Kripto Paralar
21,704
Piyasa değeri
$2,732.71 B USD
24S Değişim

+0.11%

24S Hacim
$52.28 B USD
Dominans
BTC: 49.77%, ETH: 16.49%
ETH Gas
4 Gwei

XDC

XDC Network

XDC

İzleme Listesine Ekle

$0.03554 USD

N/A

(24H)

0.0000005154 BTC

+0.85%

(24H)

XDC Network Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$529.56 M

24S İŞLEM HACİM (USD)

$4.69 M

Dolaşımdaki Arz

14.9 B XDC

Maksimum Arz

N/A

Toplam Arz

37.92 B XDC

Piyasa bugün XDC Network hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün XDC Network hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Genel Bilgiler

Sosyal Medya Kanalları

Sözleşme Adresi

  • icon

    Xinfin Network

    0x951857744785e80e2de051c32ee7b25f9c458c42

Hakkımızda XDC Network

Sıra #129

XDC Network Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

XDC Network fiyatı bugün US$0.03554 ve 24 saatte $4.69 M kadar işlem hacmine sahip. XDC, son 24 saat içinde %+0.00 değişti.XDC'nun dolaşımdaki arzı 14.9 B XDC.


XDC Network nedir?

XDC Network (XDC), ticari düzeyde merkezi olmayan hizmetler ve blockchain mimarisi sunar. Ağ, XinFin tarafından oluşturulmuştur ve izinli bir akıllı sözleşme sistemini açık bir blockchain topolojisiyle harmanlayarak geliştiricilerin, çeşitli ağların en iyi özelliklerini kullanmaya devam ederken büyük finans kurumları arasındaki mevzuat endişelerini hafifletmesini sağlar. Projenin nihai hedefi, ticaret finansmanı endüstrisindeki verimsizlikleri azaltmak için blockchain teknolojisini kullanmaktır.

XDC, XinFin'in hibrit blockchain'ine güç veren yerel utility token'idir. Blockchain üzerine inşa edilen dapp'ler için bir uzlaşma mekanizması görevi görür ve işlem ücretlerinin ödenmesine ve akıllı sözleşme işlemlerine yardımcı olur.

XDC Network'ün kısa tarihi

XinFin, 2017 yılında Atul Khekade ve Karan Bhardwaj tarafından ortaklaşa kuruldu. Khekade, Hint bankalarından oluşan bir konsorsiyum için ilk izin verilen blockchain sistemini tasarlayan deneyimli bir yazılım programcısı. Bhardwaj, IBM ve Fidelity gibi birçok küresel teknoloji devi için defterler geliştiren bir blockchain sever. Kendi girişimini sürdürmek için 2018 yılında XinFin'den ayrıldı.

XinFin'in blockchain teknolojisi çözümü XDC Ağı olarak biliniyor. Hibrit geçiş köprülerini, anında blok kesinliğini ve ISO 20022 finansal mesajlaşma standartlarıyla uyumluluğu destekleyen küresel, açık kaynaklı, yetkilendirilmiş bir hisse senedi fikir birliği ağı (XDPoS). Ağın özel/kamuya açık hibrit mimarisi, ticaret finansmanı ve varlık tokenizasyonunda kurumsal kullanıma olanak tanıyor. XDC Ağı, şirketler ve bağımsız topluluk üyeleri için birlikte çalışabilen akıllı sözleşmeler, saniyede 2.000 işlem ve Ethereum sanal makine (EVM) uyumluluğu dahil olmak üzere ölçeklenebilir bir altyapı sunuyor.

XDC Network'ü destekleyen XDC Foundation, ticaret finansmanını daha geniş bir kitle için daha erişilebilir hale getirme şeklindeki temel amacına ulaşarak dünya çapında gelişmeye devam ediyor. XDC Foundation, 2017'den bu yana çeşitli entegrasyonlar, hizmet projeleri, XDC'ye dayalı dapp'ler ve işbirlikleri başlattı.

XDC Network nasıl çalışır?

XinFin, kamusal ve özel blockchain'lerin faydalarını ticaret finansmanına vurgu yaparak birleştiriyor. Ağın çekirdek pazarı, varlık tokenizasyonunu iş stratejilerine entegre etmek isteyen kurumsal yatırım şirketleri. Ağ, bu büyük yatırımcılar için likidite yönetimini geliştiren patentli bir hibrit mimariyi kullanıyor. Dapp geliştiricileri ağa katkıda bulunuyor ve dapp'lerini satmak için ağın pazarını kullanabiliyor. Yatırımcıların verimli ve yaratıcı bir geliştirme ortamı oluşturmasına yardımcı olacak bir dizi araç da mevcut.

Geliştiriciler, XDPoS olarak bilinen yeni bir konsensüs türü tasarladılar. Orijinal devredilen hisse kanıtı (DPoS) kavramıyla karşılaştırıldığında, bu teknik daha enerjik ve hesaplama açısından daha verimli. Sistem, konsensüs endişelerini etkili bir şekilde ele almak için benzersiz bir paydaş onayı oylama yöntemini verimli bir şekilde kullanarak mükemmel performansa ulaşmayı hedefliyor.

XinFin'de herkes merkezi olmayan bir oracle ağı oluşturabiliyor. Oracle'lar, blockchain ağlarından veri gönderip alabilen zincir dışı sensörler. Bunlar, sektördeki en önemli gelişmelerden biri çünkü blockchain'lerin kullanım olanaklarını büyük ölçüde genişletmesine olanak tanıyor. XinFin, adım adım talimatlarla kullanıcılara oracle oluşturma süreci boyunca yol gösteriyor.

XDC Network ne için kullanılır?

Ağ, büyük kurumların merkezi olmayan faaliyetler yürütmesine olanak sağlamak için düzenleyici onaylı ve KYC ile entegre bir ağ sunuyor. Ağ ücretsiz ve açık kaynaklıdır ve sonuç olarak topluluk, platformun akıllı sözleşme kodunu incelemek için yeterli fırsata sahip olmuştur.

XinFin, kullanıcılara hızlı blok kesinliği ve ticari işlem çözümü sağlıyor. Geliştiriciler XinFin'in saniyede 2.000 işlem (TPS) gibi etkileyici bir hıza ulaştığını tespit etti.

Önceki proof of stake (PoS) ve proof of work (PoW) ağlarıyla karşılaştırıldığında bu yaklaşım ölçeklenebilirliği artırıyor ve enerji kullanımını en aza indiriyor. Bitcoin ağındaki madenciler ham hesaplama gücüyle birbirleriyle rekabet etmeli. Bu ihtiyaç enerji kullanımını yönlendiriyor. XinFin'in daha düşük enerji kullanımı, PoS sistemlerinin madencileri denklemden çıkarması; bunun yerine XinFin staker'ları ve doğrulayıcıları hibrit blockchain ağını koruyor. Sonuç olarak XinFin, Ethereum tabanlı PoW madenciliği operasyonlarını güvence altına almak için gereken enerjinin onda birini kullanıyor.

Daha Fazla Bilgi XDC Network

White Paper

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

XDC Network fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

XDC Network fiyat sayfasıCrypto.com Price Indexen çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

XDC Fiyat İstatistikleri

XDC Network Fiyat

$0.03554

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

XDC

XDC

1 XDC = 0.03554 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

Genel Bilgiler

Sosyal Medya Kanalları

Sözleşme Adresi

  • icon

    Xinfin Network

    0x951857744785e80e2de051c32ee7b25f9c458c42

XDC Fiyat İstatistikleri

XDC Network Fiyat

$0.03554

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2024 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI