Monety
22,138
Kapitalizacja rynkowa
$2,573.09 B USD
Zmiany 24h

+1.15%

Wolumen 24h
$58.07 B USD
Dominacja
BTC: 50.36%, ETH: 17.09%
ETH Gas
16 Gwei

QNT

Quant

QNT

Dodaj do listy obserwacyjnej

$79.33 USD

N/A

(24H)

0.00119 BTC

+1.09%

(24H)

Wykres cen Quant ( USD )

Loading...

Kapitalizacja rynkowa (USD)

$957.74 M

WOLUMEN 24H (USD)

$10.54 M

W obiegu

12.07 M QNT

Maks. podaż

14.88 M QNT

Całkowita podaż

14.88 M QNT

Jak dziś rynek ocenia Quant?

Crypto.com

Co dziś myślisz o kursie Quant? Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Informacje ogólne

Adres kontraktu

  • icon

    Ethereum

    0x4a220e6096b25eadb88358cb44068a3248254675

O firmie Quant

Pozycja #73

Quant Podsumowania cen

Najnowsze dane

Dzisiejsza cena Quant wynosi US$79.33, a wolumen obrotu w ciągu 24 godzin wynosi $10.54 M. QNT jest +0.00% w ciągu ostatnich 24 godzin.ilość QNT w obiegu wynosi 12.07 M QNT, a maksymalna podaż to 14.88 M QNT.


Czym jest Quant?

Quant (QNT) to wielozadaniowa kryptowaluta, która działa jako klucz dostępu do pakietu aplikacji Quant Network, w tym Overledger, pierwszego na świecie systemu operacyjnego blockchain, który łączy blockchainy i ułatwia tworzenie aplikacji wielołańcuchowych na skalę internetową.

QNT tozgodny ze standardem ERC-20 token, który zasila pakiet rozwiązań Quant Network w zakresie oprogramowania dla przedsiębiorstw. Jest kompatybilny z siecią Ethereum i może być używany do uiszczania opłat licencyjnych, platformowych, deweloperskich, użytkowników i konsumpcyjnych; użytkownicy mogą również kupować aplikacje wielołańcuchowe (MApps).

Krótka historia Quant

W styczniu 2018 r. firma Quant wydała whitepaper, która wyjaśnia wewnętrzne działanie proponowanego przez nią systemu operacyjnego Overledger blockchain. Założyciele Quant Gilbert Verdian, Paolo Tasca i Colin Paterson napisali whitepaper, wraz z Gaetano Mondelli. Zanim został dyrektorem generalnym Quant, Verdian był dyrektorem ds. informacji w Vocalink, firmie należącej do Mastercard.

W kwietniu 2018 roku, po przedsprzedaży 15 milionów tokenów QNT wycenionych na 15 milionów dolarów, Quant przeprowadził publiczną sprzedaż swojej kryptowaluty. Projektowi udało się zebrać tokeny QNT o wartości 11 mln USD.

Quant wydał Overledger 1.0 w czerwcu 2020 r. jako produkt Software-as-a-Service (SaaS), który udostępnił eksperymentalny zestaw technologii społeczności w postaci „Overledger Gateways” do testowania i opinii. Następnie projekt uruchomił Overledger 1.5 w styczniu 2021 roku, który zapewnił dostęp do mainnetu na Bitcoin, Ethereum i XRP Ledger, a także zintegrowane sprawdzanie zgodności dostępu do innych mainnetów. W czerwcu 2021 roku Overledger 2.0 wszedł na rynek z prostym i standardowym interfejsem umożliwiającym dostęp do wszystkich obsługiwanych blockchainów.

Jak działa Quant?

Quant zajmuje się jednym z najbardziej palących problemów, z jakimi boryka się obecnie branża technologii rozproszonych rejestrów (distributed ledger technology - DLT): brakiem interoperacyjności. Na rynku istnieją tysiące DLT. Jednak zdolność tych magazynów danych opartych na DLT do komunikowania się ze sobą jest poważnie ograniczona. Powoduje to powstawanie wysp informacyjnych, zwiększone obciążenie deweloperów oraz bariery techniczne.

Quant rozwiązuje te problemy, łącząc sieci publiczne i prywatne za pomocą zastrzeżonego oprogramowania o nazwie Overledger. Protokół ten pozwala na płynną komunikację w wielu łańcuchach. W rezultacie deweloperzy mogą wykorzystywać Quant do tworzenia bardziej wydajnych i odpornych aplikacji.

Zmotywowany do usunięcia barier komunikacyjnych pomiędzy blockchainami zespół Overledger wykorzystał modele TCP/IP w sieciach komunikacyjnych jako inspirację do zbudowania architektury, która umożliwia interoperacyjność i skalowanie, a jednocześnie wspiera MApps działające jako zdecentralizowane aplikacje (dapps) na kilku odrębnych rejestrach.

Twórcy zdecydowali, że zorganizowanie go w oparciu o warstwy, które wykonują poszczególne zadania, jest najlepszą metodą, aby spełnić cele platformy, pozostawiając Overledger z wieloma warstwami, takimi jak warstwa transakcyjna i warstwa komunikacyjna.

Quant, platforma zbudowana na Ethereum, która jest kompatybilna z ekosystemem Ethereum, prezentuje modułową konstrukcję w warstwie aplikacji, która nie współdziała z licznymi rejestrami innych blockchainów; zamiast tego system działa niezależnie od sieci. Quant, rozwiązanie off-chain, „ma pionową skalowalność i jest przyszłościowe”, według jego twórców.

Technologiom blockchain i rozproszonego rejestru niestety wciąż brakuje bezproblemowej interoperacyjności, zarówno wewnątrz wewnętrznych rejestrów, jak i w sieciach zewnętrznych. Quant zamierza wypełnić tę pustkę jako „brakujące ogniwo” blockchaina. Firmy nie będą ograniczone do dostępu do jednego blockchaina za pomocą Quant, ale jego aplikacje mogą zawierać i zapewniać różne funkcje z dowolnych blockchainów, do których platforma oferuje dostęp.

Quant dostarcza wiele funkcji i udogodnień, które wyróżniają go na tle konkurencji. Jest zbudowany od podstaw, aby wyeliminować wszelkie techniczne przeszkody w integracji DLT. Protokół jest prosty w konfiguracji - Aby zbudować swoją sieć, użytkownicy nie muszą znać języków smart kontraktów, kryptografii lub struktur danych DLT, a interfejs zmniejsza ogólną techniczną złożoność procedury.

Do czego służy Quant (QNT)?

Jako oficjalny kryptowalutowy token sieci Quant, QNT zapewnia swoim posiadaczom cyfrowy dostęp do aplikacji i usług sieci, w tym Quant Overledger Network, Overledger DLT Gateway i dapps Quant. Deweloperzy i przedsiębiorstwa korzystające z sieci Quant Network wnoszą prowizje konsumpcyjne na konto Quant Treasury, oparte na równoważnej cenie w tokenach QNT.

Więcej o Quant

Strona internetowa

Gdzie można kupić Quant?

trade astronaut

Kupuj w Aplikacji Crypto.com

Otwórz konto w ciągu kilku minut, aby zakupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej lub przelewem bankowym.

appstoregoogle play
trade rocket

Handluj na Giełdzie Crypto.com Exchange

Wpłać kryptowaluty na naszą giełdę i handluj na płynnym rynku z niską prowizją

Powiązane materiały

bulb icon

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z krypto, skorzystaj z Uniwersytetu Crypto.com i naszego Centrum pomocy, aby dowiedzieć się, jak zacząć kupować Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty.

bulb icon

Aby sprawdzić bieżącą cenę Quant w wybranej przez siebie walucie fiat, możesz skorzystać z funkcji konwertera Crypto.com w prawym górnym rogu tej strony.

Strona ceny Quant jest tylko jedną wautorskiego indeksu cen Crypto.comktóry zawiera historię kursu, aktualną cenę, kapitalizację rynkową i wykresy na żywo najpopularniejszych kryptowalut.

QNT Cena

Quant Cena

$79.33

Najwięcej w 24h / Najmniej w 24h

N/A

Najwięcej w 7d / Najmniej w 7d

N/A

najwyższy 30d / najniższy 30 dni

N/A

najwyższy 90d / najniższy 90d

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popularne

Kalkulator walutowy

Ilość

QNT

QNT

1 QNT = 79.33 USD

Podany przelicznik ma jedynie charakter referencyjny. Ostatnia aktualizacja:

Informacje ogólne

Adres kontraktu

  • icon

    Ethereum

    0x4a220e6096b25eadb88358cb44068a3248254675

QNT Cena

Quant Cena

$79.33

Najwięcej w 24h / Najmniej w 24h

N/A

Najwięcej w 7d / Najmniej w 7d

N/A

najwyższy 30d / najniższy 30 dni

N/A

najwyższy 90d / najniższy 90d

N/A

All-time high / All-time low

N/A

Popularne

Firma

Copyright © 2018 - 2024 Crypto.com. All rights reserved.

Regulamin i warunki

Polityka prywatności

Status

Cookie Preferences

certificate: AICPA
certificate: SGS
certificate: SGS-27001
certificate: PCI-DSS
certificate: BSI