systemy baz danych. Obniży to obecne bariery wejścia, a deweloper będzie mógł tworzyć oprogramowanie poprzez umieszczenie abstrakcyjnej logiki w cyberprzestrzeni.

Fleek, umożliwiający rozwój stron internetowych korzystając z Internet Computer, oraz Capsule Social, odporna na cenzurę platforma mediów społecznościowych, to dwa projekty, które obecnie powstają na DFINITY.

Więcej o Internet Computer

Kod źródłowy

Gdzie można kupić Internet Computer?

trade astronaut

Kupuj w Aplikacji Crypto.com

Otwórz konto w ciągu kilku minut, aby zakupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej lub przelewem bankowym.

appstoregoogle play
trade rocket

Handluj na Giełdzie Crypto.com Exchange

Wpłać kryptowaluty na naszą giełdę i handluj na płynnym rynku z niską prowizją

Powiązane materiały

bulb icon

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z krypto, skorzystaj z Uniwersytetu Crypto.com i naszego Centrum pomocy, aby dowiedzieć się, jak zacząć kupować Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty.

bulb icon

Aby sprawdzić bieżącą cenę Internet Computer w wybranej przez siebie walucie fiat, możesz skorzystać z funkcji konwertera Crypto.com w prawym górnym rogu tej strony.

Strona ceny Internet Computer jest tylko jedną wautorskiego indeksu cen Crypto.comktóry zawiera historię kursu, aktualną cenę, kapitalizację rynkową i wykresy na żywo najpopularniejszych kryptowalut.

ICP Cena

Internet Computer Cena

$5.50

Najwięcej w 24h / Najmniej w 24h

N/A

Najwięcej w 7d / Najmniej w 7d

N/A

najwyższy 30d / najniższy 30 dni

N/A

najwyższy 90d / najniższy 90d

N/A

Popularne

Kalkulator walutowy

Ilość

ICP

ICP

1 ICP = 5.50 USD

Podany przelicznik ma jedynie charakter referencyjny. Ostatnia aktualizacja:

ICP Cena

Internet Computer Cena

$5.50

Najwięcej w 24h / Najmniej w 24h

N/A

Najwięcej w 7d / Najmniej w 7d

N/A

najwyższy 30d / najniższy 30 dni

N/A

najwyższy 90d / najniższy 90d

N/A

Popularne

Firma

Copyright © 2018 - 2023 Crypto.com. All rights reserved.

Regulamin i warunki

Polityka prywatności

Status

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI