Kripto Paralar
19,975
Piyasa değeri
$2,124.07 B USD
24S Değişim

+0.90%

24S Hacim
$59.97 B USD
Dominans
BTC: 48.01%, ETH: 17.64%
ETH Gas
62 Gwei

CHZ

Chiliz

CHZ

İzleme Listesine Ekle

$0.1334 USD

N/A

(24H)

0.000002587 BTC

+4.64%

(24H)

Chiliz Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$1.19 B

24S İŞLEM HACİM (USD)

$113.32 M

Dolaşımdaki Arz

8.89 B CHZ

Maksimum Arz

8.89 B CHZ

Total Supply

8.89 B CHZ

Piyasa bugün Chiliz hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün Chiliz hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Genel Bilgiler

Sosyal Medya Kanalları

Sözleşme Adresi

 • icon

  Ethereum

  0x3506424f91fd33084466f402d5d97f05f8e3b4af


 • icon

  BNB Smart Chain (BEP20)

  CHZ-ECD


 • icon

  Solana

  5TtSKAamFq88grN1QGrEaZ1AjjyciqnCya1aiMhAgFvG

Hakkımızda Chiliz

Sıra #68

Chiliz Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

Chiliz fiyatı bugün US$0.1334 ve 24 saatte $113.32 M kadar işlem hacmine sahip. CHZ, son 24 saat içinde %+0.00 değişti.CHZ'nun dolaşımdaki arzı 8.89 B CHZ ve maksimum arzı 8.89 B CHZ.


Chiliz nedir?

Chiliz, spor ve eğlencede taraftarlara en iyi deneyimini sunmak için blockchain teknolojisini kullanan bir platformdur. Taraftarlara spor takımlarıyla etkileşim kurmaları için yeni bir yol sağlamayı ve takımlarında pay sahibi olmalarını sağlayan token'ler ile spor işletmelerinin para kazanmasına yardımcı olmayı amaçlar.

Chiliz (CHZ) token'i, chiliZ'de ve taraftarların en sevdikleri sporculara ve takımlara desteklerini göstermek için non-fungible token'ler alabilecekleri bir taraftar platformu olan Socios.com'da dijital para birimi olarak hizmet veren Ethereum blockchain'indeki bir ERC-20 utility token'idir. Chiliz'in Fantokenstats.com, FanTokenRank.com ve Socios Journal gibi başka projeleri de vardır.

Chiliz'in tarihi

2018 yılında Alexandre Dreyfus tarafından kurulan Chiliz, taraftarların güncel spor ve e-spor alanında tercih ettikleri takımlar veya oyuncularla çok az bağlantı ve işbirliğine sahip olması temelinde oluşturuldu. Bununla birlikte, takipçileri influencer olarak 'etkinleştirme' dürtüsü de vardı. Chiliz, taraftarların en sevdikleri spor organizasyonlarında doğrudan oy verebilecekleri, benzer düşünen taraftarlarla ağ kurabilecekleri ve yeni spor ve e-spor işletmelerinin finansmanına yardımcı olabilecekleri bir platform oluşturmayı amaçladı.

Chiliz özel olarak başlatıldı. İlk arz 8.888.888.88 CHZ tokeni olarak belirlendi. Kosmos Capital, Jump Capital, CeYuan Ventures ve Binance Labs, Chiliz'in başlıca yatırımcılarından birkaçıydı. 2018'in ikinci çeyreğinde Chiliz, özel yerleşim yoluyla 66 milyon USD topladı. Erken bağışçılara dağıtıldıktan sonra CHZ, çeşitli kripto para borsalarında listelendi.

Chiliz'in özel satışından kazandığı ilk yatırım fonunun çoğu, Aralık 2019'un sonunda piyasaya sürülen bir taraftar etkileşimi ve teşvik uygulaması olan Socios.com'u oluşturmaya yönelikti. Platformdaki tek para birimi olan CHZ'yi taraftarlar, 'fan token'ler' satın almak ve blockchain tabanlı Socios uygulamasındaki önemli kararlarda Chiliz'in ortaklarının iletilerinin altında oy vermek için kullandı ve karar alma mekanizmasına dahil oldu. Token'e sahip olarak ayrıca hayranların özel ödüllere, etkileşime, gamification'a, sosyal etkileşime, skor tablosu özelliklerine vb. erişmesine izin verdi.

Tüm taraftar token'leri Chiliz blockchain'i kullanılarak basıldı ve bir dizi akıllı sözleşme kullanılarak oylamaya sunuldu. Juventus ve Paris Saint-Germain de dahil olmak üzere futbol kulüpleri, taraftar tokenlerini üretmek için platforma katılan ilk takımlar arasındaydı. Mayıs 2022 itibariyle, Socios.com şu anda dolaşımda olan 50 taraftar token'ini listeledi.

Chiliz nasıl çalışır?

Chiliz, Ethereum ağının bir yan zincirinde çalışıyor ve bu yan zincir, Socios.com'un temelini oluşturuyor. Platforma bağlanan herhangi bir takım, lig, oyun veya başka bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Her kuruluşun kalabalık oylama prosedürleri, bu blockchain'de yarı özerk bir varlık olarak çalışıyor.

Socios.com'da satılan taraftar token'leri, koleksiyonlardan daha fazlasını oluşturuyor. Takım markalı NFT'ler, taraftarlara takımlarla etkileşimli deneyimler ve takım kararları üzerinde kontrol sağlıyor. Coin alan taraftarlar, Socios iş ortağı haline gelen ekipler tarafından düzenlenen anketlerde oy vererek kendilerini ifade edebiliyor.

Örneğin futbol kulübü Juventus FC, token sahiplerinin takım bir gol attıktan sonra hoparlörlerden çalacak kutlama şarkısını seçmelerine izin veriyor. Juventus, sekiz yıl boyunca Chelsea Dagger adlı bir şarkıyla golleri kutladı. Şimdi ise Juventus taraftar token sahipleri, yedek olarak Blur grubu tarafından 'Şarkı 2'yi seçti ve artık takım ilerleyen zamanlarda bu şarkıyı çalacak.

Chiliz (CHZ) hangi amaç için kullanılır?

Chiliz, spor severlerin en sevdikleri takımla benzersiz bir deneyim yaşamalarını sağlıyor. Taraftarlar, platformun yerel kripto para birimi olan CHZ token'lerini kullanarak tuttukları takımları için markalı taraftar token alabiliyor

Taraftarlar, taraftar token'lerini alabiliyor ve trade edebiliyor. Ayrıca kulüp odaklı anketlere katılabiliyor. Chiliz, spor ve eğlenceye yönelik olan blockchain ekosistemini geliştirmeyi hedefliyor.

Daha Fazla Bilgi Chiliz

Web sitesi

Chiliz nereden satın alabilirsiniz?

trade astronaut

Crypto.com App ile satın alın

Kredi kartı ve banka transferi kullanarak dakikalar içinde kripto para almak için kaydolun.

appstoregoogle play
trade rocket

Crypto.com Exchange ile alım satım yapın

Borsamıza kripto para yatırın ve yüksek likidite ve düşük ücretlerle alım satım işlemleri yapın.

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

Chiliz fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

Chiliz fiyat sayfasıCrypto.com Price Indexen çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

CHZ Fiyat İstatistikleri

Chiliz Fiyat

$0.1334

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

CHZ

CHZ

1 CHZ = 0.1334 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

Genel Bilgiler

Sosyal Medya Kanalları

Sözleşme Adresi

 • icon

  Ethereum

  0x3506424f91fd33084466f402d5d97f05f8e3b4af


 • icon

  BNB Smart Chain (BEP20)

  CHZ-ECD


 • icon

  Solana

  5TtSKAamFq88grN1QGrEaZ1AjjyciqnCya1aiMhAgFvG

CHZ Fiyat İstatistikleri

Chiliz Fiyat

$0.1334

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2024 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI