Coinler
19,117
Piyasa değeri
$1,665.45 B USD
24S Değişim

-4.00%

24S Hacim
$70.63 B USD
Dominans
BTC: 49.39%, ETH: 16.14%
ETH Gas
30 Gwei

ICP

Internet Computer

ICP

İzleme Listesine Ekle

$5.24 USD

N/A

(24H)

0.0001389 BTC

+1.60%

(24H)

Internet Computer Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$2.36 B

24S İŞLEM HACİM (USD)

$92.15 M

Dolaşımdaki Arz

450.06 M ICP

Maksimum Arz

N/A

Total Supply

510.45 M ICP

Piyasa bugün Internet Computer hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün Internet Computer hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Hakkımızda Internet Computer

Sıra #32

Internet Computer Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

Internet Computer coininin bugünkü fiyatı US$5.24 ve 24 saatte $92.15 M kadar işlem hacmine sahip. ICP, son 24 saat içinde +0.00% değişti.ICP'nun dolaşımdaki arzı 450.06 M ICP.


Internet Computer nedir?

Internet Computer (ICP), Dfinity Vakfı tarafından geliştirilen ve Internet Computer Protokolü (ICP) olarak bilinen gelişmiş bir merkeziyetsiz protokol üzerine kurulmuş akıllı sözleşmeleri barındırmak üzere tasarlanmış bir halka açık blokzincir ağıdır. Yerel token'i ICP, kullanıcıların Internet Computer ağının yönetimine katılmalarını sağlayan bir yardımcı program token'idir.

Protokol, bireysel bilgisayarların gücünü kusursuz bir evrende birleştirir. Platform riskini ve sistemleri tasarlama ve sürdürmenin karmaşıklığını azaltmaya çalışır. Bu, geliştiricilerin yeni bir ürünü piyasaya sürmesi için gereken süreyi de kısaltacak.

Internet Computer'ın kısa tarihçesi

Mainnet ve ICP token'i Mayıs 2021'de piyasaya çıktığında ICP piyasa değerindeki en değerli kripto para birimlerinden biriydi. Ne yazık ki, piyasaya sürülmesinden sonraki ayda değeri yaklaşık %95 oranında düştü ve içeriden bilgilerle alım satım yapıldığı iddiaları ortaya çıktı.

Dominic Williams tarafından kurulan DFINITY, Andreessen Horowitz, Polychain Capital, Amino Capital, SV Angel, Eterna Capital ve Aspect Ventures gibi yatırımcılar tarafından desteklenerek 121 milyon USD miktarında öz sermaye fonu topladı.

ICP, bireylerin müşterilere daha iyi bir anlaşma sağlayan ve kullanıcı giderlerini azaltan yeni bir açık İnternet oluşturmasına olanak tanır. ICP, kullanıcılar arasında bir anlaşma olarak hizmet etmek için akıllı sözleşmeler veya kodlar kullanarak diğer blokzincir kripto para birimleriyle aynı prensipte çalışır. Internet Computer web siteleri; hizmetler, uygulamalar ve kurumsal sistemler oluşturur.

Internet Computer nasıl çalışır?

ICP'nin sürümü; bir sonraki node kümesini seçmek için kullanılan, random beacon olarak bilinen rastgele bir sayı üreten node'lar içerir. Platformun protokollerini yönlendiren öğe budur. Araç, threshold relay konsensüs modeli olarak bilinir ve ICP'yi oluşturan birincil bileşenlerden biridir.

Internet Computer ayrıca chain key olarak bilinen teknolojiyi kullanır. Chain key teknolojisi, akıllı sözleşme özelliklerinin yürütülmesini ikiye böler. İlk çağrı türü "güncellemeler", ikincisi ise "sorgular" şeklindedir.

Çağrılar, blokzincir için rekabetçi kullanıcı deneyimleri sağlamaya katkıda bulunur. Güncelleme çağrıları kalıcı değişiklikler yapar ve Internet Computer Protokolleri alt ağdaki her node'da çalıştığından bunlar üzerinde değişiklik yapılamaz. Sorgu çağrıları farklı çalışır. Program çalışmayı bitirdiğinde bellekte yapılan değişiklikleri çıkarırlar. Sonuç olarak, sorgu çağrıları milisaniye cinsinden gerçekleştirilir. ICP, daha hızlı ve daha önemli bir potansiyele sahip olduğu için blokzincir teknolojisinde potansiyel olarak bir ilerleme sağlamıştır.

Internet Computer ne için kullanılır?

DFINITY Internet Computer; merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarını, kurumsal BT sistemlerini ve web sitelerini destekler. DFINITY, açık bir profesyonel profil ağı olan LinkedUp'ı ve bir video paylaşım sosyal ağ hizmeti olan CanCan'ı popüler sosyal medya uygulamalarının merkezi olmayan ve sahipsiz olarak inşa edilmişlerse nasıl görüneceğini göstermek için 2020'de piyasaya sürdü.

DFINITY, bu uygulamaları geliştirmeye devam etme niyetinde değil, ancak bunları genişletmek isteyen geliştiriciler için kodu açık kaynaklı hale getirdi. Bu yeni açık kaynaklı model, teşvik edilmiş yönetişim modelleri oluşturmayı kolaylaştıracak ve gig-based projelerin daha adil işler yürütmesini sağlayacak. Kullanıcılar artık tescilli cloud hizmetleri, sunucu ekipmanı veya veritabanı sistemleri gibi eski BT'ye güvenmeyecek. Mevcut giriş engellerini azaltacak ve geliştirici basitçe cyberspace'e soyut mantık katarak inşa edebilecek.

Web sitelerinin Internet Computer'da geliştirilmesini sağlayan Fleek ve sansüre dayanıklı bir sosyal medya platformu olan Capsule Social, şu anda DFINITY üzerine inşa edilen iki projedir.

Daha Fazla Bilgi Internet Computer

Kaynak Kodu

Internet Computer nereden satın alabilirsiniz?

trade astronaut

Crypto.com App ile satın alın

Kredi kartı ve banka transferi kullanarak dakikalar içinde kripto para almak için kaydolun.

appstoregoogle play
trade rocket

Crypto.com Exchange ile alım satım yapın

Borsamıza kripto para yatırın ve yüksek likidite ve düşük ücretlerle alım satım işlemleri yapın.

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

Internet Computer fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

Internet Computer fiyat sayfası, Crypto.com Price Index'te bilgiler sunan yalnızca bir sayfadır.Crypto.com Fiyat Endeksien çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

ICP Fiyat İstatistikleri

Internet Computer Fiyat

$5.24

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

ICP

ICP

1 ICP = 5.24 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

ICP Fiyat İstatistikleri

Internet Computer Fiyat

$5.24

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2023 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI