Monety
19,039
Kapitalizacja rynkowa
$1,556.35 B USD
Zmiany 24h

+0.84%

Wolumen 24h
$33.26 B USD
Dominacja
BTC: 48.85%, ETH: 16.43%
ETH Gas
31 Gwei

XEM

NEM

XEM

Dodaj do listy obserwacyjnej

$0.03692 USD

N/A

(24H)

0.0000009783 BTC

+0.82%

(24H)

Wykres cen NEM ( USD )

Loading...

Kapitalizacja rynkowa (USD)

$332.24 M

WOLUMEN 24H (USD)

$3.63 M

W obiegu

9 B XEM

Maks. podaż

9 B XEM

Total Supply

9 B XEM

Jak dziś rynek ocenia NEM?

Crypto.com

Co dziś myślisz o kursie NEM? Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

O firmie NEM

Pozycja #134

NEM Podsumowania cen

Najnowsze dane

Dzisiejsza cena NEM wynosi US$0.03692, a wolumen obrotu w ciągu 24 godzin wynosi $3.63 M. XEM jest +0.00% w ciągu ostatnich 24 godzin.ilość XEM w obiegu wynosi 9 B XEM, a maksymalna podaż to 9 B XEM.


Co to jest NEM?

NEM to platforma smart kontraktów nastawiona na wysoką wydajność i rozwiązania dla przedsiębiorstw. Jej natywnym tokenem jest XEM. "New Economic Movement" NEM stara się zapewnić klientom na poziomie przedsiębiorstw bardziej wydajne środki uwierzytelniania i transportu aktywów na blockchainie. W tym celu firma działa jako brakujące ogniwo między prywatnymi i publicznymi blockchainami, integrując je w sposób, który zwiększa użyteczność.

Dzięki swojej zdolności do adaptacji i innowacyjnemu modelowi biznesowemu, NEM nadal przyciąga coraz większą uwagę. Użytkownicy mogą skuteczniej operować aktywami i danymi za pomocą tego blockchaina nowej generacji. Co ważne, NEM został zaprojektowany od dołu do góry dla dużych organizacji, a ze względu na ten zamiar odpowiedzi na potrzeby rynku, platforma zyskała nazwę "Smart Asset Blockchain".

Krótka historia NEM

Historia NEM rozpoczęła się w 2015 roku. Cała idea NEM powstała, gdy UtopianFuture, członek forum Bitcointalk, stwierdził, jak kryptowaluta NXT zmotywowała go do stworzenia nowego projektu. NEM, wersja fork NXT, zaczęła działać w marcu 2015 roku.

NEM otrzymał swoją bazę kodu pod koniec 2015 roku. Te ulepszenia zwiększyły skalowalność i szybkość platformy w stosunku do NXT. Inicjatywa zyskała na znaczeniu w 2016 roku, kiedy to NEM Foundation dołączyła do gry. Ta organizacja non-profit poświęca się zwiększaniu adopcji NEM poprzez świadomość marki, marketing, szkolenia i współprace.

Blok genesis wygenerował całą podaż NEM (8,99 mld XEM). Z tej podaży 53% zostało przeznaczone dla interesariuszy, podczas gdy 21% jest zarezerwowane dla funduszu rozwoju, specjalnie w celu umożliwienia zespołowi ds. rozwoju jak najlepszego postępu w zakresie blockchaina NEM, jego funkcji i adopcji. Kolejne 26% jest przeznaczone na fundusz zrównoważonego rozwoju, który będzie wykorzystywany do rozwoju platformy i społeczności NEM.

Cyfrowe aktywo NEM, XEM, zostało uruchomione z początkową podażą w wysokości 8,99 mld. Pozostała podaż XEM jest stała. NEM motywuje super węzły, przeznaczając 9% funduszu zrównoważonego rozwoju na nagrody.

W marcu 2021 roku NEM skutecznie stał się ekosystemem składającym się z dwóch blockchainów wraz z uruchomieniem mainnetu Symbol, nowego publicznego blockchaina typu proof of stake (PoS) stworzonego przez kilku członków zespołu stojącego za NEM. Podczas jego uruchomienia NEM dystrybuował tokeny XYM Symbol do posiadaczy XEM, którzy otrzymali salda XYM równe ich udziałom w XEM.

Jak działa NEM?

NEM to protokół blockchain oparty na Javie i JavaScript, który twierdzi, że uruchamia całkowicie oryginalny kod. Zamiast stosować standardowe mechanizmy konsensusu, takie jak proof of work (PoW) lub proof of stake (PoS), sieć NEM stosuje system reputacji zwany proof of importance (PoI). System ten wykorzystuje motywację sieciową opartą na czasie i stakowaniu, która określa minimalną liczbę monet wymaganą do rozpoczęcia "zbierania" nowych monet. System wymaga również ciągłych inwestycji w nowe monety, aby zachować przywilej mintowania nowych monet.

Początkowy blok NEM jest znany jako blok "Nemesis", a każdy blok może przetwarzać do 120 transakcji. Zamiast wyspecjalizowanego języka smart kontraktów, NEM blockchain eksponuje swoje możliwości poprzez API, który może współdziałać z dowolnym językiem programowania.

Sieć "super węzłów" utrzymuje blockchain NEM, a nowe tokeny (XEM) są "zbierane", a nie kopane w tradycyjny sposób PoW. Tokeny XEM przepływają w sieci w taki sam sposób, jak inne tokeny na blockchainie. Mijin, towarzysz sieci zezwoleń NEM, jest prywatnym rejestrem zdolnym do przetwarzania 4000 transakcji na sekundę i całkowicie integruje się z głównym blockchainem NEM, co zdaniem NEM może przyciągać do niego rynki biznesu blockchain.

Do czego służy NEM?

Jako token natywny blockchaina NEM, XEM jest głównie używany do opłacania transakcji na tym blockchainie. Użytkownicy NEM mogą również dostosować sposób, w jaki przyznają dostęp do swoich tokenów XEM i wykorzystują je, zwłaszcza w celu zbierania tokenów. Te obowiązki są wypełniane w otwartej, samoskalującej się architekturze. Korzystając z bockchaina NEM, deweloperzy mogą łatwo generować, dystrybuować i wymieniać monety i tokeny.

Więcej o NEM

Strona internetowa

Powiązane materiały

bulb icon

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z krypto, skorzystaj z Uniwersytetu Crypto.com i naszego Centrum pomocy, aby dowiedzieć się, jak zacząć kupować Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty.

bulb icon

Aby sprawdzić bieżącą cenę NEM w wybranej przez siebie walucie fiat, możesz skorzystać z funkcji konwertera Crypto.com w prawym górnym rogu tej strony.

Strona ceny NEM jest tylko jedną wautorskiego indeksu cen Crypto.comktóry zawiera historię kursu, aktualną cenę, kapitalizację rynkową i wykresy na żywo najpopularniejszych kryptowalut.

XEM Cena

NEM Cena

$0.03692

Najwięcej w 24h / Najmniej w 24h

N/A

Najwięcej w 7d / Najmniej w 7d

N/A

najwyższy 30d / najniższy 30 dni

N/A

najwyższy 90d / najniższy 90d

N/A

Popularne

Kalkulator walutowy

Ilość

XEM

XEM

1 XEM = 0.03692 USD

Podany przelicznik ma jedynie charakter referencyjny. Ostatnia aktualizacja:

XEM Cena

NEM Cena

$0.03692

Najwięcej w 24h / Najmniej w 24h

N/A

Najwięcej w 7d / Najmniej w 7d

N/A

najwyższy 30d / najniższy 30 dni

N/A

najwyższy 90d / najniższy 90d

N/A

Popularne

Firma

Copyright © 2018 - 2023 Crypto.com. All rights reserved.

Regulamin i warunki

Polityka prywatności

Status

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI