Coinler
19,007
Piyasa değeri
$1,529.84 B USD
24S Değişim

+3.44%

24S Hacim
$51.94 B USD
Dominans
BTC: 49.03%, ETH: 16.28%
ETH Gas
31 Gwei

APT

Aptos

APT

İzleme Listesine Ekle

$7.14 USD

N/A

(24H)

0.0001957 BTC

+1.62%

(24H)

Aptos Fiyat Grafiği (USD)

Loading...

Piyasa değeri (USD)

$1.98 B

24S İŞLEM HACİM (USD)

$87.64 M

Dolaşımdaki Arz

277.1 M APT

Maksimum Arz

N/A

Total Supply

1.07 B APT

Piyasa bugün Aptos hakkında ne hissediyor?

Crypto.com

Bugün Aptos hakkında nasıl hissediyorsunuz? Sonuçları görmek için oy verin

Genel Bilgiler

Sosyal Medya Kanalları

Sözleşme Adresi

  • icon

    Aptos

    0x1::aptos_coin::AptosCoin

Hakkımızda Aptos

Sıra #41

Aptos Fiyat Özetleri

Güncel Veriler

Aptos coininin bugünkü fiyatı US$7.14 ve 24 saatte $87.64 M kadar işlem hacmine sahip. APT, son 24 saat içinde +0.00% değişti.APT'nun dolaşımdaki arzı 277.1 M APT.


Aptos nedir?

Aptos, Move programlama dili ile oluşturulmuş bir Katman 1 blok zinciridir. Kullanıcılara düşük işlem maliyetleri ile daha fazla ölçeklenebilirlik, güvenilirlik, güvenlik ve kullanılabilirlik vaat eder.

Aptos'un kısa tarihçesi

Aptos blokzinciri, 17 Ekim 2022'de "Aptos Autumn" adlı ana ağ ile başlatıldı. Blokzinciri yatırımcılardan milyonlarca dolar topladı ve ilgi çekici geçmişi nedeniyle çok fazla heyecan yaratıyor. Aptos, yakın zamanda terk edilen Diem blok zinciri girişimine (Meta'dan) dayanmaktadır. Ölçeklenebilir, hızlı bir blokzinciri ve kriptoyu ortalama kullanıcılar için daha erişilebilir hale getiren ek özellikler yaratmaya odaklanarak Diem için orijinal olarak oluşturulan programlama dilini kullanıyor.

Aptos'un arkasındaki ekip, kurucu ortaklar Mo Shaikh ve Avery Ching tarafından yönetilen Aptos Labs olarak adlandırılıyor. Shaikh, ürünleri ölçeklendirme konusunda uzmanlaşmıştır. Özel sermaye ve risk sermayesi piyasalarında deneyime sahiptir; Ching ise Meta'da baş yazılım mühendislerinden biridir ve geçmişte birçok heyecan verici ve yenilikçi geliştirme projesine liderlik etmiştir. Aptos Labs'in misyonu "Herkes için bir Katman 1 inşa etmek" ve şirket kendini mümkün olan en güvenli, en güvenilir ağı oluşturmaya adamış durumda. Aptos Labs, 350 milyon doların üzerinde fon toplamayı başardı, geliştirici test ağını başlattı ve iki finansman turunda milyonlarca işlemi ve binlerce düğümü başarıyla gerçekleştirdi.

Aptos nasıl çalışır?

Aptos blok zinciri, güvenlik ve güvenilirliği korurken teorik olarak saniyede 160.000 işleme (TPS) ulaşabilir. Bunu devrim niteliğindeki birkaç konsept sayesinde başarıyor.

Block-STM teknolojisi, aynı anda birden fazla işlemi gerçekleştirmek için paralel yürütmeye dayanan, akıllı sözleşmeleri verimli bir şekilde işleyen bir motor oluşturur. İşlemler eşzamanlı olarak işlenebilir ve hepsi yürütme sonrasında doğrulanır. Verimliliği daha da artırmak için işbirlikçi bir zamanlayıcı Aptos blokzincirindeki belirli işlemlere öncelik vermek ve gerekli doğrulamaları verimli bir şekilde gerçekleştirmek için çalışır. Nihayetinde, 160.000'e kadar işlem aynı anda işlenebilir.

Move, Aptos kriptosunu çekici kılan Diem blokzinciri için tasarlanmış özel bir programlama dilidir. Move, Aptos geliştiricilerinin benzersiz ihtiyaçlarını karşılayacak kadar esnek olan bir tür yürütülebilir bayt kodu dilidir. Küresel depolama alanı, ortalama bir programlama dilinden daha güvenlidir. Move, kullanıcıların kopyalanamayan veya atılamayan özel kaynaklar tanımlamasına olanak tanıyarak kötü niyetli varlıkların Aptos blok zincirini kontrol etmesini çok daha zor hale getirir.

Aptos, mutabakat protokolünü ve işlem sırasını birbirinden ayırır ve bunları birbirine paralel olarak çalıştırır. Bu, hızı artırırken gecikmeyi azaltır. Aptos, zincir üzerindeki bireysel durumları analiz eden ve ardından doğruluğu sağlamak için gerektiğinde doğrulayıcıları otomatik olarak güncelleyen bir Byzantine hata toleranslı (BFT) motor yarattı.

APT ne için kullanılır?

APT, Aptos blokzincirinin yerel kripto para birimidir. İşlem ücretleri, kilitleme ve yönetişim kararlarına katılım için kullanılır. Aptos blokzinciri, merkezi olmayan uygulamalar (dApp'ler) ve akıllı sözleşmeler oluşturmak için merkezi olmayan bir platform olmayı amaçlamaktadır, bu nedenle APT bu amaçlar için de kullanılabilir.

Daha Fazla Bilgi Aptos

Web sitesi

Aptos nereden satın alabilirsiniz?

trade astronaut

Crypto.com App ile satın alın

Kredi kartı ve banka transferi kullanarak dakikalar içinde kripto para almak için kaydolun.

appstoregoogle play
trade rocket

Crypto.com Exchange ile alım satım yapın

Borsamıza kripto para yatırın ve yüksek likidite ve düşük ücretlerle alım satım işlemleri yapın.

İlgili kaynaklar

bulb icon

Kripto para konusunda yeniyseniz Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini almaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için Crypto.com Akademi'yi ve Yardım Merkezimizi kullanın.

bulb icon

Aptos fiyatını seçtiğiniz fiat para biriminde canlı olarak kontrol etmek için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Crypto.com dönüştürücü özelliğini kullanabilirsiniz.

Aptos fiyat sayfası, Crypto.com Price Index'te bilgiler sunan yalnızca bir sayfadır.Crypto.com Fiyat Endeksien çok öne çıkan kripto paraların fiyat geçmişini, fiyat takip ekranını, piyasa değerini ve canlı grafiklerini içerir.

APT Fiyat İstatistikleri

Aptos Fiyat

$7.14

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Popüler

Para Birimi Çeviricisi

Miktar

APT

APT

1 APT = 7.14 USD

Oran sadece referans içindir. Son Güncelleme:

Genel Bilgiler

Sosyal Medya Kanalları

Sözleşme Adresi

  • icon

    Aptos

    0x1::aptos_coin::AptosCoin

APT Fiyat İstatistikleri

Aptos Fiyat

$7.14

24s en yüksek / 24s en düşük

N/A

7d yüksek / 7d düşük

N/A

30 günlük yüksek / 30 günlük düşük

N/A

90 günlük yüksek / 90 günlük düşük

N/A

Popüler

Şirket

Copyright © 2018 - 2023 Crypto.com. All rights reserved.

Hükümler ve Koşullar

Gizlilik Bildirimi

Durum

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI