Coinler
18,688
Piyasa değeri
$1,106.59 B USD
24S Değişim

-0.15%

24S Hacim
$32.51 B USD
Dominans
BTC: 48.38%, ETH: 17.78%
ETH Gas
12 Gwei

KLAY

Klaytn

KLAY

İzleme Listesine Ekle

$0.1132 USD

N/A

(24H)

0.000004302 BTC

-0.12%

(24H)

Klaytn Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$360.12 M

24S İŞLEM HACİM (USD)

$7.91 M

Dolaşımdaki Arz

3.18 B KLAY

Maksimum Arz

N/A

Total Supply

5.78 B KLAY

Piyasa bugün Klaytn hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün Klaytn hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Genel Bilgiler

Sözleşme Adresi

  • icon

    Klaytn

    0x0000000000000000000000000000000000000000

Hakkımızda Klaytn

Sıra #96

Klaytn Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

Klaytn coininin bugünkü fiyatı US$0.1132 ve 24 saatte $7.91 M kadar işlem hacmine sahip. KLAY, son 24 saat içinde +0.00% değişti.KLAY'nun dolaşımdaki arzı 3.18 B KLAY.


Klaytn Nedir?

Klaytn, büyük bir Güney Kore mobil platformu olan Kakao tarafından geliştirilen halka açık bir blokzincir platformudur. Kitlesel anlamda benimsenmesi için için bir blokzincir hizmeti sunarak bu teknolojinin değerini ve faydasını göstermeye kendini adamıştır. Basit bir geliştirme ortamı ve özel bir kullanıcı deneyimi sunar. Klaytn, milyonlarca kullanıcıya blokzincir hizmetleri sağlamak için platformu geliştirmeye devam etmeyi amaçlıyor. Klaytn Blokzinciri, hisse ispatına (PoS) dayalı İstanbul Bizans hata toleranslı (IBFT) konsensüs algoritmasını kullanacaktır.

Klaytn'in Kısa Tarihi

Resmi olarak Haziran 2019'da kurulan Klaytn, Güney Kore'de önde gelen bir blokzincir platformudur ve şu anda Singapur'daki uluslararası genel merkezinden küresel olarak büyümektedir. Klaytn'e üç büyük yatırımcı fon sağlamaktadır: Crescendo Equity Partners, Translink Capital ve IDG Capital.

Bir çoklu hizmet şirketi olan Kakao, 2017 boğa sezonu sonrasında kripto piyasasına girmiştir. Sonuç olarak, şirket kripto para birimini geliştirmek için motive oldu ve bu da Klaytn'in inovasyonuyla sonuçlandı. Klaytn fikrini gerçekleştirme çabaları, şirket Facebook'un Libra'sına benzer şekilde ülkenin bankacılık düzenlemelerinden çeşitli tepkiler aldığında neredeyse raydan çıktı. Blokzincir tabanlı bir yan kuruluş olan Ground X'in desteğiyle şirket, bir dizi düzenlemeyi ve barikatı aştı.

Klaytn protokolü, yerel dijital varlığı olan KLAY tarafından desteklendi ve korundu. KLAY'in çok sayıdaki kullanım şekli vardır. KLAY işlem ücretleri için kullanılırken aynı zamanda bir takas aracı, staking token'i ve ikincil token'ler için bir teminat olmuştur.

Klaytn Nasıl Çalışır?

Klaytn blokzinciri, yüksek veri işlem hacimlerine sahip kuruluşlar için oluşturulmuştur. Bu nedenle, iş kanıtı (PoW) veya stake kanıtı (PoS) gibi geleneksel bir mutabakat mekanizmasının yeterli olma olasılığı düşüktür. Klaytn, IBFT (İstanbul Bizans hata toleransı) adı verilen gelişmiş bir konsensüs mekanizması kullanılarak sağlanır.

Klaytn'in mevcut mimarisi, tamamen PoS veya PoW konsensüsü ile çalışamasa da, birincil konsensüs mekanizması olarak IBFT'yi korurken sınırlı sayıda başlangıç doğrulayıcısını barındırmak için bir PoS konsensüsü sağlar.

Ancak, bu blockchain ağında her şey hız ve sadelik etrafında dönmektedir. Ethereum saniyede yaklaşık on işlem gerçekleştirebilir; yine de Klaytn'in işlem ücretleri Ethereum'dakinden on kat daha ucuzdur. Sonuç olarak Klaytn, ölçeklenebilirlik artık bir zorluk teşkil etmediğinden dolayı kurumlar arasında blokzincirin ana akım olarak benimsenmesine öncülük edebildi.

Klaytn'in dijital ve ticari uzmanlığı, mevcut hizmetler genelinde birlikte çalışabilirliği teşvik ettiği gibi blokzincir geliştiricilerine yeni protokoller oluşturmak için birleşik bir ortam sağlar. Klaytn ayrıca sabit işlemlere odaklanır ve işlem ücretlerinin şeffaf ve öngörülebilir olmasını sağlar.

Klaytn Ne İçin Kullanılır?

Klaytn, çok çeşitli kullanım durumları için birden fazla derecede geniş bir blokzincir geliştirme yolu sunar. Klaytn blokzinciri, öncelikle işletmelere blokzincir sistemini sağlamakla ilgilidir.

Klaytn geliştiricilerinin ele almaya çalıştığı temel zorluklardan biri, geliştirici ve kullanıcı arasındaki yanlış anlaşılmalardır. İşletmeler, blokzincir hizmetlerini mevcut iş sistemlerine entegre etmek için geleneksel teknik engellerin üstesinden gelmelidir. Klaytn, basit bir arayüz kullanarak denklemdeki tüm sıkıntıları ortadan kaldırır.

Merkezileşme, Klaytn'in çözmeye çalıştığı bir başka kritik sorundur. Platform, temel bir ağ özelliği olarak merkezi olmayan bir şekilde aşağıdan yukarıya doğru tasarlanmıştır

Klaytn, küçükten büyüğe tüm işletmelere hitap etmektedir. Birincil amaç, işletmelere teknolojik altyapılarını bir blokzincir ağı ile bağlama fırsatı sağlamaktır.

Ayrıca desteklenen işletmeler, Klaytn ekosistemi aracılığıyla halka açık ve özel bir blokzinciri kullanma avantajından yararlanır. Birçok kişi bu platformu tercih ediyor çünkü ağın özel blokzincir özelliği anonimlik sağlıyor. Buna ek olarak, hassas verilerin maksimum güvenliğini garanti ederek ağın ölçeklenebilirliğini artırıyor.

Daha Fazla Bilgi Klaytn

Web sitesi

Klaytn nereden satın alabilirsiniz?

trade astronaut

Crypto.com App ile satın alın

Kredi kartı ve banka transferi kullanarak dakikalar içinde kripto para almak için kaydolun.

appstoregoogle play
trade rocket

Crypto.com Exchange ile alım satım yapın

Borsamıza kripto para yatırın ve yüksek likidite ve düşük ücretlerle alım satım işlemleri yapın.

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

Klaytn fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

Klaytn fiyat sayfası, Crypto.com Price Index'te bilgiler sunan yalnızca bir sayfadır.Crypto.com Fiyat Endeksien çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

KLAY Fiyat İstatistikleri

Klaytn Fiyat

$0.1132

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

KLAY

KLAY

1 KLAY = 0.1132 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

Genel Bilgiler

Sözleşme Adresi

  • icon

    Klaytn

    0x0000000000000000000000000000000000000000

KLAY Fiyat İstatistikleri

Klaytn Fiyat

$0.1132

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2023 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI