Coinler
19,040
Piyasa değeri
$1,578.44 B USD
24S Değişim

+0.14%

24S Hacim
$40.1 B USD
Dominans
BTC: 49.05%, ETH: 16.52%
ETH Gas
31 Gwei

GRT

The Graph

GRT

İzleme Listesine Ekle

$0.1489 USD

N/A

(24H)

0.000003945 BTC

-2.53%

(24H)

The Graph Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$1.39 B

24S İŞLEM HACİM (USD)

$48.76 M

Dolaşımdaki Arz

9.32 B GRT

Maksimum Arz

N/A

Total Supply

10.79 B GRT

Piyasa bugün The Graph hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün The Graph hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Genel Bilgiler

Sosyal Medya Kanalları

Sözleşme Adresi

 • icon

  Ethereum

  0xc944e90c64b2c07662a292be6244bdf05cda44a7


 • icon

  Solana

  HGsLG4PnZ28L8A4R5nPqKgZd86zUUdmfnkTRnuFJ5dAX


 • icon

  Avalanche C-Chain

  0x8a0cAc13c7da965a312f08ea4229c37869e85cB9


Hakkımızda The Graph

Sıra #47

The Graph Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

The Graph coininin bugünkü fiyatı US$0.1489 ve 24 saatte $48.76 M kadar işlem hacmine sahip. GRT, son 24 saat içinde +0.00% değişti.GRT'nun dolaşımdaki arzı 9.32 B GRT.


The Graph nedir?

The Graph, Ethereum gibi blokzincirlerden gelen verileri endeksleyen bir protokoldür. Geliştiriciler, bir node operatörleri ağı tarafından endekslenen zincir üzerindeki verilere kolayca erişmek amacıyla alt grafikler olarak bilinen açık uygulama programlama arayüzlerini (API'ler) kullanan uygulamalar oluşturmak için Graph'ı kullanır. Alt grafikler açık kaynak olduğundan herkes merkeziyetsiz uygulamalar (DApp'ler) oluşturmak için API'leri kullanabilir. The Graph'in kullanımının ardından zincir üstü veri formları hakkında piyasada sorgular çıkar ve GRT token'i bu piyasadaki katılımcılara teşvik vermek için utility token olarak çalışır.

The Graph'in tarihi

Yaniv Tal, Jannis Pohlmann ve Brandon Ramirez, Ethereum üzerinde akıllı sözleşmeler oluşturmayla ilgili veri sorgulama sorunlarını çözmek için Ocak 2019'da The Graph'i kurdu. The Graph oluşturulmadan önce blokzincirlerden verilere erişmesi, dizine eklemesi ve sorgulaması gereken geliştiricilerin merkezi şirket içi sunucuları ve veritabanlarını kullanmaları gerekiyordu. Bu da blokzincir verilerinden yararlanan uygulama oluşturulmasını zor, maliyetli ve riskli hale getiriyordu. The Graph'in arkasındaki ekip, geliştiricilerin Ethereum gibi blokzincirlerden veri çekmesini kolaylaştıran alt grafikler kullanarak bir endeksleme protokolü oluşturdu. Bununla bağlantılı olarak The Graph ekibi, Ethereum blokzincirinde, projenin ekonomisinde merkezi bir rol oynayan bir ERC-20 token olarak GRT token'i yarattı.

Ekim 2020'de The Graph'in mainnet lansmanından önce proje ekibi, olası ağ katılımcılarına GRT token'i dağıttı. İlk dolaşımdaki token arzı 1.245.666.867 GRT token olarak belirlendi ve 400 milyonlık GRT'nin her biri 0,03 USD değerinde ETH olarak çevrildi. Mainnet lansmanı için toplam GRT arzı, yıllık yaklaşık %3'ten başlayan ve gelecekteki bağımsız teknik yönetişime tabi olan endeksleme teşvikleri yoluyla daha fazla token ihracı ile 10 milyar olarak belirlendi. Üç yıllık beta testinden sonra The Graph'in mainnet'i, toplam token arzının yaklaşık %12,5'inin dolaşıma girdiği Aralık 2020'de faaliyete geçti.

The Graph, çıkışından kısa bir süre sonra gelişmekte olan DeFi platformlarından birçok üst düzey entegrasyon elde etti. Ağ; Ethereum, InterPlanetary File System (IPFS) ve POA ağlarından ve daha fazlasından (gelecekte artacak) gelen verileri endeksledi. The Graph bu anlamda sorgulamanın teknolojik engellerini ortadan kaldırdı. Audius, Uniswap, Opyn, ENS, DAOstack, Synthetix ve Moloch dahil olmak üzere birçok Ethereum uygulaması zaten alt grafikler oluşturmuş ve kullanmıştı. Şubat 2022'de yatırımcılar Digital Currency Group, Multicoin Capital, Reciprocal Ventures, Gumi Cryptos Capital, NGC Ventures ve HashKey; The Graph için 205 milyon USD miktarında bir ekosistem fonu oluşturdu.

The Graph nasıl çalışır?

The Graph, blokzincirlerden gelen verileri endeksleyen ve organize eden ve daha sonra bunları daha erişilebilir bir şekilde işleyen bir protokol olarak çalışıyor. Bu protokol aracılığıyla geliştiriciler, merkeziyetsiz uygulamaların (dapps) blokzincir bilgilerini aramasına ve işlemesine ve blokzincirler üzerinde çözümler oluşturmasına izin veren alt grafikler veya açık API'ler oluşturabiliyor. Blokzincirlerin Google'ı olduğunu iddia eden projede, ağ kullanıcıları sağlanan çeşitli hizmetler karşılığında Grafik token'leri (GRT) kilitleyebiliyor. Bu stake etme etkinliği, GRT sahiplerinin endeksleme ve küratörlük gibi ağ hizmetleri sağlayarak kazanç elde etmelerini sağlıyor.

Açık veriler için The Graph ağını kullanıcıları dört gruba ayrılıyor: endeks oluşturucular, küratörler, yetki verenler ve tüketiciler. The Graph, bu ağın üyeleri için stake etme faaliyetlerini içerdiğinden bir proof of stake (PoS) konsensüs mekanizması kullanıyor.

Endeks oluşturucular, The Graph Network'teki node'ları çalıştırıyor; endeksleme ve sorgu işleme hizmetleri sağlamak için GRT'yi paylaştırıyor ve ardından verdikleri hizmetler için GRT kazanıyor. Küratörler, GRT'yi bir alt grafikle ilgili bir tahvile yatırarak ağda hangi API'lerin endekslenmesi gerektiğini bildiriyor ve burada sinyal verilen alt grafikten ücretlerin bir kısmını kazanıyor. Yetki verenler, endeks oluşturucular tarafından kazanılan ücret ve ödüllerin bir kısmı karşılığında endeks oluşturuculara GRT varlık dağıtımı yapıyor ve aynı zamanda ağın güvenliğinin sağlanmasına yardımcı oluyor. Tüketiciler, The Graph hizmetlerini kullanmak ve ağın sağladığı hizmetten yararlanmak için GRT ödüyor. Ağ tarafından sunulan hizmet kalitesine ek olarak bu işlevlerin yakınlaşması, projenin ekonomik modelini oluşturuyor.

The Graph hangi amaç için kullanılır?

The Graph (GRT) token'leri, esas olarak endeks oluşturucuların stake işlemleri ve küratörlerin sinyalleri için kullanılıyor.

Endeks oluşturucular, The Graph'ın sorgu piyasasında daha görünür olmak ve hizmetlerini yürütürken ağı güvence altına almak için GRT'yi kullanıyor. Küratörler, ağa en fazla değeri getirecek alt grafikleri seçmek için bir küratörlük piyasasında GRT yatırıyor ve ardından hizmetleri için ödüllendiriliyor.

The Graph Network'teki yetki verenler ve tüketiciler, sırasıyla endeks oluşturuculara stake desteği sağlamak ve ağdan hizmet satın almak için GRT token'lerini kullanıyor. Proje ayrıca, yeni alt grafiklerin endekslenmesi gibi faydalı eylemleri teşvik etmek için yeni GRT token'leri de çıkarıyor.

Daha Fazla Bilgi The Graph

Web sitesi

The Graph nereden satın alabilirsiniz?

trade astronaut

Crypto.com App ile satın alın

Kredi kartı ve banka transferi kullanarak dakikalar içinde kripto para almak için kaydolun.

appstoregoogle play
trade rocket

Crypto.com Exchange ile alım satım yapın

Borsamıza kripto para yatırın ve yüksek likidite ve düşük ücretlerle alım satım işlemleri yapın.

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

The Graph fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

The Graph fiyat sayfası, Crypto.com Price Index'te bilgiler sunan yalnızca bir sayfadır.Crypto.com Fiyat Endeksien çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

GRT Fiyat İstatistikleri

The Graph Fiyat

$0.1489

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

GRT

GRT

1 GRT = 0.1489 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

Genel Bilgiler

Sosyal Medya Kanalları

Sözleşme Adresi

 • icon

  Ethereum

  0xc944e90c64b2c07662a292be6244bdf05cda44a7


 • icon

  Solana

  HGsLG4PnZ28L8A4R5nPqKgZd86zUUdmfnkTRnuFJ5dAX


 • icon

  Avalanche C-Chain

  0x8a0cAc13c7da965a312f08ea4229c37869e85cB9


GRT Fiyat İstatistikleri

The Graph Fiyat

$0.1489

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2023 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI