Kripto Paralar
21,703
Piyasa değeri
$2,733.66 B USD
24S Değişim

+0.06%

24S Hacim
$53.08 B USD
Dominans
BTC: 49.71%, ETH: 16.51%
ETH Gas
5 Gwei

HBAR

Hedera

HBAR

İzleme Listesine Ekle

$0.1075 USD

N/A

(24H)

0.000001559 BTC

-1.23%

(24H)

Hedera Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$3.84 B

24S İŞLEM HACİM (USD)

$34.3 M

Dolaşımdaki Arz

35.75 B HBAR

Maksimum Arz

50 B HBAR

Toplam Arz

50 B HBAR

Piyasa bugün Hedera hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün Hedera hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Genel Bilgiler

Sosyal Medya Kanalları

Hakkımızda Hedera

Sıra #29

Hedera Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

Hedera fiyatı bugün US$0.1075 ve 24 saatte $34.3 M kadar işlem hacmine sahip. HBAR, son 24 saat içinde %+0.00 değişti.HBAR'nun dolaşımdaki arzı 35.75 B HBAR ve maksimum arzı 50 B HBAR.


Hedera nedir?

Hedera Hashgraph, dijital dünyada haberin zirvesine ulaşmanızı sağladığını iddia eden, kurumsal düzeyde bir kamu blockchain ağıdır. HBAR, platformun merkeziyetsiz ekonomisine güç veren, enerji açısından verimli ve yerel bir Hedera kripto para birimidir. Hedera, savurgan bir PoW algoritması yerine sanal oylamayı kullanır. Node'lar veri göndermek yerine veri hakkında dedikodu yapar. Bu, aBFT'yi çözmeye, hızı artırmaya ve %100 konsensüse ulaşmaya yardımcı olur.

Hedera'nın tarihi

Hedera Hashgraph, bilgisayar mühendisi Leemon Baird ve teknoloji yöneticisi Mance Harmon tarafından 2018'de kuruldu. Yönetim kurulu, diğer büyük şirketlerin yanı sıra Google, IBM, Tata Communications, LG Electronics, Deutsche Telekom gibi endüstrinin önde gelen isimlerinden oluşuyor.

Hedera proof of stake (PoS) genel ağı, asynchronous Byzantine fault tolerance (aBFT) sergileyen hashgraph konsensüsü tarafından yönlendiriliyor ve teorik olarak platformun yüksek işlem hızları, düşük bant genişliği tüketimi ve yüksek güvenlik seviyeleri sunmasını mümkün kılıyor. Hedera, Hashgraph'ın Bitcoin için saniyede 2,8 ve Ethereum için 15'e kıyasla saniyede 10.000'den fazla işlem gerçekleştirebileceğini iddia ediyor.

Geliştiriciler; HBAR'ı transfer etme, fungible ve non-fungible token'leri yönetme ve veri kaydetme gibi ağ hizmetleri için ödeme yapmak için HBAR token'lerini kullanıyor. HBAR token'leri, ağa gönderilen her işlem için bant genişliği, hesaplama ve depolama için ağ node'larına geri ödeme yapmak için işleme giriyor.

2022'nin başlarında Hedera, 'artan kamu DLT talebinden yararlanmak' için Hashgraph kodunu açık kaynaklı yapma planlarını duyurdu. Hedera Hashgraph, dokuz turda toplam 127.8 milyon USD tutarında fon aldı. 21 yatırımcıdan oluşan bir grup, Hedera Hashgraph'ı finanse etmeye başladı. En yeni yatırımcıları, Boeing HorizonX Ventures ve Vestinwolf Alternatives.

Hedera nasıl çalışır?

Hedera, blockchain konsensüs mekanizmalarına daha güvenli ve hızlı bir alternatif olduğunu iddia ettiği hashgraph konsensüsünü kullanıyor. Bu herkese açık bir işlem ledger'ı. Ayrıca herkesin görüntüleyebileceği ve yazabileceği oldukça güvenli ve dağıtılmış bir veritabanı.

Hashgraph konsensüsünde her node, yalnızca en son kaydı koruyarak ledger'ın bir kopyasını saklamakla görevlendiriliyor. Merkeziyetsizlik ve dağıtılmış konsensüs gibi ideallerini taşıyan halka açık ledger'lar, doğrulanabilir bilgi ve varlıkları tutmanın en güvenilir yöntemi olarak kabul ediliyor. Bu ledger, konsensüs ve mirror node'larından oluşan bir ağ olan bir mainnet'te depolanıyor. Şu anda Hedera Governing Council tarafından izin verilen ve yönetilen konsensüs node'lar, gelecekte izinsiz hale gelecek ve herhangi biri tarafından çalıştırılabilecek.

Konsensüs node'ları, ağın en son durumunu saklarken işlemlerin geçerliliği ve sırası üzerinde anlaşıyor. Mirror node'ları, geliştiricilerin analizler ve explorer'lar için geçmiş verileri esnek ve uygun maliyetli bir şekilde depolamasına ve bunlara erişmesine olanak tanıyor. Hedera ağ hizmetleri, token mint etmenize, hesaplar oluşturmanıza, akıllı sözleşmeleri çağırmanıza, ledger'a veri yazmanıza ve daha pek çok şeye olanak sağlayan bir API koleksiyonu olarak çalışıyor. Her API çağrısı, gereken işleme ve depolama miktarına bağlı olarak sabit bir işlem ücretine sahip. Hedera SDK'ları, API'yi JavaScript, Java ve Go gibi tercih ettiğiniz dilde kullanmayı kolaylaştırıyor.

Hedera hangi amaç için kullanılır?

Hedera Hashgraph, node'larla aBFT (asynchronous Byzantine fault tolerance) adlı bir yöntemi kullanarak kötü niyetli kişilerin ağında bile olan maksimum güvenlik derecesini sunmayı vaat ediyor.

Hedera Hashgraph işlemleri, seri yerine paralel olarak işlenebiliyor ve düşük gecikme süresine sahip. İşlemler ağ tarafından birkaç saniye içinde (%100 kesinlik ile) gönderilip onaylanıyor.

Hedera, büyüklük sıralarına göre blockchain alternatiflerinden daha iyi performans gösteriyor. Düşman node'lar tarafından değiştirilemeyen adil erişime, timestamp'lere ve işlem sıralamasına güvenebilirsiniz. Sınırlı süreli kuruluşlar tarafından düzenlenen, yetkili fork'ları olmayan ve dünya çapındaki veri kurallarına uyma kapasitesi olan güvenilir bir ağ üzerinde çalışıyor.

Daha Fazla Bilgi Hedera

Web sitesi

Hedera nereden satın alabilirsiniz?

trade astronaut

Crypto.com App ile satın alın

Kredi kartı ve banka transferi kullanarak dakikalar içinde kripto para almak için kaydolun.

appstoregoogle play
trade rocket

Crypto.com Exchange ile alım satım yapın

Borsamıza kripto para yatırın ve yüksek likidite ve düşük ücretlerle alım satım işlemleri yapın.

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

Hedera fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

Hedera fiyat sayfasıCrypto.com Price Indexen çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

HBAR Fiyat İstatistikleri

Hedera Fiyat

$0.1075

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

HBAR

HBAR

1 HBAR = 0.1075 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

Genel Bilgiler

Sosyal Medya Kanalları

HBAR Fiyat İstatistikleri

Hedera Fiyat

$0.1075

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2024 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI