Coinler
19,019
Piyasa değeri
$1,513.57 B USD
24S Değişim

-0.53%

24S Hacim
$45.36 B USD
Dominans
BTC: 48.98%, ETH: 16.25%
ETH Gas
33 Gwei

ETC

Ethereum Classic

ETC

İzleme Listesine Ekle

$18.59 USD

N/A

(24H)

0.0004926 BTC

+0.04%

(24H)

Ethereum Classic Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$2.68 B

24S İŞLEM HACİM (USD)

$218.61 M

Dolaşımdaki Arz

144.29 M ETC

Maksimum Arz

210.7 M ETC

Total Supply

210.7 M ETC

Piyasa bugün Ethereum Classic hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün Ethereum Classic hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Genel Bilgiler

Sözleşme Adresi

  • icon

    BNB Smart Chain (BEP20)

    0x3d6545b08693dae087e957cb1180ee38b9e3c25e

Hakkımızda Ethereum Classic

Sıra #28

Ethereum Classic Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

Ethereum Classic coininin bugünkü fiyatı US$18.59 ve 24 saatte $218.61 M kadar işlem hacmine sahip. ETC, son 24 saat içinde +0.00% değişti.ETC'nun dolaşımdaki arzı 144.29 M ETC ve maksimum arzı 210.7 M ETC.


Ethereum Classic nedir?

Ethereum Classic (ETC), üçüncü taraflarca müdahale, kesinti, sansür veya dolandırıcılık endişesi olmadan tam olarak programlandığı gibi çalışmayı amaçlayan akıllı sözleşmeleri veya uygulamaları çalıştıran merkeziyetsiz bir platformdur. Ethereum Classic, milyonlarca çalınan Ether ile sonuçlanan orijinal Ethereum blokzincir açığının devamını temsil ediyor.

Ethereum Classic'in tarihi

Ethereum blokzinciri, Ether kripto para biriminin işlemleri destekleyen birincil para birimi olduğu tek bir ağdır. Bununla birlikte Haziran 2016'da bir hack sonucu 50 milyon USD değerinde varlık çalındı. Sonuç olarak, ağ bölünüp ve ağın korunması için hard fork (sert çatallanma) işlemi yapıldı. Ethereum Classic, Ethereum blokzincirinin parçalanmış bir versiyonu olarak ortaya çıktı, diğeri ise Ethereum'un kendisiydi. Saldırıdan önceki kayıtlara göre, çalınan parayı gerçek sahiplerine geri vermek için Ethereum bölündü.

Grayscale Ethereum Classic Trust; Ethereum Classic'e özel ve pasif bir şekilde yatırım yaparak yatırımcıların ETC'yi güvenli görmesini sağlarken, ETC'yi doğrudan satın alma, saklama ve koruma zorluklarından kaçınır.

Ethereum virtual machine (EVM), programları dünya çapında bir genel node ağı üzerinden çalıştırabilen, merkeziyetsiz bir Turing-complete sanal makinedir. Bitcoin'in kodu gibi diğerlerinin aksine, sanal makinenin komut seti Turing-complete'dir. Dahili bir komisyon sistemi olan Gas, spam'leri azaltır ve ağ kaynaklarında varlık dağıtımı yapılır.

Ethereum Classic, geliştiricilerin önceden belirlenmiş koşullara bağlı olarak belirli etkinlikleri gerçekleştiren özerk, kendi kendini yürüten kod blokları olan akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanır.

Ethereum Classic nasıl çalışır?

Ethereum Classic, Ethereum ile neredeyse aynı olan bir kripto para birimidir. Ödemelerin yerini alan ve kullanıcıların sahip olabileceği, sahipliğini aktarabileceği ve etkileşimde bulunabileceği akıllı sözleşmeler ve uygulamalar üreten bir blokzincirdir. Turing'in eksiksiz programlama diline izin vermek, geliştiricilerin koşullu sonuçlar kullanılarak izlenebilen otomatik uygulamalar oluşturabileceği anlamına gelir.

Başka bir deyişle sözleşmeler; avukat gibi üçüncü bir tarafın katılımı olmaksızın hareket edebilir. Akıllı sözleşmeler, if-then (eğer ise) ifadeleriyle karşılaştırılabilir, çünkü sözleşmenin eylemleri gerçekleşirse sözleşmenin yanıt veren parametreleri sona erer. Sözleşme kriterlerinin karşılanmaması durumunda, sözleşmenin başlangıcında mutabık kalınan koşullara bağlı olarak bir ceza söz konusu olabilir veya sözleşme feshedilebilir.

Diğer tüm blokzincirler gibi Ethereum Classic de tüm işlemlerin eksiksiz bir kaydını paylaşılan bir veritabanında tutar. Ayrıca, dijital olarak başka bir kullanıcının cüzdanına transfer edilebilen blokzincir ve kullanıcı bakiyeleri tarafından desteklenen tüm akıllı sözleşmelerin en son durumunu takip eder. ERC20 token'lerinin madenciliği, proof of work (PoW) mekanizması aracılığıyla ağdaki tüm faaliyetlere güç sağlar.

Ethereum Classic için kullanım amacı nedir?

Ethereum Classic, merkeziyetsiz yönetişim avantajı sağlayarak akıllı sözleşmelerin yürütülmesini kolaylaştırır.

Ethereum Classic'te kod satırları, akıllı bir sözleşme içinde alıcı ve satıcı arasında bir anlaşmanın ana hatlarını verir. Akıllı sözleşme daha sonra sözleşmenin şartlarına göre kendi kendini yürütür. Sonuç olarak, kod sözleşmenin yürütülmesini kontrol ettiğinden harici izleme veya sansürleme için merkezi bir otoriteye ihtiyaç yoktur.

Ethereum Classic ile ilgili ana endişelerden biri, olası ölçeklenebilirlik sınırlarıdır. Ağ, tipik olarak saniyede 15 işlemi yönetebilir. Ancak bu, Visa gibi saniyede binlerce işlemi gerçekleştirebilen ödeme ağlarından büyük ölçüde daha azdır. Ethereum Classic, birkaç yazılım güncellemesinden geçmiş olsa da, ödeme sistemlerinin ölçeklenebilirliği gelecekte en önemli sorunlarından biri olmaya devam ediyor.

Daha Fazla Bilgi Ethereum Classic

Web sitesi

Ethereum Classic nereden satın alabilirsiniz?

trade astronaut

Crypto.com App ile satın alın

Kredi kartı ve banka transferi kullanarak dakikalar içinde kripto para almak için kaydolun.

appstoregoogle play
trade rocket

Crypto.com Exchange ile alım satım yapın

Borsamıza kripto para yatırın ve yüksek likidite ve düşük ücretlerle alım satım işlemleri yapın.

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

Ethereum Classic fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

Ethereum Classic fiyat sayfası, Crypto.com Price Index'te bilgiler sunan yalnızca bir sayfadır.Crypto.com Fiyat Endeksien çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

ETC Fiyat İstatistikleri

Ethereum Classic Fiyat

$18.59

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

ETC

ETC

1 ETC = 18.59 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

Genel Bilgiler

Sözleşme Adresi

  • icon

    BNB Smart Chain (BEP20)

    0x3d6545b08693dae087e957cb1180ee38b9e3c25e

ETC Fiyat İstatistikleri

Ethereum Classic Fiyat

$18.59

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2023 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI